Logopedinės pamokos metmenys tema: Logopedinės pamokos santrauka: „Vabzdžiai“. Logopedinės pamokos apie leksinių ir gramatinių kategorijų formavimą santrauka. Tema „Vabzdžiai“. Vyresnioji grupė

Tikslas: Supažindinti vaikus su „vabzdžių“ sąvoka.

1. Išsiaiškinti vabzdžių pavadinimus, išorinius požymius, jų sandarą;
2. Sudaryti daiktavardžius su mažybinėmis priesagomis;
3. Lavinti šios temos žodyną, dėmesį, atmintį;
4. Ugdykite rūpestingą požiūrį į naudingus vabzdžius.

Įranga: temos nuotraukos.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis punktas:

Įvardinkite sezonus, pradedant žiema.

Koks dabar metų laikas?

Įvardink tris pavasario mėnesius?

Koks dabar mėnuo?

Koks sezonas ateina po pavasario?

2. Teminis pokalbis apie vabzdžius:

a) Logopedas užduoda mįslę ir parodo paveikslėlį:

Jis gaminamas iš šakelių, iš pušų spyglių
Pastatys tikrą namą
Be pjūklo ir be vinių.
Kas yra statybininkas? ...
(Ant.)

Skruzdėlės - naudingi vabzdžiai. Jie turi galvą, krūtinę, pilvą ir tris poras kojų. Jie labai maži ir labai darbštūs. Jie vadinami „miško tvarkdariais“. Per vieną dieną jie sunaikina didelis skaičius kenksmingų vabzdžių. Skruzdėlės gyvena skruzdėlynuose. Skruzdėlynus reikia saugoti ir tausoti!

b) Logopedas užduoda mįslę:

Sukėlė gėlė
Visi keturi žiedlapiai
Norėjau jį nuplėšti
Jis pakilo ir nuskrido.
(Drugelis.)

(E. Serova)

Daugiausia drugelių atsiranda gegužės ir birželio mėnesiais. Gegužės mėnesį virš sodo pradeda skraidyti balti drugeliai su juodomis dėmėmis ant sparnų. Skrisdamas nuo lapo prie lapo, drugelis ant jų deda kiaušinėlius, iš kurių išlenda vikšrai. Kai vikšras prisisotina, jis susivynioja į lipnų tinklą ir tampa kokonu arba lėliuke. Kokono viduje vyksta darbas – riebaus vikšro pavertimas gražiu drugeliu.

Drugeliai tupia ant gėlių ir minta jų nektaru, pasiekdami jį savo snukiu.

c) Logopedas užduoda mįslę:

Smuikininkas gyvena pievoje,
Jis vilki fraką ir vaikšto šuoliu.
(Žiogas.)

Patvirtinti su vaikais būdingi bruožaižiogo struktūros.

d) Logopedas užduoda mįslę:

Šiltą dieną, pavasarį, gegužę,
Apie mane žinos visi.
Aš ne musė, ne voras.
Aš dūzgiu! Aš esu gegužė... (Klaida)

Kaip vadinamos vabalo kūno dalys?

Kur pritvirtintos letenos? (Prie krūtinės.)

Kuo padengtas kūnas? (Kieti sparnai.)

Kas tau ant galvos? (Akys, ausys, burna, ūsai.)

Skaidrūs ploni gaidžio sparnai yra paslėpti ir matomi tik skrendant. Jis buvo pavadintas taip, nes būtent gegužės mėnesį jie pasirodo. Ypač daug jų būna vakarais. Jie skraido žemai virš žemės ir dūzgia. Vabalas graužia medžių žievę.

Pirštų gimnastika:

aš linksmas gaidžio skraistė, (suspauskite kumštį, rodomasis pirštas ir ištieskite mažąjį pirštą į šonus - „ūsus“, judinkite juos.)
Aš žinau visus aplinkinius sodus.
Sukiosiu po pieveles,
Ir mano vardas Juju!

e) Kas turi taškelius visoje nugaroje?
Kas ganosi ant lapų
Ko mes prašome pakelti į dangų?
Ir atnešti mums duonos iš ten? (Boružėlė.)

Kuo skiriasi? boružėlė iš gaidžio?

3. Kūno kultūros minutė:
Pakelkite pečius
Šok, žiogai!
Šok-šok, šokini-šok.
Sėdėjome, atsisėdome ir valgėme žolę,
Klausyk tylos
Aukščiau, aukščiau, aukščiau,
Lengvai šokinėkite ant kojų pirštų!

4. Mįslių spėjimas:

Kokia mergina:
Diržas plonas,
Didžiulės akys.
Skrenda ir čiulba.
(Laumžirgis.)

Namų šeimininkė
Skrenda virš vejos.
šurmuliuos dėl gėlės -
Jis pasidalins medumi.
(Bitė.)

Jūs pats to nematote
ir dainą galima išgirsti;
Musės, girgžda,
nepraleis progos:
Jis atsisės ir įkąs.
(Uodas.)

Ji sukasi virš manęs,
Ji dūzgia virš manęs.
Koks niekšas
Šis triukšmas.
(Skristi.)

Musė labai kenksmingas vabzdys, nes ji nešioja ligas ant letenų. Musė nusileis ant duonos ir paliks ten mikrobus. Štai kodėl visada turėtumėte uždengti maistą nuo musių, nusiplauti stalą, lėkštes ir rankas. Musių būna įvairių: didelių ir mažų; Afrikoje gyvena nuodinga cetse musė. Su musėmis reikia elgtis švariai ir tiksliai. Tada nebijosi jokių ligų.

5. Didaktinis žaidimas„Paskambink man maloniai“.

Uodas – uodas
Vabalas – blakė
Bitė – bitė
Ūsai – ūsai
Paws – letenėlės
Galva - galva
Skruzdėlė – skruzdėlytė
Skruzdėlynas – skruzdėlynas
Skristi - skristi
Laumžirgis yra laumžirgis.

6. Didaktinis žaidimas „Baik sakinį“.

Musė plinta... (ligos).

Bitė renka... (medus).

Uodas įkando... (žmogus).

Drugelis skrenda... (su gėle).

Vabalas graužia... (žievė).

Boružėlė valgo... (amarai).

Žemėje yra labai daug įvairių vabzdžių. Ant pilvo jie turi skersines juosteles, panašias į išpjovas. Iš čia kilęs pavadinimas „vabzdžiai“ – nuo ​​žodžio „užkrėsti“. Vabzdžiai yra slogūs: jie valgo viską: žalumynus, maži vabzdžiai. Vabzdžiai yra dideli ir maži. Vieni skraido, kiti šliaužioja ar šokinėja. Vieni gyvena keletą metų, kiti – vieną dieną. Gamtoje jie atsiranda tik esant šiltai (pavasaris, vasara). Paukščiai minta vabzdžiais. Tarp vabzdžių yra kenkėjų - žmonių ir gyvūnų ligų nešiotojų; Yra ir naudingų – apdulkina augalus, aprūpina maistu ir žaliavomis (medumi, vašku, šilku).

7. Pamokos rezultatas: surinkite iškirptus paveikslėlius ir pavadinkite vabzdį.

Ivanova Svetlana Vitalievna,
mokytojas logopedas MKDOU Nr. 22,
Ašos miestas, Čeliabinsko sritis

Nominacija" Metodinis darbas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje“

Pamokų užrašai, skirti vyresniems vaikams ikimokyklinio amžiaus su bendru kalbos sutrikimu.

Tikslas: Darnios kalbos ugdymas naudojant mnemoniką.

Užduotys:

  • žodyno suaktyvinimas tema „Vabzdžiai“;
  • gebėjimo parašyti aprašomąją istoriją įtvirtinimas ir plėtojimas remiantis planas-schema;
  • stiprinti gebėjimą taisyklingai derinti skaitvardžius ir daiktavardžius;
  • lavinti dėmesį, regimąjį suvokimą, smulkiąją motoriką, atmintį;
  • ugdyti meilę ir pagarbą gimtajai gamtai.

Demonstracinė medžiaga:žaislas „Bitė“, vabzdžio aprašomosios istorijos sudarymo plano schema, paveikslas su schematišku drugelio atvaizdu, rutulys, popierinės bitės, vabzdžių paveikslėliai.

Dalomoji medžiaga: dėžutės su skaičiavimo lazdelėmis, kortelės su vabzdžių atvaizdais.

Pamokos eiga

Organizacinis momentas. Logopedas ir vaikai yra grupės dalis.

Logopedas: Vaikai, svečiai šiandien atvyko į mūsų pamoką. Pasisveikink su jais (say hello).

Logopedas: Atsistokite ratu šalia manęs (paima kamuolį). Pažaiskime žaidimą.

„Pasakyk atvirkščiai“(logopedas meta kamuolį vaikui, o šis grąžina kamuolį atgal - visa tai daroma vienu metu žodiniu antoniminių žodžių parinkimu):

Uodas yra blogis, o drugelis – priešingai- malonus.
Kamanė didelė, o boružėlė...- mažas.
Bitė naudinga, bet musė...- kenksmingas.
Vapsva gyvena gatvėje, o tarakonas...- Namai.
Žiogas šokinėja, o skruzdėlė...- šliaužioja.
Vabalas dūzgia, o voras...– tyli.
Laumžirgis greitai skrenda, o uodas...- lėtai.

Logopedas: Kas yra uodas, musė, žiogas, drugelis?

Vaikai: Vabzdžiai.

Logopedas: Kokius dar vabzdžius žinai?

Vaikai: Laumžirgis, skruzdėlė, tarakonas ir kt.

Logopedas:Šiandien pas mus atskrido vienas vabzdys. Atspėk, kas tai yra:

Geria kvapnių gėlių sultis,
Duoda mums ir vaško, ir medaus.
Ji maloni visiems
O jos vardas... (bitė).

Logopedas(rodo žaislą „Bitė“): Ji atvyko ne viena, o su savo bitėmis. O, vaikinai, ką mums atnešė bitės?

Vaikai: Gėlės.

Logopedas: Tai va, gėlės (logopedas paima pirmą gėlę ir pamato užduotį). Vaikinai, gėlės nėra paprastos, ant jų kažkas parašyta, paskaitykime. (Logopedas skaito pirmąją užduotį).

Logopedas: Vaikinai, bitė kviečia mus susitikti su savo draugais. Bet pirmiausia turime juos rasti. Pažvelkite į mūsų proskyną ir kas ją rado, pakelkite ranką. Pradėkite savo teiginį žodžiais „Radau...“.

(Vaikai paeiliui įvardija pasislėpusius vabzdžius. Logopedas atitinkamą paveikslėlį pakabina lentoje).

Logopedas:Štai jie – bičių draugai! Vaikinai, ar žinote, kad tarp vabzdžių yra naudingų ir kenksmingų vabzdžių. Pavadinkite naudingus vabzdžius.

Vaikai: Drugelis, bitė, skruzdėlė.

Logopedas: Kokią naudą duoda bitės, drugeliai ir skruzdėlės?

Vaikai: Bitės apdulkina gėles ir duoda mums medaus ir vaško. Skruzdėlės neša daugelio augalų sėklas visame miške. Drugeliai apdulkina gėles.

Logopedas: Pavadinkite kenksmingus vabzdžius.

Vaikai: Musė platina mikrobus, vikšras valgo augalų lapus, o uodas.

Logopedas: Atidžiai klausykite antrosios užduoties (paima antrą gėlę ir perskaito užduotį). Vaikinai, bitė kviečia jus papasakoti apie savo draugus vabzdžius naudojant šią diagramą.

Logopedas(atidaro kitą žiedlapį): Bitė kviečia mus žaisti žaidimą „Atspėk, kas aš esu?

(Veiksmažodžio reikšmę atitinkančio daiktavardžio pasirinkimas, žaidimas su kamuoliu)

Plaukia (kas) – drugelis
Šurmuliuoja – vabalas
Uodas skamba
Bitė renka medų
Įgėlimai – vapsva
Šokinėja – žiogas
Skruzdė dirba
musės - laumžirgis.

Logopedas: Vaikinai, parodykime bitėms, kaip gražiai galime dūzgti ir skambėti.

Vaikai: Z-z-z-z, z-z-z-z.

Logopedas: Dabar pakartokime po bitės:

Zha-zha-zha - pamatėme ežiuką.
Zhi-zhi-zhi - Ežiukai gyvena po krūmu.
Zhi-zhi-zhi - ežiukai bėgioja.
Zhu-zhu-zhu - duokime ežiui pieno.
Zhu-zhu-zhu - aš padėsiu ežiukui.
Jo-jo-jo – vairuoju Peugeot.

Už-už – štai ateina ožka.
Už-už- čia skraido laumžirgis.
Už-už- lėlė turi mėlynas akis.
Zu-zu-zu – pamaitinsiu ožką.
Zu-zu-zu – aš nebijau ožkos.
Pamiršk – jokio ožio.
Ei, aš turiu dvi ožkas.
Zya-zya-zya – pamatėme ide.
Zi-zi-zi – atnešk padangų.

Logopedas nuskina ketvirtą gėlę. Ši gėlė sako, kad mūsų bitė nori mus paversti šimtakojais. Atsistokite ant kojų ir pakartokite paskui mane.

Fizinis pratimas „Šimtakojis“.

1. Ėjo šimtakojis (vaikai vaikšto ritmingu žingsniu, šiek tiek spyruokliuojant)
Sausu keliu.
2. Staiga pradėjo lyti: Laš-laš-laš! (vaikai sustoja ir susikūpia.)
- Oi, keturiasdešimt letenų sušlaps!
3. Man nereikia slogos (vaikai vaikšto aukštai iškėlę kelius, tarsi eitų per balas),
- Aš apeisiu balas!
4. Nenešiu purvo į namus (vaikai sustoja ir purto koją),
- Papurtysiu kiekvieną leteną! (purto kitą koją).
5. Ir tada aš trypsiu (vaikai trypia kojomis)
- O, koks griaustinis iš letenų!

Logopedas: Puiku vaikinai! Atsisėsk. Kokią gėlę skiname?

Vaikai: Penkta.

Logopedas: Vaikinai, mūsų bitė prašo suskaičiuoti, ar visi jos kūdikiai yra vietoje. Ar padėsime bitei? Pradėkime skaičiuoti. Viena bitė, dvi bitės ir...

Logopedas: Vaikinai, pažiūrėkime, ką mums paruošė mažiausia bitė.

Logopedas: O dabar bitės mums siūlo pažaisti su skaičiavimo lazdelėmis. (Nuplėšia gėlę). Vaikinai, išimkite iš dėžių skaičiavimo pagaliukus ir padarykite iš jų drugelį. Galite pažvelgti į pavyzdį arba galite sugalvoti savo drugelį. (Vaikai atlieka užduotį).

Logopedas: Gerai padaryta! Jūs atlikote visas užduotis. Dabar atsigulk, užmerkite akis ir klausyk manęs.

Atsipalaidavimas (pagal muziką):

Blakstienos nusileidžia, akys užsimerkia
Ramiai ilsimės, užmiegame stebuklingu miegu,
Įtampa praskriejo, visas kūnas atsipalaidavo.
Atrodo, lyg gulėtume ant žolės
Ant žalios minkštos žolės.
Dabar šviečia saulė.
Mūsų rankos šiltos,
Mūsų kojos šiltos.
Kvėpuokite lengvai, tolygiai, giliai.
Mūsų rankos ilsisi
Kojos taip pat ilsisi
Jie ilsisi ir užmiega.
Mums gera ilsėtis,
Bet laikas keltis.
Pakelkime galvas aukščiau
Ir kvėpuokime lengvai.
Oi, kaip čia kvepia pavasariu.
Bet mums laikas namo!

Pamokos santrauka

Mūsų pamoka baigėsi. Pasakyk man, apie ką mes šiandien kalbėjome? (Mes kalbėjome apie vabzdžius.)

kas tau patiko labiausiai? Kas tau buvo sunku? (Vaikai atsako į klausimus).

Chaplygina E., logopedė.

Pamokos tikslai:

Pataisomoji ir ugdomoji: Žinių apie vabzdžius, jų charakteristikas patikslinimas; giminių būdvardžių daryba; skaitvardžių sutapimas su daiktavardžiais; kompiliacija sudėtingi sakiniai su jungtuku „nes“; prielinksnio „pagal“ vartojimas.

Korekcinis ir vystomasis: vystymasis loginis mąstymas ir dėmesio.

Taisomoji ir ugdomoji: ugdyti dėmesingą požiūrį į žodį; teigiama motyvacija mankštintis.

Įranga: kliringas; objektų paveikslėliai, vaizduojantys vabzdžius; kortelės su skaičiais; temos paveikslas „Nuostabioji šlaitas“.

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Logopedas. Šiandien siūlau pasivaikščioti į nuostabią proskyną. Pažiūrėkite, kiek aplinkui gėlių. Pieškite gėles pirštais.

(Vaikai atlieka užduotį)

Užuoskite juos.

(Vaikai giliai įkvepia per nosį ir iškvepia per „vamzdelį“)

Bet drugeliai praskriejo pro šalį, vabzdžiai ir kirminai.

(Vaikai atlieka pirštų mankštą)

Vabzdžiai

Kartu skaičiuojame pirštus -

Mes juos vadiname vabzdžiais.

(Suspauskite ir atlaisvinkite pirštus)

Drugelis, žiogas, musė,

Tai vabalas su žaliu pilvu.

(Po vieną sulenk pirštus į kumštį, pradedant nuo nykščio)

Kas čia skambina?

O čia uodas skraido!

(Pasukite mažąjį pirštą)

Slėpti!

(Rankos už nugaros)

2. Praneškite apie pamokos temą

Logopedas. Kas yra uodas, musė, žiogas, drugelis?

Vaikai. Vabzdžiai.

Logopedas. Kokius dar vabzdžius žinai?

Vaikai. Laumžirgis, skruzdėlė, tarakonas ir kt.

3. Leksiko-gramatiniai žaidimai ir pratimai

A) „Pasirink žodį“ - žodžio vabzdžiai veiksmažodžių pasirinkimas: skristi, įkąsti, įgelti, kenkti, išlįsti, dirbti, užmigti ir kt.

B) „Pasirinkite požymį“ požymių parinkimas, santykinių būdvardžių formavimas. Žaidimas su kamuoliu.

Logopedas. Aš metau tau kamuolį ir užduodu klausimą, o tu atsakai ir meti kamuolį atgal man.

Koks vabalas?

Vaikas. Didelis, raguotas ir kt.

C) „Ketvirtasis nelyginis“ Rodomi paveikslėliai.

Musė, skruzdėlytė, bokštas, bitė.

Laumžirgis, vabalas, vikšras, šuo.

Uodas, bitė, drugelis, liūtas ir kt.

4. Kūno kultūros minutė. Pratimas judesių derinimui su kalba.

Toks ir yra laumžirgis – labai apvalios akys

(Rankos į šonus, tada sukamaisiais kumščių judesiais akių lygyje)

Sukasi kaip malūnsparnis:

Dešinėn, kairėn, atgal, pirmyn

(Rankos į šonus, judesiai aplink savo ašį, tada rankos ant diržo, pasilenkimai)

Pakelkite pečius

Šokinėti žiogai.

Šok-šok, šokini-šok

Sėdėjome, atsisėdome, valgėme žolę,

Jie klausėsi tylos.

5. "Kiek vabzdžių yra ant gėlės?" skaitvardžių sutapimas su daiktavardžiais.

Kiekvienas vaikas turi vabzdžio paveikslėlį.

Logopedas parodo skaičių (nuo 1 iki 5). Vaikas turi sudaryti sakinį: „Ant gėlės yra 3 skruzdėlės“.

6. Žaidimas „Kur pasislėpė vabzdžiai“

Ant lentos yra paveikslas, vaizduojantis proskyną.

Logopedas. Numatomas stiprus lietus. Visi vabzdžiai yra paslėpti, pabandykite juos rasti.

Vaikai. Vikšras po obuoliu.

Drugelis pasislėpė po ramunėlėmis.

Po krūmu šliaužė ūsuotas vabalas. ir kt.

7. Darbas albumuose: drugelių šešėliavimas.

Logopedas. Vaikinai, atspėk mįslę.

Gėlė miegojo ir staiga pabudo,

Aš nebenorėjau miegoti.

Jis pajudėjo, pakilo, pakilo ir nuskrido.

(Drugelis)

Pažiūrėkite į savo albumą atvyko

gražus drugelis. Padarykime šiek tiek šešėlių ant drugelio.

Tikslas: nuoseklios kalbos ugdymas.

Užduotys: 1) Pataisykite vabzdžių pavadinimus, jų sandarą, išorines savybes; mokyti vaikus atskirti vabzdžius pagal išoriniai ženklai; sudaryti būdvardžius iš daiktavardžių; įtvirtinti prielinksnių vartojimą; plėtoti žodyną šia tema.

2) Lavinti klausos dėmesį ir atmintį, artikuliaciją, smulkiąją ir stambiąją motoriką.

3) Bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo, iniciatyvumo, atsakingumo įgūdžių formavimas. Meilės ir pagarbos gamtai ugdymas.

Įranga: Vabzdžių nuotraukos (supjaustytos į 4 dalis), pasakojimo metmenys.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Logopedas: pavadinsiu vieną vabzdį, pavyzdžiui, drugelį, drugelius.

Logopedas: Vabalas.

Vaikai: Vabalai.

Logopedas: Ant.

Vaikai: Skruzdėlės.

Logopedas: Ladybug.

Vaikai: Boružėlės.

Logopedas: Žiogas.

Vaikai: Žiogai.

Logopedas: Osa.

Vaikai: vapsvos.

2. Logopedė: pas mus atskrido pupelė ir atsivedė savo draugus.

Vaikai: Taip.

Logopedas: Turime nuotraukų, bet jos sugedusios, sudėliokime jas ir pažiūrėkime, kas bus.

3. Logopedas: dabar aš jums pasakysiu apie drugelį pagal diagramą.

Tai yra drugelis. Jis susideda iš galvos, antenų, dviejų porų sparnų ir skraido žiedadulkėmis lauke, mieste ir sode.

4. Logopedas: O dabar kiekvienas iš jūsų pabandys man papasakoti apie savo sukurtą vabzdį.

Vaikai: Tai vabzdys. Jis susideda iš galvos, antenų, dviejų porų sparnų ir šliaužia ant žiedų skraido per lauką ir renka žiedadulkes, o paskui daro medų.

Vaikai: Tai skruzdėlė. Jis susideda iš galvos, antenų ir šešių kojų. Jis šliaužia ant medžių ir renka šiukšles skruzdėlynui.

Vaikai: Tai yra vabalas. Jis susideda iš galvos, antenų ir šešių kojų. Jis šliaužia ant medžių miškas.

Vaikai: Tai vabzdys. Jis yra raudonos spalvos su juodomis dėmėmis. Jis šliaužia ant medžių ir skrenda lauke ir miške .

Logopedas: Gerai padirbėti, Drugeliui labai patiko jūsų istorijos.

5. Kūno kultūros minutė.

Ryte drugelis pabudo (ištraukite rankas aukštyn)

Ji šypsojosi ir išsitiesė (mes šypsomės vienas kitam)

Ji nusiprausė veidą rasa (rodome, kaip ji prausiasi)

Du - grakščiai sukami (aplink jo ašį sudarome apskritimą)

Trys pasilenkę ir pritūpę (pasilenkiame ir pritūpiame)

Keturios išskrido (mojuojame rankomis, rodome, kaip drugelis skrenda).

6. Dabar drugelis užduos tau mįsles, o tu turi atspėti, apie ką ji kalba.

Logopedas: jis plevėsuoja ir šoka virš gėlės,

Jis mojuoja raštuota vėduokle.

Vaikai: Drugelis.

Logopedas: Maži raudoni sparneliai, juodieji žirneliai.

Kas čia vaikšto ant mano delno?

Vaikai: boružėlė.

Logopedė: Sparnuota monika, dryžuota suknelė.

Jis tik mažo dydžio, bet jei įkąs, bus blogai.

Vaikai: Bitė.

Logopedas: Du ragai, šešios kojos be kanopų.

Skrenda ir kaukia, sėdi ir kasa žemę.

Vaikai: Vabalas.

Logopedas: Kas yra miške be kirvių

Stato trobelę be kampų?

Vaikai: Ant.

7.Rezultatas.

Logopedas: Prisiminkime, apie ką šiandien kalbėjome.

Vaikai: Apie vabzdžius, drugelį, vabalą, bitę ir boružę.

Logopedas: ką mes išmokome daryti?

Vaikai: Mes kalbėjome apie vabzdžius pagal diagramą.

Logopedė: Jūs visi esate puikūs drugelis ir jos draugai, bet kad mes jų nepamirštume, ji visiems padovanoja vabzdžio nuotrauką.

Vaikai: Ačiū.


Tema: "Vabzdžiai"

Pamokos tikslai

Pataisos auklėjimas:

Suaktyvinti žodyną vaikai tema „Vabzdžiai“;

Pratinkite vaikus renkantis veiksmažodžius ir būdvardžius;

Tobulinti vienaskiemenių ir daugiaskiemenių žodžių atpažinimo iš klausos įgūdžius;

Išmokti sudaryti sakinius su erdvinės reikšmės linksniais;

Stiprinti ir ugdyti gebėjimą derinti skaitvardžius su daiktavardžiais;

Korekcinis ir vystomasis:

Ugdykite dėmesį, regimąjį suvokimą, klausos suvokimą, smulkiąją motoriką, atmintį;

Pataisomoji ir auklėjamoji:

Ugdykite meilę gamtai;

Demonstracinė medžiaga: vabzdžių nuotraukos, plastikinis vabzdžių rinkinys, kamuolys, magnetinė lenta, vabzdžių garsų garso įrašas (musės, bitės, uodo, žiogo)

Dalomoji medžiaga: „namukai“ žodžiams, lapelis su drugelio siluetu šešėliavimui, spalvoti pieštukai

Pamokos eiga

    Organizacinis momentas

Logopedas: Tie vaikinai, kurių kėdės turi drugelius, sėdės. Tie vaikinai, kurie turi laumžirgį, atsisės.

    Pamokos temos žinutė

Logopedas: Laumžirgis, drugelis – kaip tai galima pavadinti vienu žodžiu?

Vaikai: Vabzdžiai.

Logopedas: Kokius dar vabzdžius žinai?

Vaikai: Voras, musė, bitė,.....

    Leksiko-gramatiniai žaidimai ir pratimai

1) „Pasirink tinkamą žodį“ Daiktavardžio veiksmažodžių pasirinkimas

Drugelis (ką jis veikia?) plazda.

Žiogas (ką jis veikia?) šokinėja

Ką vabalas daro (ką veikia?) ropoja

Šuo (ką jis veikia?) loja

Uodas (ką jis veikia?) dūzgia

2) „Surask papildomą“ Pašalinkite papildomą elementą

Logopedas: Ar visa tai vienu žodžiu galima pavadinti VABAŽDAIS?

Vaikai: vaikų atsakymai

3) „Perkelkime žodžius į namus“ Vienaskiemeniai žodžiai į mažas namas, daugiaskiemenis didelėmis raidėmis.

DRUGELIS, ŪGAS, VABALAS, VIKSLAS, BUMBBEE, UODAI

Kūno kultūros minutė. Pratimas judesių derinimui su kalba.

Toks ir yra laumžirgis – labai apvalios akys

(Rankos į šonus, tada sukamaisiais kumščių judesiais akių lygyje)

Sukasi kaip malūnsparnis:

Dešinėn, kairėn, atgal, pirmyn

(Rankos ant juosmens, pasisuka į kairę - į dešinę, pasilenkia)

Pakelkite pečius

Šokinėti žiogai.

Šok-šok, šokini-šok

4) Žaidimas su kamuoliu"Pasirinkite būdvardį"

Logopedas. Aš metau tau kamuolį ir užduodu klausimą, o tu atsakai ir meti kamuolį atgal man.

Pagal spalvą:

Drugelis (kas?) geltonas

Žiogas (kas?) žalias

Pagal dydį:

Boružėlė (kokia?) maža

Voras (koks?) didelis

Vikšras (ko?) ilgio

5) "Atsakymas į klausimą" Erdvinių prielinksnių lavinimas sakiniuose.

Kas nuskaito žiniatinklį? (voras šliaužia link tinklo)

Kas nušoko nuo šakos? (Žiogas nušoko nuo šakos)

Kas slėpėsi po lapu? (Skruzdė pasislėpė po lapu)

Kas sėdi ant gėlės? (Drugelis sėdi ant gėlės)

Kas šliaužioja ant tavo rankos? (Boružėlė šliaužia palei mano ranką)

6) "Padaryk matematiką" skaitvardžių sutapimas su daiktavardžiais lytyje, skaičiuje, raide

Logopedas: Drugeliai nusileido ant ramunėlių. Nagi, suskaičiuokime juos choru

Vaikai: Vienas drugelis, du drugeliai, trys drugeliai, keturi drugeliai, penki drugeliai

Logopedas: Virš ramunėlių skraido laumžirgiai. Nagi, suskaičiuokime juos choru

Vaikai: Vienas laumžirgis, du laumžirgiai, trys laumžirgiai, keturi laumžirgiai, penki laumžirgiai

    Vabzdžių skleidžiami garsai. „Klausyk ir atspėk“

(musė, bitė, uodas, žiogas)

    Darbas su lapais: drugelių šešėliavimas

Drugeliai vaizduojami ant lapų. Mes atliksime šešėliavimą pagal pavyzdį.

    Pamokos santrauka

Logopedas: Apie ką mes kalbėjome klasėje?

Vaikai: Apie vabzdžius

Logopedas: Kas tau patiko pamokoje? (vaikų atsakymai)

Logopedas: Pamoka baigėsi, šiandien jums viskas gerai!

Įkeliama...Įkeliama...