Modeliavimo pamokos „Vabzdžiai. GCD santrauka vyresniojoje grupėje. „Stebuklingas vabzdžių pasaulis“

Pamokos tikslai:

Pataisos auklėjimas:

  • Idėjų apie išvaizda ir vabzdžių gyvenimo būdą
  • Temos žodyno patikslinimas ir papildymas (vabzdžiai, drugelis, vabalas, žiogas, boružėlė, laumžirgis, sparnai, letenos, ūsai)
  • Bendros sampratos formavimas vabzdžių
  • Kalbos gramatinės struktūros tobulinimas (giminės giminės, daugiskaitos daiktavardžių formavimas ir vartojimas), sakinių kūrimas su opozicijos reikšme ir sudėtingu jungtuku „nes“
  • Žodžių garsinės skiemeninės analizės įgūdžių tobulinimas

Korekcinis ir vystomasis:

  • Darnios kalbos ugdymas
  • Foneminių reprezentacijų kūrimas
  • Vizualinio dėmesio ugdymas
  • Smulkiosios ir stambiosios motorikos lavinimas
  • Jutimo procesų raida

Pataisomoji ir auklėjamoji:

  • Bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo, iniciatyvumo, atsakingumo įgūdžių formavimas
  • Pagarbos gamtai ugdymas

Leksinė medžiaga:

laumžirgis, žiogas, drugelis, musė, vikšras, uodas, bitė, vapsva, kamanė, vabalas, skruzdėlė, mantis, voras, tarakonas, sraigė, vabzdys, skėriai, erkė, kirminas.

Pamokos eiga:

I. Organizacinis momentas.

II. Pagrindinė dalis.

Šiandien mūsų pamoka, vaikinai, prasidės neįprastai - su pasaka... Toli, toli, už šiltų jūrų, kur niekada nebūna žiemos, viename pasakų karalystė gyveno maža fėja. Šios mažos karalystės gyventojai buvo gėlės. Gėlės labai mylėjo savo šeimininkę, dovanojo jai savo gėlių nektarą, iš kurio kūrė nepaprastus, malonius stebuklus. Artėjo mažosios fėjos gimtadienis ir gėlės šio įvykio garbei nusprendė mesti kamuolį. Tačiau bėda ta, kad gėlės negalėjo šokti, nes jų šaknys buvo tvirtai įsišaknijusios žemėje. Gėlės savininkui papasakojo apie savo bėdą. Mažoji fėja nusprendė padėti savo mėgstamoms gėlėms. Naktimis ji ruošdavo stebuklingą rasą iš saldžių gėlių žiedadulkių ir su pirmaisiais saulės spinduliais apibarstė visas savo miesto gėles. O, stebuklas! Iš žiedų plazdėjo drugeliai, tokie panašūs į neregėto grožio ryškias gėles, kad buvo neįmanoma jų atskirti. Vaikai lygina drugelius su gėlėmis (gražus, lengvas, grakštus). Pamatę šį stebuklą, likę gėlių miestelio gyventojai išskubėjo į šventę – mažosios fėjos gimtadienį. Pabandykite sužinoti, kas atvyko į šventę, pasitelkę muziką. Vaikai spėja, kad šventei atskrido kamanės, pašoko žiogai ir pan. Kaip galime vienu žodžiu pavadinti visus fėjos svečius? (vabzdžiai) Pažinkime juos geriau.

Skraidantys vabzdžiai turi sparnus, letenas ir įgėlimą. Drugeliai, laumžirgiai, vabalai ir bitės turi keturis sparnus, musės ir uodai – du. Uodai, musės, bitės ir kai kurie kiti vabzdžiai skrisdami skleidžia girgždančius, dūzgiančius ar dūzgiančius garsus. Jų tonas priklauso nuo sparnų plakimo dažnio: kuo dažniau plasnoja, tuo skamba smulkesnis garsas. Taip uodai plonai girgžda ir plaka sparnais iki tūkstančio kartų per sekundę; kamanės niūniuoja bosiniu balsu ir plasnoja sparnais du šimtus keturiasdešimt kartų per sekundę; drugeliai skrenda tyliai, padarydami tik penkis–devynis smūgius.

Laumžirgiai, drugeliai ir bitės minta nektaru, kurį traukia iš žiedų snukiu. Laukinės bitės formuoja avilius tuščiaviduriuose medžiuose ir ten deda medų.

Uodai - kraujasiurbiai vabzdžiai, skraido daugiausia sutemus. Musės ropoja per visas nešvarias vietas ir ant letenų nešioja daug bakterijų. Jiems neturėtų būti leista sėdėti ant maisto.

Yra ir neskraidančių vabzdžių: žolėje šokinėja amūrai; skruzdėlės formuoja skruzdėlynus.

Vikšrai yra miško kenkėjai ir gyvena ant medžių.

Vabzdžiai yra labai naudingi: žmonės skruzdžių rūgšties gauna iš skruzdžių ir naudoja ją vaistams ruošti; iš bičių – medaus, kuriame yra daug naudingų medžiagų, suaugusieji ir vaikai jį myli.

Skraidantys vabzdžiai, skrendantys nuo gėlės prie gėlės, nešioja žiedadulkes ant užpakalinių kojų ir taip prisideda prie augalų dauginimosi.

Ir galiausiai, vabzdžiai yra paukščių maistas, o tokių paukščių kaip lakštingalos ir kregždės negalėjo egzistuoti, nes jie minta tik skraidančiais vabzdžiais, o kiekvienas jų per vasarą sugauna iki milijono įvairiausių midijų.

Kalbos žaidimas lauke "Laumžirgis"(judesių improvizacija)

Laumžirgis, laumžirgis,
Smaragdinės akys
Greitai išskleiskite sparnus,
Greitai skriskite aplink mūsų ratą!

Leksiko-gramatiniai žaidimai ir pratimai

„Pavadink vabzdžius“

Žodyno suaktyvinimas tema „Vabzdžiai“

"Clapperboard"
Suplokite rankomis, jei išgirsite, kad pavadinu vabzdį.

"Pasirink žodį"
Veiksmažodžių pasirinkimas žodžiui vabzdžiai: skristi, plazdėti, šliaužti, šokinėti, čiulpti, kąsti, gelti, rinkti, gerti, zvimbti, skambėti, zvimbti, vargti, kenkti, padėti, skristi, slėptis, užmigti, pabusti, šliaužti išeiti, dirbti, nešti.

"Kas kaip juda"
Kompiliacija sudėtingi sakiniai su opozicijos reikšme.

Skruzdėlė ropoja, o drugelis...
Vikšras ropoja, o žiogas...
Drugelis skrenda, o sraigė...
Vabalas ropoja, o laumžirgis...
Vapsva skrenda, o kirminas...
Sraigė ropoja, o laumžirgis...
Voras ropoja, o bitė...
Žiogas šokinėja, o uodas...
Tarakonas ropoja, o laumžirgis...
Drugelis sklando, o musė...

"4-asis ratas"
Sudėtingų jungtukų vartojimas „nes“

Kamanė, bitė, vapsva, lapė.
Skruzdė, musė, bokštas, bitė.
Laumžirgis, vabalas, vikšras, šuo.
Uodas, žiogas, drugelis, voverė.

„Milžiniški vabzdžiai“
Didinamosios konotacijos žodžių vartojimas.

Tai ne voras, o voras.
Tai ne vabalas, o vabzdys.
Tai ne skruzdė, o skruzdėlės.
Tai ne uodas, o uodas.
Tai ne kirminas, o panašus į kirminą.
Tai ne kamanė, o kamanė.
Tai ne klaida, o klaida.
Tai ne tarakonas, o kuoja.

„Ką aš mačiau»
Vartodami daiktavardžių kilmininką daugiskaita. Vaikas paima žaislinį vabzdį iš proskynos ir sako...

Tai vabalas. Mačiau daug klaidų.
Tai voras. Mačiau daug vorų.

« Padalinkite žodį į skiemenis"
Atidžiai klausykite ir nežiovaukite, kiek skiemenų man pasakote.

« Surinkite paveikslėlį»
Sulankstomi galvosūkiai.

"Atspėk, ką aš noriu pavadinti"
Klausos dėmesio ugdymas, žodžių skiemeninė sandara.

Mel-mel-mel, aš tai pavadinsiu...
Sa-sa-sa, skambinu...
Mar-mar-mar, aš tai vadinu uodu.
La-la-la, skambinu...

Vaikinai, kas atėjo į gimtadienio fėjų balių? Teisingai, vabzdžiai. Visi svečiai gimtadienio mergaitei įteikė dovanas (planšetėje išskirkite paveikslėlius pagal garsumą-kurtumą ir kietumą-minkštumą)

III. Pamokos santrauka.

Apžvalginė pamoka tema „Vabzdžiai“ vyresnioji grupė atnaujinta: 2014 m. gegužės 14 d.: Oksana Šilova

Tatjana Morozova

Programos turinys: Atskleiskite vaikų gebėjimą planuoti savo darbą, teisingai kurti įvaizdį vabzdys, perteikti jų struktūrą, dydį, savarankiškai pasirinkti būdą lipdymas, perteikti tekstūrą, reljefą naudojant kaminus ir papildomos medžiagos. Sustiprinti galimybę lipdyti objektus naudojant lenteles - diagramas, vaizduojančias gamybos užsakymą vabzdys.

Turtinkite ir aktyvinkite vaiko žodyną, aktyvinkite gyvenimo patirtį tema vabzdžių.

Lavinti smulkiąją motoriką, vaizduotę, kompozicinius įgūdžius.

Ugdykite rūpestingą požiūrį į vabzdžių.

Metodai ir technikos: netikėtumo akimirka, literatūrinių žodžių vartojimas, rodymas, apžiūra, klausimai vaikams, praktinė vaikų veikla, rezultatas.

Medžiaga ir įranga: vokas, nuotraukos ir iliustracijos vabzdžių(drugelis, bitė, žiogas, skruzdėlė, boružėlė, plastilinas, rietuvės, lentos lipdymas, lentelės – diagramos, vaizduojančios gamybos užsakymą vabzdys, padėklas su žole. Garso takelis balsuoti vabzdžių.

Preliminarus darbas: žiūri iliustracijas ir nuotraukas vabzdžių, skaitymas grožinė literatūra O vabzdžių, sprendžiant mįsles apie vabzdžių, žiūri animacinius filmus, žiūri vabzdžiai pasivaikščiojant, gėlyne, susipažinimas su esamų savybių modeliais vabzdžių.

Pamokos eiga:

Mokytojas atneša į grupę voką su karalienės Rose laišku, kuris prašo vaikų apgyvendinti gėlių karalystę gyventojais. Tačiau pirmiausia turite įminti mįsles, kad sužinotumėte, apie kuriuos gyventojus kalba karalienė Rose.

Skraidanti gėlė sėdėjo ant kvapnios gėlės,

Visi keturi gėlės žiedlapiai judėjo.

Norėjau pasiimti, - pakilo ir nuskrido! (Drugelis) Rodyti vabzdys.

Ką valgo drugelis? (Augalų sultys, nektaras)

Drugelis geria nektarą ilga nosimi, vadinama proboscis. Ar įmanoma pagauti drugelius? Kodėl? (Ne, galime sužaloti drugelį)

Drugelio sparnai padengti mažomis spalvotomis žvyneliais. Jei pagriebsime drugelį už sparnų, žvynai nuskris ir drugelis neskraidys. Kas jai atsitiks? (mirs)

Namų šeimininkė

Skrenda virš vejos

šurmuliuos dėl gėlės -

Kiek sparnų turi bitė? (4) Kur gyvena bitės? (aviliuose)

Kokią naudą žmonėms duoda bitės? (jie duoda medaus)

Pagrindinė bičių nauda – net ne medus, o žiedų apdulkinimas. Ištepdamos kojas žiedadulkėmis, bitės jas perneša iš vieno augalo į kitą ir taip apdulkina. Be bičių daugelis gėlių tiesiog negalėtų daugintis, o Žemėje nebeliktų žiedų.

Kas nutinka bitei įgėlus? (Įgėlusi bitė miršta)

Mažo ūgio, bet darbštus,

O medžiotojas tikras.

Namas surinktas iš pušų spyglių,

Išsaugo mišką nuo vikšrų (skruzdėlė) Rodyti vabzdys.

Skruzdėlės gyvena didelėse šeimose. Kaip vadinasi jų namas? Iš ko jie pastatyti? (Skruzdėlynas. Sukurtas iš šakelių, lapų, šiaudų, žolės ašmenų).

Jie labai darbštūs vabzdžių, gali nešti daiktus, kurių masė iki 10 kartų didesnė. Kokią naudą jie mums atneša? (jie valgo žalingai vabzdžių) . Jie vadinami miško tvarkdariais.

Kas turi taškelius visoje nugaroje?

Kas ganosi ant lapų?

Ko mes prašome pakelti į dangų?

Ir atnešti mums duonos iš ten? (ladybug). Rodyti vabzdys.

Kokią naudą jie atneša? "damos"? (jie valgo žalingai vabzdžių)

Teisingai, jie vadinami amarais.

Paskutinė mįslė.

Pavasaris šokinėja -

Žalia nugara,

Nuo žolės iki žolės,

Nuo šakos iki kelio (Žiogas) Rodyti vabzdys.

Kaip sužinoti, ar proskynoje yra žiogas, ar ne? (Mes girdėsime jį dainuojant)

Teisingai, jis trina vieną sparną į kitą ir tai skamba kaip žiogo giesmė. Sakome, kad ne dainuoja, o čirškia. Žiogas minta kenkėjais, pavyzdžiui, vikšrais.

Įminėme visas karalienės Rožės mįsles. Kaip juos vienu žodžiu pavadinti gyventojais, kurių reikia gėlių karalystėje? (vabzdžių)

Kokia kita vabzdžiai, kuriuos žinote?

Kam skirtos gėlės? vabzdžių? (apdulkina gėles).

Kūno kultūros minutė

Per ilgai išbuvo vabzdžiai proskynoje, išskleidė sparnus ir išskrido: Bitė skrenda dūzgia: w-w-w. Skrenda uodas žiedai: z-z-z-z. Žiogai pašoko. Įskrido drugelis, sukiojosi ir plazdėjo sparnais. Staiga pakilo vėjas ir pradėjo triukšmauti. Greitai bėk pas mane, pasislėpk. Visi pabėgo. Gerai padaryta.

Ar prisimeni, ko prašė karalienė Rožė? ( apgyvendinti gyventojų gėlių karalystė - vabzdžių).

Siūlau juos pasidaryti, o diagramos mums padės.

Mokytojas kviečia vaikus pasirinkti, kas jiems patinka vabzdys. Vaikai sodinami prie stalų, ant kurių yra to schema vabzdys.

Iš kokių dalių jis susideda? vabzdys? (galva, krūtinė ir pilvas, 6 kojos, dvi antenos, kai kurios turi stuburą ir sparnus).

Kaip pasidaryti sparnus?

Kaip pasidaryti letenas?

Norėdami pradėti atsakingą darbą, siūlau paruošti pirštus!

Pirštų gimnastika

Vakar atkeliavo pas mus

Dryžuota bitė. Jie mojuoja delnais.

O už jos kamanė – kamanė Kiekvienam vardui vabzdžio pirštas sulenktas.

Ir linksmas drugelis,

Du vabalai ir laumžirgis

Kaip žibinto akys. Padarykite apskritimus iš pirštų ir pritraukite juos prie akių.

Jie zvimbė, skraidė,

Jie krito iš nuovargio. Jie nuleidžia delnus ant stalo.

Dabar pereikime prie atsakingumo verslui: apakiname gyventojus gėlių karalystei. Savo darbe naudojate jums žinomas technikas lipdymas, o Jūsų darbų originalumui paruošiau medžiagą, kuri guli ant Jūsų padėklų. Jį galite naudoti kurdami savo darbus.

Praktiniai užsiėmimai vaikams

Pabaigoje klases sukurtų garsų įrašymas vabzdžių.

Pabaigtus darbus patalpinsime savo žalioje pievoje. Karalienė Rožė bus jums labai dėkinga!

Apie ką mes šiandien kalbėjome?

Kuris gaminome vabzdžius?

Kokios technikos skulptūrą, kurią naudojote? (Redimas, kočiojimas, lyginimas, gnybimas, traukimas, presavimas).

Publikacijos šia tema:

Sveiki, mieli kolegos! Dirbu mokytoja vidurinė grupė(3-5 metai). Dabar mes turime aplinkosaugos projektas tema.

GCD santrauką vidurinėje grupėje tema: „Klyvame“ (vabzdžių tema) sudarė Yusupova Patimat Magomedovna 2018-05-05 Sertolovo Leningradskaya.

Pamokos apie pažintinį vystymąsi santrauka „Pavojingi vabzdžiai“ Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga ugdymo įstaiga savivaldybė„Buguruslano miestas“ „Darželis Nr.3“ „Chulpan“.

VISUOMENĖ PAMOKA VYREJŲJŲ GRUPĖJE.

Tema: "Šie nuostabūs vabzdžiai"

Tikslas: plėsti vaikų supratimą įvairių tipų vabzdžių

Užduotys:

  1. Ugdykite domėjimąsi vabzdžiais, norą sužinoti apie juos ką nors naujo.
  2. Stiprinkite gebėjimą pavaizduoti drugelius ant kartono lapo.
  3. Sustiprinkite valcavimo, lyginimo ir tepimo būdus.
  4. Ugdykite estetinį skonį ir spalvų suvokimą.

Medžiaga pamokai.

  1. Projektorius skaidrėms rodyti.
  2. Paveikslėliai, kuriuose vaizduojami įvairūs vabzdžiai;
  3. storas kartonas;
  4. Plastilino rinkinys;
  5. Modeliavimo lenta;
  6. Stack;
  7. Dirbtinis drugelis.
  8. Miško garsų įrašymas.

PRAKTINĖ DALIS.

Mokytoja siūlo pavaizduoti šiuos nuostabius drugelius ir su vaikais aptaria darbelio atlikimo etapus.

1) Liemuo . Iš plastilino iškočiojame rutuliukus, suplojame į plokščius paplotėlius ir dedame vienas šalia kito (vienas į kitą)

2) Galva . Panašiai kaip korpusą, iškočiokite vieną rutulį, išlyginkite ir sudėkite į eiles kartu su kūnu.

3) Sparnai . Paimame nedidelius plastilino gabalėlius ir ištepame nupieštus sparnus, neperžengdami kontūro ribų.

4) Papuoškite drugelį karoliukais ir blizgučiais

Kūno kultūros minutė. "Kopūstų drugelis"

Tai pakils

(Vaikai mojuoja rankomis ir pašoka iš pusiau pritūpimo)

Ir tada staiga nukrenta,

(Jie mojuoja rankomis ir pritūpia.)

Ko tu čia ieškai?

(Jie atsistoja ir apsižvalgo.)

Sudarė mokytojas: Rudenko Anastasija Nikolaevna, mokytoja, Nevalstybinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Darželis N157 atidarytas akcinė bendrovė"rusas geležinkeliai“, Čeliabinskas.

Užduotys:

  1. Išmokykite vaikus lipdyti savo nuožiūra pievų augalai(ramunėlės, kiaulpienės, mėlynės, braškės, žolės) ir vabzdžiai (drugeliai, vabalai, bitės, laumžirgiai), perduodantys būdingi bruožai jų struktūra ir spalva; suteikiant amatui stabilumą (pritvirtinkite jį ant stovo, pagaminto iš plastikinių pagaliukų, vamzdelių, dantų krapštukų, vielos).
  2. Ugdykite bendravimo įgūdžius.
  3. Ugdykite stebėjimo įgūdžius.
  4. Ugdykite susidomėjimą ir pagarbą gyvajai gamtai.

Preliminarus darbas:

  1. Žiūrint į iliustracijas, vaizduojančias vasaros pievą, žiūrint į pievų augalų vaizdus.
  2. Pokalbis apie pievų vabzdžius ir augalus;
  3. Pokalbis apie tai, ką pievoje veikia suaugusieji (gano karves, arklius, avis, stato avilius bitėms, pjauna šieną, ruošia maistą gyvūnams ir pan.), ką veikia vaikai (grožisi gėlėmis, piešia, fotografuoja, padeda suaugusiems) .

Įranga: Spalvotas plastilinas, rietuvės, lentos, dantų krapštukai, vamzdeliai (figūrų stabilumui).

Pamokos eiga

Mokytojas skaito mįslę. Autorius: Sereženka
Dažnai bet kokiu oru
Mėgstu pasivaikščioti gamtoje.
Pasiimu tinklą su savimi:
Staiga – drugelis, o staiga – klaida.
Ten tiek daug gražių gėlių!
Aš visada pasiruošęs ten nuvykti.
Senelio plūgas jo nelietė.
Buvo, yra ir bus... (PIUVOS)
(Vaikai stovi ratu ir atspėja mįslę.)

— Pedagogas: „Šiandien kalbėsime apie gamtą. Prisiminkime, kieno namai yra miškas?
(Vaikų atsakymai. Rodau „kliringą“.

– „Ką tai jums primena? Kaip tai atrodo?
(Klausau vaikų atsakymų.)
(Priėjome išvados, kad čia pieva).

- "Pasakyk man, kieno namai yra ši pieva?"
(Klausau vaikų atsakymų (augalai, gyvūnai, vabzdžiai)

Kam dar reikia pievos?
(Klausykite vaikų atsakymų)

- Taip, taip, pievoje gali ganytis karvės, ožkos ir avys.

- „Vaikai, vakar man buvo labai liūdna, nes...
(Aš klausau tariamų teiginių)
(Siūlau pasiklausyti pasakojimo iš vaikystės).

- „Kai buvau mažas, kaip tu; priešais mano namą buvo pieva. Visa tai apaugusi aukšta žole. Po lietaus visas proskynas buvo padengtas šiltu lietaus vandeniu. Kaip man ir mano draugams patiko bėgti per šias balas! Buvo taip smagu! Šie prisiminimai mane liūdina, kad daugiau nebepamatysiu šios pievos...
Kaip aš galiu atsikratyti šio liūdesio?
(Klausykite vaikų pasiūlymų)
(Uogą ar gėlę padedu pievoje).

Kodėl nulipusios figūros nenukrenta?
(Įsiklausykite į vaikų pasiūlymus).
Parodykite vaikams, kaip įrengti raižytas figūras, kad jos nenukristų.
(naudoti laidus, dantų krapštukus. Dantų krapštukais lapuose padaryti gyslas).
Kviečiu vaikus pagalvoti ir nulipdyti vieną objektą, kurį būtų galima pastatyti pievoje ir sumontuoti ant maketo:
(gėlės, kelmai, žolė, vabzdžiai, medžiai).

Vaikai, šiandien turime svečių. Jie taip pat labai norėjo padaryti pievą.

– Ką atsakysite į šį norą?
(žinoma, vaikai mielai priėmė svečių linkėjimus).
(Vaikai ir svečiai atlieka užduotį. Pastebiu įdomiaikūrybingi, nepaprasti sprendimai).

Vaizdinė gimnastika:

Kas yra pieva? (pečių pakėlimas)
Aplink žolės kilimas. (Užmerk akis iš dešinės į kairę)
Gėlių vainikėliai (iš kairės į dešinę)
Balsuoti žiogai. (iš viršaus į apačią)
Kandys žaismingos, (iš viršaus į apačią)
Vabalai neskubėdami. (sukamieji akių judesiai)
Su saldžiomis bitėmis (sukamaisiais judesiais akimis)
Putpelių daina. (iš dešinės į kairę)
Mėtų skonio (iš kairės į dešinę)
Žvelkime švelniai (iš viršaus į apačią)
Ir baltoms muselėms (iš apačios į viršų)
Piemuo su vamzdžiu (pakelia pečius)

P Siūlau ir toliau kurti pievą, atkreipti dėmesį į plastilino spalvos pasirinkimą, galimybę montuoti paruoštas figūras, parinkti vietą makete. Darbo pabaigoje vaikai apžiūri kompoziciją, pažymi sėkmingiausius ir patikusius objektus ir apie juos pasakoja.

Su vaikais žiūrėjome į svečių pievą ir pažymėjome jiems patikusias figūras.

Kompensacinė mokyklos parengiamoji grupė su vaikais su negalia.

Teritorija yra meninė ir estetinė plėtra. Modeliavimas, kolektyvinė kompozicija "Stebuklų medis" .

Tikslas: išmokti sukurti kompoziciją nurodyta tema.

Užduotys:

  • išmokti planuoti savo veiksmus (kas pradžioje, kas vėliau) kuriant vaizdą iš plastilino;
  • naudoti skirtingais būdais ir skulptūros technikos kuriant vaizdą
  • naudoti ar nenaudoti siūlomą medžiagą, priklausomai nuo pasirinkto vaizdo
  • praturtinti ir aktyvinti vaiko žodyną
  • suaktyvinti vaiko gyvenimo patirtį: kartoti vabzdžių kūno sandarą
  • lavinti smulkiąją motoriką, vaizduotę, kompozicinius įgūdžius.

Medžiaga: įvairiaspalvis plastilinas "Spindulys" arba "gama" , rietuvės, modeliavimo lentos, sveiki graikiniai riešutai, perpus perpjauti graikiniai riešutai.

Parengiamieji darbai: vabzdžių iliustracijų ir nuotraukų peržiūra, susipažinimas su vabzdžių gyvenimu ir jų sandara GCD, susipažinimas su aplinka – pažinimo sritimi, grožinės literatūros apie vabzdžius skaitymas, mįslių apie vabzdžius sprendimas, kūrimas iš atliekos vabzdžiai: iš bičių rankovių, iš plastikinių šaukštų ir popierinių laumžirgių, iš popierinių drugelių. Multimedija – animacinis filmas „Bitės Majos nuotykis“ . Stebuklų medžio kūrimas.

Demonstracinė medžiaga: vabzdžių nuotraukos ir iliustracijos, demonstracinė medžiaga I.A. Lykova "Spalvoti delnai" žingsnis po žingsnio. Modeliavimas iš plastilino „Blakės pievoje“ .

Skaito V. Leonovo eilėraštį.

Yra daug įvairių vabzdžių,
Kas valgo žolę
Kas paima žiedadulkes iš gėlės,
Kažkas geria kraują

Kažkas valgo vaisius
Apskritai yra įvairių
Mes visi žinome vabzdžius!

Mokytoja klausia, kokius vabzdžius pažįsta vaikai. Po vaikų atsakymų. Mokytojas klausia: „Iš kokių dalių susideda vabzdys? . Laukiami vaikų atsakymai: kūnas, sparnai, akis, antenos, 6 kojos. Jei vaikams sunku atsakyti, mokytojas nurodo šią dalį nuotraukoje ar iliustracijoje, o vaikai atsako savarankiškai.

Skaito V. Leonovo eilėraštį.

Pievoje plepa žiogas,
Danguje sklando drugelis,
Ant gėlės, gauruotas, garsus,
Džiugina dryžuota kamanė.

Vabzdžiai skraido
Jie šokinėja, šliaužioja, sklando,
Grožis mus stebina
Tai taip pat duoda naudos.

Fizik. tik minutę.

"Šimtakojis"

Šimtakojis ėjo sausu taku, (vaikai vaikšto ritmingai)
Staiga ėmė varvėti lietus: laša, laša, varva, oi, keturiasdešimt letenų sušlapo. (d. atsisėsti)
Man nereikia slogos, aš apeisiu balas! (vaikai vaikšto aukštai iškėlę kelius)
Nenešiu purvo į namus, purtysiu jį kiekviena letena (vaikai sustoja ir purto kojas po vieną).

Mokytoja kviečia vaikus pasirinkti jiems patinkantį vabzdį.

Vaikinai, jei norite lipdyti boružėlė ar koks vabalas, reikės pusės žievelės graikinis riešutas, kūnui, jei rinksitės bitę ar kamanę, reikės viso riešuto. O jei pasirinkote laumžirgį, drugelį, musę, ar jums reikia riešutų ar lukštų? Vaikų atsakymai: ne.

Mokytojas pasakoja, kaip paruošti lukštą ir riešutą pasirinktam vaizdui (plastilinu aptepkite tos pačios spalvos kiautą kaip ir jūsų pasirinktas vabzdys).

Mokytojas klausia: kaip pagaminsime sparnus? Kaip pasidaryti letenas? Jei vaikams sunku, mokytojas pradeda frazę ir suteikia vaikams galimybę ją užbaigti.

Pagal žodinius mokytojos nurodymus ir parodomąją medžiagą I.A. Lykovos vaikai pradeda savarankiškas darbas. Demonstracinė medžiaga yra ant magnetinės lentos su modeliavimo diagramomis. Vaikai laisvai prieina ir žiūri į diagramas, jei nori, gali nuvežti jas lipdyti pagal žmonių skaičių.

Paruošę vabzdžius dedame ant stebuklo medžio pagal vaiko pageidavimus.

Įkeliama...Įkeliama...