Žodinės ir rašytinės kalbos diferencijavimas. Ką reiškia TP? Logopedas duoda užduotis

Praėjusią savaitę

Valgėme jau seniai

Ir mes negalime laukti,

Kada vėl atsiųsite

Mūsų vakarienei keliolika

Nauji ir mieli kaliošai!

K. Čukovskis

Kokias K.I. Čukovskio pasakas vis dar žinai?

Diferenciacija B – P

1 pamoka

Pamokos tikslai:

§ plėtoti garsų B ir P garsų diferenciaciją;

§ ugdyti gebėjimą koreliuoti garsus B, P su raidėmis B ir P;

§ lavinti foneminę klausą;

§ plėsti savo žodyną;

§ ugdyti dėmesį ir loginį mąstymą;

§ ugdyti savikontrolę.

Medžiaga pamokai.

1. Kiek kartų eilėraštyje skamba garsas B?

Arba sukasi, arba sukasi,

Negalime apsieiti be B!

Tiesiog, B, nereikia jaudintis,

Girtis, pykti, verkti!

Nėra didelių raidžių, nėra mažų,

Nėra svarbių ar apgailėtinų,

Visi jie: nuo A iki Z -

Abėcėlės šeima!

Kiek kartų eilėraštyje skamba garsas P? Raskite žodį su švelniu P garsu.

P - darbštus,

P - smalsus,

Kaip bitė darbšti,

Plūgo, šoka ir dainuoja,

Jis kepa žodžius kaip blynus.

T. Sinitsina

Primename!

Garsas B skambus, jį formuojant dalyvauja balsas, vibruoja balso stygos. Jei uždedate delną ant kaklo, galite pajusti vibraciją.

2. Išbandykite save! Palyginkite garsus:

§ Uždėkite delną ant kaklo. Jei jaučiama vibracija, drebėjimas yra skambėjimo garsas, jei nėra drebėjimo, jis yra nuobodus.

§ Uždenkite ausis delnais ir ištarkite garsų garsą B ir bebalsį P.

3. Žaidimas „Aidas“. Pakartokite skiemenis:

Ba-pa, pa-ba, ba-pa-ba, pa-ba-pa, ba-pa-ba,

Tema: „P ir T diferenciacija“.

Tikslas: Išmokite atskirti raides P ir T skiemenyse, žodžiuose ir sakiniuose.

Užduotys:

Švietimas:

  • ugdyti gebėjimą lyginti P ir T raides skiemenyse, žodžiuose ir sakiniuose;
  • žodyno plėtra;

Pataisymas:

  • rankų ir akių koordinacijos ugdymas;
  • foneminio suvokimo ugdymas;
  • kalbinės, foneminės analizės ir sintezės ugdymas;
  • foneminių diferenciacijų ugdymas;
  • rašymo ir skaitymo įgūdžių ugdymas;
  • nuoseklios kalbos ugdymas;
  • VPF plėtra.
  • Švietimas:
  • savikontrolės ugdymas, savarankiškai vertinant logopedinės veiklos rezultatus;
  • ugdyti susidomėjimą veikla;
  • tvarkos darbo vietoje organizavimas.

Įranga: kortelės su raidėmis, kortelės su užduotimis garsams P ir T, sąsiuviniai, rašikliai ir pieštukai, rutulys, skaičių liniuotė, skiemenų lentelės.

Pamokos eiga:

1. Org. akimirka. Sveiki vaikinai. Šiandien į mūsų klasę atėjo neįprastas svečias. Jo vardas yra užšifruotas lentoje. Norėdami jį atpažinti, turime susipažinti su mūsų pamokos tema ir tada greitai įterpsime trūkstamas raides į jo vardą. Mes aktyviai pakeliame rankas ir atsakome už teisingus atsakymus. Pamokos pabaigoje suskaičiuosime, kiek kiekvienas turi žvaigždžių.

Erdvinės orientacijos užduotys:

paimkite kairę ausį dešine ranka;

kaire ranka už dešinės alkūnės;

dešine ranka užmerkite dešinę akį;

kaire ranka palieskite dešinįjį kelį;

2. Įvadas į temą. O dabar kiekvienas perskaitys, kas parašyta jo kortelėje.

Vaikinai, pasakykite man, kokios yra pirmosios šių žodžių pavadinimų raidės? (P ir T).

Garsų P ir T charakteristikos (pagal kurčias, kietas/minkštas).

Įveskime reikiamas raides į savo svečio vardą ir sužinokime jo vardą. (Toptyzhka).

Šiandien jis pamatys, kuris iš jūsų buvo aktyviausias, nešaukė ir pakėlė ranką.

3. Pagrindinė dalis. Jų panašumų ir skirtumų tarp raidžių nustatymas rašybos būdu.

Pažiūrėkite ir pasakykite: kiek „kojų“ turi raidė? T? prie laiško P?

Kuo šios raidės panašios? (Identiški elementai)

Kuo jie skiriasi? (Vieno elemento rašymas – 1 lazdelė)

4. Raidžių p ir t išskyrimas ant stalų turi po kortelę su raide. Aš įvardinsiu žodžius, o jūs pakelsite kortelę, priklausomai nuo to, kokį garsą išgirdote žodyje: P ar T. Žodžiai: rūkas, pjūklas, burė, lėkštė, pyragas, pyragas, bakas.

5. P - T raidžių diferencijavimas skiemenyse. Skaityti skiemenų lentelę.

6. Žaidimas „Stebuklingas trintukas“.

Vieną dieną stebuklingas trintukas atėjo aplankyti raidžių ir jas ištrynė P Ir T skersiniai. Pažiūrėk, kas atsitiko. Skaitykite skiemenis pagal raidžių kamienų skaičių.

Atkurkite skiemenų skersinius ir užrašykite visus skiemenis.

Vaikų sąsiuviniuose: pu, ta, glost, pu, tu, penki, prakaitas, ta, tet, pyo

Koks žodis yra paslėptas skiemenyse? (prakaitas.)

7. P - T raidžių diferencijavimas žodžiuose. Žodžių palyginimas pagal rašybą.

Pamokos pradžioje perskaitote žodžius ant kortelės (karutis, paketas, taškas, inkstas, patranka). Pažiūrėkime, kaip gali pasikeisti žodžio reikšmė, jei prie „T“ raidės nėra pridėta viena lazda.

Ant lentos yra „automobilio“ kortelė. Nuimame vieną pagaliuką iš raidės T. Kokį žodį gavai? („Paketas“).

Žodžiai „taškas“ ir „inkstai“ lyginami taip pat.

Išvada: Matote, vaikinai, kaip svarbu nesuklysti rašant P ir T raides.

8. Ant stalų turite kortas. Perskaitykime užduotį: į žodį įterpkite trūkstamą skiemenį PA arba TA.

8. Žaidimas „Šnipai“. Perskaitykite žodžius naudodami šifro raktą.

Užsirašykite žodžius į sąsiuvinį. Vaikų sąsiuvinyje: trynys, povas, varškė, dribsniai, sirupas, saulėlydis, batas, mašina, šalikas, minia, piratas, lubos, pyragas, vaistinė, portfelis.

9. Fizik. Tik minutę.

Kamuoliuką reikia gaudyti dešine ranka, jei girdi garsą [P] žodžiais, jei girdi garsą [T] – pagauti kaire. (Žodžiai: ginklas, šokis, šaudymo galerija, povas, krupas, tankas).

10. Žodžių klasifikavimas pagal raidžių P - T buvimą. Rašykite žodžius dviem stulpeliais:

11. Pavadinkite paveikslėlius, susiekite juos su raide. Raidžių P - T vietos nustatymas žodyje.

Skaičių liniuote nustatykite raidžių P ir T vietą žodžiuose.

Pavadinkite žodžius, kuriuose vienu metu yra raidės „P“ ir „T“. (Tai yra portfelis ir kastuvas).

portfelis

12. P - T raidžių diferencijavimas sakiniuose. Ugdykite skaitymo supratimo įgūdžius.

Perskaitykite sakinius, pasirinkdami tinkamus žodžius iš skliaustų:

Virš stalo kabo (lentyna, lentyna).

Bjaurusis ančiukas (miegojo, tapo) gulbe.

Atplaukia laivas (tortas, uostas).

Miša buvo duota (portas, pyragas).

Iš tinginių mažai (lentynos, prasmės).

13. Darbas su deformuotais sakiniais. Sudarykite sakinius iš žodžių. Parašykite sakinius naudodami raides P arba T.

Nataša, u, #e#lye, #a#ki.

#odme#ae#, Tanya, #ol.
ka#ok, einu#, toliau, de#i.

ku#il, pa#a, #arba#.

14. Pamokos santrauka. Prisiminkite žodžius, kuriuos girdėjote klasėje. Pavadinkite žodžius, kuriuose yra ir garsai [P], ir [T]. Ko šiandien išmokote klasėje? Kaip rašant atskirti raides P ir T?

Zinaida Privedentseva
Pamokos santrauka „Garsų diferencijavimas [P]-[B]. Akustinės disgrafijos korekcija

Tikslai:

1. Korekcinis auklėjimas:

Diskriminacija garsai[b – p] pagal ausį ir tarimu skiemenimis, žodžiais ir sakiniais;

Išaiškinti skirtumus tarp suporuotų balsių ir bebalsių priebalsių;

Įgūdžių įtvirtinimas garso analizė ir sintezė;

Raidžių keitimo prevencija;

2. Korekcinis ir vystomasis:

Kalbos ir judesio koordinacijos ugdymas;

Dėmesio, atminties, vaizduotės ir mąstymo ugdymas;

Smulkiosios motorikos ugdymas;

Foneminio suvokimo ugdymas.

3. Pataisomoji ir auklėjamoji:

Ugdykite vaikų kalbos savikontrolę.

Ugdyti drausmę, įtvirtinti pagarbų požiūrį į bendraamį, gerinti gebėjimą išklausyti bendraamį.

Užduotis: garsų diferencijavimas [b - p] pagal ausį, tarimas skiemenimis, žodžiais ir sakiniais.

Įranga: temos nuotraukos (statinė - inkstas, sąsiuviniai, rašikliai, pieštukai, planšetės su skaičiais (1,2, masažiniai kilimėliai, dėlionės, individualios kortelės darbui).

Pamokos eiga.

I. Organizacinis momentas.

Psichologinė gimnastika.

Logopedas: - Vaikinai, labas rytas! Atėjo nauja nuostabi diena. Dabar aš tau šypsosiuosi, o tu šypsosi man ir vienas kitam. Taip gera, kad šiandien esame čia su jumis. Esame ramūs ir malonūs, draugiški ir meilūs! Mes visi sveiki! Prašau giliai įkvėpti per nosį. Įsivaizduokite, kad kvėpuojate šiandienos gaivumu, gerumu ir grožiu! Dabar iškvėpkite. Vėl įkvėpkite ir iškvėpkite. Ir paskutinį kartą įkvėpkite ir iškvėpkite. Gerai padaryta! Vėl nusišypsokime vieni kitiems ir pradėkime savo klasė.

Artikuliacinė gimnastika: "Langas" - "Šypsena" - "vamzdis" - "Šypsena".

Logopedas: - Vaikinai, kokia šiandien data? Kokį mėnesį? O metų laikas? Kodėl taip nusprendėte? Užsirašykime šios dienos datą savo sąsiuvinyje.

Tačiau prieš pradėdami rašytinę užduotį, atlikime pirštų pratimus "Polianka"

Proskynoje, pievelėje

Kiškučiai šuoliavo visą dieną.

Ir voliojosi ant žolės

Nuo uodegos iki galvos.

Kiškiai taip šuoliavo ilgą laiką,

Bet pašokome ir pavargome.

Gyvatės šliaužė pro šalį

— Labas rytas!– jiems buvo pasakyta.

Pradėjau glostyti ir glamonėti

Visi zuikiai turi kiškio motiną.

Vaikai šokinėja visais pirštais ant kilimėlio.

Pasukite delnus nuo pagrindo iki pirštų galiukų.

Jie šokinėja ir padeda delnus ant kilimėlio.

Jie šliaužioja delnais kaip gyvatės.

Lyginkite kilimėlį pakaitomis delnais.

Meška vaikščiojo mieguista,

O už jos – meškos jauniklis.

Ir tada atėjo vaikai

Jie atnešė knygas portfeliuose. Jie žingsniuoja delnų kraštu kaip gremėzdiškas lokys.

Jie eina antruoju ir trečiuoju pirštais. Jie sugniaužia ir sugniaužia kumščius.

II. Pagrindinė dalis.

1. Temos pranešimas klases.

Logopedas: - Vaikinai, atspėk mano mįsles.

Pagaminta iš lentų

Ir užsisekite diržą.

Ir šie patiekalai laikosi

Vasaros derlius iš sodo.

(statinė)

Ant šakų -

Tankus gumulas.

Jame snaudžia

Žalias lapas.

(pumpuras)

Vaikinai, ar atspėjote, kas tai yra? Teisingai, tai statinė ir inkstas!

garsai ar šie žodžiai skiriasi?

Kas tai yra garsai? (priebalsiai, kieti, suporuoti pagal kurtumą – balsingumą.).

Palyginkime tarimą garsas [b] ir garsas [p], kokie yra šių tarimo panašumai ir skirtumai garsai(izoliuotų artikuliacijos kontrolė garsai) .

B – priebalsis (oro srautas neišeina laisvai, susiduria su kliūtimi lūpų pavidalu, kietas, garsus (lytėjimo-vibracijos valdymas, labialinis.

B’ – priebalsis, švelnus, balsinis, labialinis.

P - priebalsis (oro srautas neišeina laisvai, susiduria su kliūtimi lūpų pavidalu, kietas, kurčias (ranka ant kaklo nedreba, lūpos) (lūpos aktyviai dalyvauja).

P’ – priebalsis, bebalsis, švelnus, labialinis.

Logopedas: Šiandien Pamokoje skirsime garsus B-B’, P-P’, skiemenimis, žodžiais, frazėmis, sakiniais, tekstu.

2. Foneminio suvokimo ugdymas.

Logopedas: Atspėkite mįsles ir iš mįslių užsirašykite tik skiemenį, kuriame girdite klasės garsas.

Sukėlė gėlė

Visi keturi žiedlapiai.

Norėjau jį nuplėšti

O jis paėmė ir nuskrido.

(Drugelis)

Jie įskrido į avietę

Jie norėjo ją paganyti

Ir jie pamatė keistuolį -

Ir greičiau iš sodo.

(Kaliausė)

Pasodino sėklą

Mes pakėlėme saulę.

(saulėgrąža) Ką pilsiu į keptuvę?

Ir ar aš jį apversiu keturis kartus?

(blynai)

3. Loginio mąstymo ugdymas.

Logopedas: Atspėkite galvosūkius ir užsirašykite atspėtų žodžių, nurodykite prieinamumą veiklos garsai. (Drugelis, uostas, bakas).

4. Garsų diferencijavimas B - B', P - P’ žodžiais.

Logopedas: „Susidraugauti“žodžiai su raidėmis B-P.

ZA__ARBA __O__MEDIS

O__PARDUOKITE MEDVILNĘ

5. Fiziniai pratimai.

Pakrante ėjo gaidys

Įslydo į upę – sprogimas!

Gaidys tai žinos nuo šiol

Turite stebėti savo žingsnį.

Žingsniai svyruoja į šonus, rankos už nugaros.

Sukamaisiais judesiais judinkite rankas, pritūpkite žemyn.

Ritminis kilimas, mostelėkite pirštu.

Pasilenk į priekį.

6. Savarankiškas darbas.

Logopedas: Įrašykite trūkstamas raides B arba P žodžiuose.

1. ...gerai, ...ol, su, zu... meškerė, ka...li, medvilnė...ok, ...latok, ...luzka, ...alto , ...antikvariniai, tada...arba, oi...oi.

2. ...ir...akiniai, ...apie...parduotuves, ...apie...eglutę, ...apie...ilgiau, ...apie...antis, .. .apie...maista, ...apie...maista, ...apie...itty, ...apie...skauks, ...akis... ka.

Atsakymai:

1. Šonas, grindys, sriuba, dantys, blynai, tvora, voveraitė, šlepetės, didelė, būdelė, lašai, medvilnė, šalikas, palaidinė, paltas, lankelis, kirvis, tapetai.

2. Drugelis, plūdė, balinimas, daugiau, praėjimas, pergalė, žudynės, sumuštas, įveiktas, pirkimas.

7. Žaidimai su garsai [b – p].

"Pagauk garsas [p] arba garsas [b]»

Logopedas: - Vaikinai, vieną kartą suplokite rankomis, jei išgirsite garsas[p] ir du kartus, jei girdi garsas [b]. Klausyk atidžiai!

Lempa, lentyna, popierius, pirštas, bagažas, albumas, minia, šuo, baletas, baletas, kastuvas, kailis, lazda, statinė, inkstai, burė, spąstai, būgnas, plakatas, šalikas, žadintuvas, priežiūra, batai, indai, darbas, pilotas, kovotojas, pyragas, sagė, mygtukas.

„Skaitmeninis serialas“

Mūšis, balalaika, bebrai, bomba, pūga, raugerškis, šarvai, būgnininkas.

Dabar atlikite matematiką garsas[n] žodžiais ir padidinkite atitinkamą skaičių.

Tėtis, praporščikas, pjūklas, Panamos kepurė, kūdikis, bandymas, spąstai, šlepetės.

"Sumišimas"

Logopedas: - Užsirašyk trečią stulpelyje: pirmoje - tik su garsas [p], antroje – tik su garsas [b], o trečioje – su garsai [b – p]. Pabraukite P viena eilute, B - dviem eilutėmis.

Antspaudas, piratas, pavyzdys, lempa, laiškas, dešra, debesys, kliringas, slenkstis, avinas, denis, garlaivis, barža, tvora, autobusas, katedra, lentyna, santuoka, paketas, atsiskyrimas, prietaisas, pokalbis, prašymas, paklausti, padėkoti, pabusti, pažadinti, verkti, lopyti, bėk, bėk, pergalė, bėda, paketas, palaidinė, paltas, šalikas, klaida, padėkoti.

"Skiemeninė mozaika"

Logopedas: - Dabar duosiu jums korteles, jose trūksta skiemenų "PA" arba "BA". Turite teisingai įterpti šiuos skiemenis ir užrašyti gautus žodžius.

Ry…., labor…., tro…., Liu…., ….run, ….latka, ….letc, lo….ta, with….vil, for…va, …gipso kartono,….nan, … .burna,….lėkštė, žuvis….lka.

"PAŽ" - "BO"

...tu, ...ka, ...šiluma, ...loto, ...le, ...var, ...skristi, ...vaikščiojo, ...nešiau, ...dujas, ra...ta, sa...gi, ...lel, už...ta, ...ber, už ...ry.

8. Darbas su pasiūlymais.

Logopedas: Užbaikite sakinius įterpdami tinkamus žodžius pagal jų reikšmę.

pagaliukas

Senutė atsiremia į...

Stogas remiasi į...

statinė - inkstas

Kopūstas buvo ištrauktas iš...

Lapai atsirado iš...

tvora - vidurių užkietėjimas

Jie aplink namą padarė naują...

Vartai turi gerą...

pamiršti – gerti

Reikalingas kivirčas....

Vaistų reikia... .

blizgesys – purslų

Žvaigždės mėlyname danguje...

Mėlynoje jūroje bangos... .

Logopedas: Atidžiai perskaitykite sakinius. Raskite juose klaidų.

1. Vėžlys šliaužė smėliu.

2. Kūdikiui skauda pirmąjį dantį.

3. Borya pats išskalbė marškinius.

4. Polina turi gražų sijoną.

9. Darbas su tekstu.

Logopedas: Užsirašykite. Pabraukite raides P-B.

Mūsų namas didelis ir gražus. Pirmame namo aukšte yra parduotuvė. Parduotuvė prekiauja drabužiais ir avalyne. Prie namo įėjimo auga tuopos ir beržai. Vaikinai aplink namus pasodino daug gėlių. Pro namo langus matosi didelis plotas. Mes labai mylime savo namus.

III. Apibendrinant.

Kuris garsai ar šiandien kartojome?

Kuo jie panašūs? Kuo jie skiriasi?

Vaikinai, šiandien padarėte labai gerą darbą. Ačiū už klasė.

Mokymasis atskirti raidesPp - t.

1. Projektavimo ir rekonstrukcijos įgūdžių ugdymas.

Sukurkite raides iš diktuojamų elementų:

nubrėžkite vertikalią lazdelę dviejų langelių aukščio;

atsitraukti į vieną kamerą;

lygiagrečiai nupieškite panašų pagaliuką šalia jo;

sujunkite dvi lygiagrečias lazdeles viršuje su skersiniu.

Tai didžioji raidė P;

nubrėžkite vertikalią lazdelę vienos ląstelės aukščio;

viršuje nubrėžkite dviejų kvadratų pločio skersinį, kad jis

palietė vertikalią lazdą.

Tai spausdinama mažoji raidė T.

2. Laiškų rašymas p - t pagal suaugusio žmogaus nurodymus įvairiems šriftas.

- Raides p – t parašykite įvairiais šriftais:

ranka rašyta mažoji raidė p;

ranka rašyta didžioji raidė T;

ranka rašyta didžioji raidė P;

ranka rašyta mažoji raidė tp;

spausdinta mažąja raide p;

spausdinta didžiąja raide P;

spausdinta mažąja raide tp;

spausdinta didžiąja raide T.

3. Pamokų laiškų palyginimas.



Pagalvokite ir pasakykite, kuo jie panašūs ir kuo skiriasi. Palyginkite spausdintas ir ranka rašytas raides.

Simbolių pasirinkimas, vaizduojantis pamokos raides raštu:

Išvada: ranka rašytas laiškas n rašome vertikaliai dviem pagaliukais, šalia ranka rašyto laiško T - trys lazdelės, todėl galite pasirinkti jas pažymėti skaičiais, atitinkančiais elementų skaičių: n-2, T–3.

4. Vizualinio dėmesio ugdymas

Atitinkamos raidės dešinėje parašykite skaičių 2 arba 3 n arba T lentelėje.

3. Žaidimas „Magic Eraser“


- Vieną dieną stebuklingas trintukas atėjo aplankyti raidžių ir jas ištrynė n Ir T skersiniai. Pažiūrėk, kas atsitiko. Skaitykite skiemenis pagal raidžių kamienų skaičių.

Atkurkite skiemenų skersinius ir užrašykite visus skiemenis.

Atsakymai: pu, pa, ta, put, tu, penki, prakaitas, tat, et, pyo.

Koks žodis yra paslėptas skiemenyse? (Prakaitas.)

4.Susipažinimas su pamokos herojais.

- Surinkite vaikų vardus iš raidžių.

O, P, L, I – laukai.

T, L, I, A-Tolya.

Kuo skiriasi vardai? (Rašymas, prasmė.) Koks merginos vardas? O kuris berniukui?

(Suaugęs rodo vaikui vaikų paveikslėlius ir korteles su jų vardais).

5. Skiemeninės analizės ir sintezės įgūdžių ugdymas.

- Vieną dieną Polija ir Tolja kūrė žodžius iš skiemenų. Kiekvienas iš jų norėjo į žodį įterpti kortelę su savo skiemenu – PA arba TA. Išspręskime vaikų ginčą.

Įdėkite korteles su skiemenimis PA ir TA ir perskaitykite žodžius. Vardinkite vaikus. Įvardink ilgiausią žodį.


3A2KI____________

2AL3O___________

2UH0VIK__________

SA20GI___________

SHA2KA___________

BO3INKI__________

3UFLI____________

2LA3IE______________

7. - Prisiminkite žodžius su raide, kurią rašydami naudojate tris skersinius-kojelius, o dabar tuos, kuriuose yra du skersiniai-kojeliai. Ar kada nors turėjote žodžių, kuriuose yra abi pamokos raidės?

2 pamoka

1.Garso, raidės ir simbolio koreliacija.

- Vsp prisiminkite ankstesnės pamokos temą ir sutvarkykite raides p-tšalia paveikslėlių su objektų atvaizdais (suaugęs siūlo paveikslėlius, kurių pavadinimuose yra raidės p - t).

2. Pamokos raidžių lyginamoji charakteristika. Raidžių n-t elementų panašumų ir skirtumų radimas (kiekybinė ir kokybinė analizė )

- Vieną dieną Tolja ir Pola nuėjo į mišką grybauti. Jie prisirinko pilnus krepšelius šafraninių pieno kepurėlių, sviestinių grybų ir pievagrybių ir ruošėsi grįžti namo, kai sužinojo, kad išvyko toli nuo namų ir negali nuspręsti, kur dabar eiti. Vaikai ėjo miško takeliu ir išėjo į proskyną. Ten buvo sena trobelė. Polija ir Tolja atsargiai priėjo prie lango ir pažvelgė į vidų.

Kambario viduryje stovėjo didelis medinis stalas. Ant jo yra trys dubenys: vienas didelis, antras mažesnis ir trečias mažiausias. Prie kiekvieno dubenėlio buvo vienas šaukštas. Prie stalo stovėjo trys kėdės: viena aukšta ir plati, antra žemesnė, o trečia mažiausia... .

Kaip manote, kas gyveno šioje trobelėje? (atskleidžiami lokių siluetiniai vaizdai)

Nuspręskite, kuris siluetas galėtų priklausyti Nastasjai Petrovnai, kuris – Mišutkai, o kuris – Michailui Potapyčiui?


3. Skirtingas raidžių p - t perteikimas žodžiais

Polija ir Tolja paprašė lokių padėti jiems išeiti iš miško. Meškiukai padės vaikams, jei jie atliks eilę užduočių.

Įdėkite raides p - tį žodžius ir padalykite juos tarp meškų: žodžiai su raide T duok Mišutkai su laišku p - Nastasja Petrovna ir su raidėmis pete - Michailas Potapovičius. Parašykite šiuos žodžius prie atitinkamo paveikslėlio.

KRU...A SALYUALMA

Oi... oi...

HALO...LO...A...A

OLKA ZA...LA...KA

Zako priešas...

UŽ...PRAGARU...ABURE...

SIRO...LA...KA

VORO...A...AVLIN



4. Darbas su paroniminiais žodžiais.

Pasirinkite žodžius, kurie vienas nuo kito skiriasi tik viena raide. Pavyzdžiui: pakuotė - automobilis...

5. Regėjimo ir klausos atminties ugdymas. Darbas su liežuvio suktuku.

- Polija prisiminė liežuvį su savo mėgstamomis raidėmis p - t ir nusprendė išmokyti lokius taisyklingai ir greitai ištarti.

Perskaitykite liežuvio sukimo tekstą ir pabandykite jį greitai ištarti:

Nuo kanopų plakimo per lauką skraido dulkės.

Iš atminties užrašykite liežuvio vingį ir įvardykite pamokos raides.

6. Pamokos raidžių diferencijavimas teksto lygmeniu

- Įrašykite trūkstamas žodžių raides ir perskaitykite eilėraščio tekstą.

Ant krašto, kaip...li...ka, Vski...ya...arba arbatos gatvelėse...ki.

Ateik ir išgerk arbatos,

Tie, kurie yra gražūs, nebijo.

Perrašyk šį eilėraštį.

7. Pavadinkite žodžius Poly ir Tolya su mėgstamomis raidėmis.

Iš knygų: 1. . Mokausi nepainioti raidžių. Albumas 2. Pratimai optinei disgrafijai koreguoti. Leidykla GNOM ir D. 2008 m.

2. E. V. Mazanova Optinės disgrafijos korekcija. Pamokų užrašai pradinių klasių mokiniams. Leidėjas: GNOM i D, 2006 m

Norėdami naudoti pristatymų peržiūras, susikurkite „Google“ paskyrą ir prisijunkite prie jos: https://accounts.google.com


Skaidrių antraštės:

Atlieka mokytoja logopedė MBOU TsPK Karimova Natalija Viktorovna Raidžių diferencijavimas P-T

Papūga ažūriniame narve kaimynei dainavo dainą. Mano mažas balselis kartojo: Mes juokėmės vieną kartą. Tigras yra ta pati katė, tik šiek tiek laukinė. Tos pačios ausys, ta pati uodega, tik šiek tiek aukštesnė. Koks garsas kartojamas kiekvienos eilutės pradžioje?

Rašykite teisingai

Rašykite teisingai

Raidė P Raidė T Raidžių P-T diferenciacija

Atskirkite elementų skaičių

Lūpos Dantys Liežuvis Balso stygos P P Uždaryti Uždaryti Uždaryti daugiau Atviras Guli žemiau Neveikia T Th Atviras Atviras Liežuvis yra už viršutinių dantų, galiukas veikia. Liežuvis įsitempęs. Neveikia artikuliacijos organų padėtis

PA-TA-PA PO-PUTU TI-PI-TI IT-IP-UT YT-AT-OT EP-OP-AP Skaitykite skiemenų lenteles

2a-3a 3u-2u-3u i2-i3 2i-3i 2e-3e-2e a3-a2 2u-3u 3y-2a-3u o3-o2-y3 Iššifruokite ir užsirašykite skiemenis

III vorog siro II salyu III II avlin zaka III II ira III la II ka s III anok III anets II o III III ol II a halo II zhel III ok II la III ok II o III olok kru II pa s III epi III arba III Žaidimas „Skautai“

Vel..nets..lets kru.. ..xi.. mara.. rakan PA TA..rus..myatnik..porotnik..relka..buretka..nya..sha Įterpkite skiemenis „PA“ arba „ TA "ir perskaitykite žodžius

T P P T Nustatykite garso vietą žodyje

P T T T Nustatykite garso vietą žodyje

PT T P Nustatykite garso vietą žodyje

Olo -no -os-el Ka- ok -e-uh Sa-og -as -ila -os- avil -o-emnel Įterpkite raides P arba T

Medis kratosi šaknis žemėje, Kibirkštys tirpsta į žalius pelenus, Gilėje išvirsta ąžuolas, Viščiuko kiaute verda tulžis. Ką zuikis sumaišė?

Sraigės arbatą virdavo ant dilgėlių, kaip ant koklių. Ateik ir išgerk arbatos, kas nebijo dilgėlių. Kūno kultūros minutė

PBRYUOGDCHYUGTBORDVGDYBUYR DZEYAZHZCHEZLIELDLZHKEZH 3 kartus perbraukite visas eilutėje pasirodančias raides ir sujunkite likusias.

Paaiškėjo, kad pašto dėžutė Gerai padaryta! Išbandykite save

Virš stalo kabo (lentyna, lentyna). Bjaurusis ančiukas (tapo, užmigo) gražus paukštis. Atplaukia laivas (tortas, uostas). Jie davė Vitai (portas, pyragas). Mažai yra (naudoti, lentyna) iš tinginių. Užrašykite sakinius, iš skliaustų parenkite žodžius pagal jų reikšmę

Padėkite lokiams užbaigti tiltus

Prakaito Stepių protektoriaus skudurai Šiltnamis Pakeiskite p į t

Populiariausi dainuok Confused Hide and Seek Buttonhole Išbandykite save

plaktukas - pienas Dygsniai - degtukai Kepurėlė - ritė Drop - roll Totugai - papūga Raskite teisingai parašytą žodį

Gerai padaryta! Dėkojame už dėmesį!


Tema: metodologiniai patobulinimai, pristatymai ir pastabos

Anotacija + logopedinio užsiėmimo apie optinės disgrafijos korekciją pristatymas. P ir T raidžių diferencijavimas; 4 klasė

POGRUPĖS Logopedinės pamokos APIE OPTINĖS DIGRAFIJOS KOREKCIJAS SANTRAUKA[[("tipas":"media","view_mode":"media_large","fid":"7473987","atributai":("alt":"", "klasė" :"medijos vaizdas", "aukštis":"...

Įkeliama...Įkeliama...