Pristatymas „Balsių garsai. Pamoka. Pristatymas tema: „Priebalsių garsai“ Balsių ir priebalsių pristatymas

Technologinis pamokos, mokančios skaityti šia tema, žemėlapis:

"Balsių ir priebalsių garsai"

1 klasė

Aiškinamasis raštas

Pamoka sudaryta tema: „Balsių ir priebalsių garsai“.

Švietimo sistema „Rusijos mokykla“

Prekė: raštingumo mokymas

Klasė: 1

Mokomoji medžiaga: V.G. Goretskio vadovėlis „ABC“.

Pamokos tikslas:

Suteikti „balsių ir priebalsių“ sąvoką garsus organizuojant iš dalies paieškos veiklą.

Užduotys:

edukacinis:

    supažindinti su balsių ir priebalsių ypatumais ;

    mokyti atlikti garsinę žodžių analizę;

    išmokti atskirti garsus: balsius ir priebalsius;

    apibūdinti duotą garsą, įvardyti jo ženklus.

kuriant:

    lavinti foneminę klausą, dėmesį, atmintį, verbalinį – loginį, vaizdinį – perkeltinį mąstymą;

    plėtoti mokinių kalbą remiantis jų patirtimi ir žiniomis;

    ugdyti gebėjimą daryti išvadas remiantis stebėjimais.

edukacinis:

    ugdyti susidomėjimą skaitymu;

    ugdyti kultūrinio bendravimo įgūdžius;

    ugdyti pagarbą kitų nuomonei, gebėjimą išklausyti vienas kitą;

    žinoti ir stengtis jų laikytis darbo grupėse taisyklių.

Pamokos tipas: Naujų žinių atradimas.

Įranga: kortelės sakinio kontūrui, kvadratėliai žodžių kontūrams, raštingumo sąsiuviniai, kompiuteris pristatymas, rateliai darbui įvertinti.

Planuojami rezultatai:

tema:

skiria balsių ir priebalsių garsus

Asmeninis:

    rodo edukacinį ir pažintinį susidomėjimą mokomąja medžiaga;

    supranta mokymosi veiklos sėkmės priežastis

metasubjektasvisuotinė mokymosi veikla:

reguliavimo

    padedamas mokytojo nustato užsiėmimo pamokoje tikslą;

    mokosi išreikšti savo prielaidą (versiją), pagrįstą darbu su medžiaga;

pažinimo

    apipavidalindamas žodžio garsinę kompoziciją, naudoja ženklus-simbolines priemones;

    daro išvadas apie bendro klasės ir mokytojo darbo rezultatą;

komunikabilus

    klausosi ir supranta kitų kalbą;

    mokosi dirbti poromis.

Mokymo metodai:

 Žodinis, vaizdinis, probleminis, iš dalies – paieška.

Treniruočių formos:

      frontalinis darbas;

      grupė;

    • individualus.

Pamokos planas:

1. Organizacinis momentas. Apsisprendimas mokymosi veiklai.

2 .. Žinių aktualizavimas ir veiklos sunkumų fiksavimas.

3. Ugdymo problemos teiginys

4. Naujų žinių „atradimas“.

5. Pirminis inkaravimas

8. Refleksija

Technologinių pamokų žemėlapis

Laikas

Pamokos žingsneliai

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Susiformavo

1. Apsisprendimas mokymosi veiklai. Laiko organizavimas.

Garsiai nuskambėjo varpas
Pamoka prasideda.
Mūsų ausys yra virš galvos
Akys plačiai atmerktos
Mes klausomės, prisimename,
Negaištame nė minutės

Tikiuosi, kad esate geros nuotaikos ir noriu palinkėti geros nuotaikos visos pamokos metu. Mūsų šūkis mums padės:

Laba diena visiems!

Pasitrauk iš kelio, mūsų tinginystė!

Netrukdykite darbui!

Netrukdykite mokytis!.

Asmeninis: motyvacija, apsisprendimas

Reguliavimo: tikslų nustatymas

Komunikacinis: planuoti edukacinį bendradarbiavimą su mokytoja ir klasės draugais

2. Žinių aktualizavimas ir veiklos sunkumų fiksavimas.

Šiandien į mūsų pamoką atvyko svečiai. Ar atpažinote juos? Jie taip pat nori dalyvauti mūsų darbe. 2 pusė.

– Iš ko susideda mūsų kalba?

.

\______ _____ _____ .

3 skaidrė. Tikrinama.

Pakartokite sakinį pašnabždomis savo kaimynui. Dabar vienas iš jūsų šį sakinį ištars aiškiai ir garsiai, o likusieji turėtų ploti, kai tik bus ištartas kitas žodis.

– Iš ko sukurti žodžiai?

Kokie garsai yra?

Vaikai vadina animacinių filmų personažus .

Kalba raštu ir žodžiu.

Vaikai pateikia pavyzdžių.

Iš pasiūlymų.

Tai pasiūlymas.

Mokinys prie lentos nubraižo schemą.

Vaikai dirba darbus.

Vaikai daro.

Trys žodžiai.

Pauzės.

Garsai.

Iš garsų.

Mes nežinome.

Kognityvinis

Reguliavimo

Kognityvinis:

Komunikacinis: gebėjimas dirbti poromis ir visiems kartu.

Kognityvinis:

Būlis: objekto analizė

3. Ugdymo problemos teiginys

Ar norite sužinoti? Papasakokime apie tai Mašai ir Mišai

paukštis pavadintas.

Tai senas mūsų draugas:

Jis gyvena ant namo stogo -

Ilgakojis, ilgasnukis

Jis skrenda medžioti.

Sekite varles į pelkę.

Ką sužinojote apie gandrą?


Kokius garsus girdime?

Gandras

Vaikų pareiškimai

Vienas žmogus lentoje, likusieji – spausdinimo knygelėje

Mes nežinome. Įvairūs.

Reguliavimo: tikslų nustatymas.

Kognityvinis:

Komunikabilus

Reguliavimo:

Kognityvinis: simboliniai veiksmai (modeliavimas)

Kognityvinis: ugdymo problemos teiginys

4. Naujų žinių „atradimas“.

    Pažintis su įvairiausiais garsais. Balsė.

1.– Choro pavadinime Pirmas garsas šiame žodyje ir dabar - paskutinis.

Ar manote, kad mes vienodai arba kitaip ar mes leidžiame tokius garsus?

labai tylus ...

Dabar garsiau, garsiau.

Kas atsitiks su burna?

Pabandyk tai sandariai uždarykite burną ir leisk šį garsą...

Įvyko?

Kai kalbame garsą, oras praeina

Kaip tavo burna atvira?

– Garsus, kuriuos tariant oras praeina laisvai, nesusidūręs su kliūtimis, kaip per tuščią vamzdelį, mokslininkai vadino balsėmis.

Fizinis lavinimas

Atsistok. Rodyti.

Kaip varlė šokinėja? Kaip ji rėkia?

Kokia nuotrauka perteklinis? Kodėl?

1.– Kokį garsą išgirdote tą patį?

Ištark tai!

Oras praeina Laisvas?

gandras.

Garsus, kurių tarime yra kliūtis, mokslininkai vadino priebalsiais.

su balsių.

Pamokos temos apibrėžimas:

[ a]

[ T]

kitaip

Atsidaro

Vaikiškos versijos

Platus

Vaikai atlieka judesius

Ko-ko-ko!

Ku-ka-re-ku!

Kva - kva!

Varlė nėra paukštis

Yra

Balsių ir priebalsių garsai

Komunikacinis: gebėjimas dirbti grupėje.

Kognityvinis: loginis – hipotezių iškėlimas ir jų pagrindimas;

Komunikacinis: aktyvus bendradarbiavimas ieškant ir renkant informaciją

Kognityvinis: problemos nustatymas ir sprendimas padedant mokytojui

Kognityvinis: loginė: objektų analizė, siekiant nustatyti požymius.

Reguliavimo:

planuoti, nustatyti veiksmų seką

Kognityvinis: priežastinių ryšių nustatymas,

loginės samprotavimo grandinės kūrimas

Kognityvinis: loginė: objektų analizė, siekiant nustatyti požymius

Komunikabilus: sąmoningas ir savavališkas kalbos posakio konstravimas žodine forma;

5. Pirminis inkaravimas

Padėkite Mašai

1. Žaidimas „Pasakyk žodį“

Garsas išeina...

Atspėk

Ir kokie garsai sutinka

Šnabždėti, šnabždėti, girgždėti,

Net snausti ir šnypšti,

Bet aš nenoriu jiems dainuoti.

Sss ... - pasigirsta gyvatės švilpukas.

Ššš... - ošia nukritęs lapas.

Zhzhzh ... - kamanės sode dūzgia.

Rrr ... - varikliai barška.

2. Darbas prie vadovėlio 14-15 p.

a) - Stebėkite, kaip tariate skirtingus garsus.

b) – Kokie garsai pasiekia finišo tiesiąją pirmieji? 9 skaidrė.

c) - Apsvarstykite jų brėžinius ir diagramas p. 14. Kokie garsai tariami raudonųjų kvadratų vietoje?

Apsvarstykite jų brėžinius ir diagramas p. 15.

Koreliuokite paveikslėlius ir diagramas.

Vaikai žaidžia

Balsė

Vaikai spėja

Priebalsiai

Vaikų pareiškimai

Darbas poromis

Balsės

Jie nesutinka jokių kliūčių burnoje.

Balsės

Pagal garsų skaičių

Kognityvinis: priežastinių ryšių nustatymas,

loginės samprotavimo grandinės kūrimas

Kognityvinis: priežastinių ryšių nustatymas,

loginės samprotavimo grandinės kūrimas

Komunikabilus: gebėjimas sukurti kalbos posakį pagal paskirtas užduotis.

Komunikacinis: gebėjimas dirbti poromis; atsižvelgti į skirtingas nuomones

Asmeninis: formuoti gebėjimą reikšti savo nuomonę. Kognityvinis: simboliniai veiksmai (modeliavimas).

Palyginimo pagrindų ir kriterijų parinkimas.

6. Įtraukimas į žinių sistemą ir kartojimas.

Pagauk garso žaidimą

Atsistok

(antis, tigras, asilas, vilkas, kalakutas, lapė, boa, pelė)

Miša tave tikrina.

Ką jie daro?

Sukurkite istoriją apie vaikus. Duok jiems vardus. Padarykite diagramas. Atminkite, kad žmonių vardai rašomi didžiosiomis raidėmis. Parodykite tai diagramoje.

Vaikai gaudo balsių garsus

Pelė, morka, avietė, šaukštas, svogūnas, bala.

Vaikų pareiškimai

Vaikai darbus atlieka patys.

Kognityvinis: galvosūkis objektų palyginimas ir klasifikavimas Reguliavimo: veiklos savikontrolė; darbo rezultatų įsivertinimas.

Kognityvinis: priežastinių ryšių nustatymas, loginės samprotavimo grandinės kūrimas

7. Refleksija

2. Pokalbis:

Kokia buvo pamokos tema?

Kokius tikslus išsikėlėte?

Ar pavyko juos įveikti?

Jei susidomėjai, viskas aišku, viskas pavyko

Jei kartais abejoji, padarei klaidų.

Jei nesupratai temos, tai nebuvo labai įdomi

Balsių ir priebalsių garsai. Išmokite atskirti kalbos garsus

Rodyti signalus.

Žalias ratas

Geltonas apskritimas

Raudonas ratas

Reguliavimo:

gebėjimas įvertinti veiksmo atlikimo teisingumą adekvataus retrospektyvaus vertinimo lygiu.

Asmeninis:

gebėjimas save vertinti remiantis ugdomosios veiklos sėkmės kriterijumi

Reguliavimo: savigarba

Per užsiėmimus

Laiko organizavimas. Apsisprendimas mokymosi veiklai.

Garsiai nuskambėjo varpas
Pamoka prasideda.
Mūsų ausys yra virš galvos
Akys plačiai atmerktos
Mes klausomės, prisimename,
Negaištame nė minutės

Tikiuosi, kad esate geros nuotaikos ir noriu palinkėti geros nuotaikos visos pamokos metu. Mūsų šūkis mums padės:

Laba diena visiems!

Pasitrauk iš kelio, mūsų tinginystė!

Netrukdykite darbui!

Netrukdykite mokytis!

II. Žinių atnaujinimas ir veiklos sunkumų šalinimas.

To, kas buvo išmokta, kartojimas

Šiandien į mūsų pamoką atvyko svečiai. Ar atpažinote juos? Jie taip pat nori dalyvauti mūsų darbe. 2 pusė.

Papasakokime Mašai ir Mišai, kokias kalbos rūšis mokate?

- Pateikite kalbėjimo ir rašymo pavyzdžių.

– Iš ko susideda mūsų kalba?

- Klausykite mano kalbos ir nuspręskite, ką sakau: - Tuopos lapai pagelto .

– Kas gali apibūdinti šį pasiūlymą?

\______ _____ _____ .

Tikrinama 3 skaidrė

Pakartokite sakinį pašnabždomis savo kaimynui.

Dabar vienas iš jūsų šį sakinį ištars aiškiai ir garsiai, o likusieji turėtų ploti, kai tik bus ištartas kitas žodis.

- Kiek žodžių yra šiame sakinyje?

– Kaip žodinėje kalboje žodžiai atskiriami vienas nuo kito?

– Ką išgirdote, kai ištarėte žodžius?

– Iš ko sukurti žodžiai?

Kokie garsai yra?

III. Ugdymo problemos teiginys

Garsinė žodžio analizė

Šiandien išspręsime šią problemą, išsiaiškinsime, į kokias grupes ir kodėl galima suskirstyti visus mūsų kalbos garsus.

Ar norite sužinoti? Papasakokime apie tai Mašai ir Mišai.

Gerai. Bet pirmiausia atspėkite žodį, kuriame klausysime garsų. Su šiuo žodžiu paukštis pavadintas.

Tai senas mūsų draugas:

Jis gyvena ant namo stogo -

Ilgakojis, ilgasnukis

Jis skrenda medžioti.

Sekite varles į pelkę.

Ką sužinojote apie gandrą?

Pasakykite tą žodį dar kartą.

Užsirašykime garso kompoziciją: (diagrama)


Kokius garsus girdime?

IV. Naujų žinių „atradimas“.

1. Pažintis su garsų įvairove. Balsė.

Garso analizė. (grupinis darbas).

1.– Choro pavadinime Pirmas garsas šiame žodyje,

ir dabar - paskutinis.

Ar manote, kad mes vienodai arba kitaip ar mes leidžiame tokius garsus?

Žiūrim – vėl ištark pirmas garsas, bet labai tylus ...

Dabar garsiau, garsiau.

Kas atsitiks su burna?

Pabandyk tai sandariai uždarykite burną ir leisk šį garsą...

Įvyko?

– Oras mums padeda ištarti garsus.

2. Kai kalbame garsą, praeina oras laisvai, be kliūčių.

Kaip tavo burna atvira?

Bet jie užsimerkė, sudarė užtvarą – ir garsas neveikė.

Skamba tariant, kuris oras laisvai praeina, nesusiduriant su kliūtimis, kaip per tuščią vamzdelį, vadino mokslininkai balsių.

Jie buvo pavadinti balsėmis, nes visada kalba balsu.

Fizinis lavinimas

Atsistok. Rodyti.

Kaip vaikšto viščiukas? Kaip ji rėkia?

Kaip vaikšto gaidys? Kaip jis rėkia?

Kaip vaikšto antis? Kaip ji rėkia?

Kaip varlė šokinėja? Ir kaip ji rėkia

Kokia nuotrauka perteklinis? Kodėl?

    Pažintis su priebalsiais.

1.– Kokį garsą išgirdote tą patį? Ištark tai!

Oras praeina Laisvas?

2.- Dabar ištarkite paskutinį žodžio garsą gandras.

Ar oras taip pat laisvai praeina ar yra kliūtis?

Bet pasistenkite leisti tokį garsą, kad liežuvis nieko neliestų. Įvyko?!

Garsus, kurių tarimui yra kliūtis, mokslininkai vadino priebalsiais.

Priebalsiai rusų kalboje visada eina kartu su balsėmis – štai kodėl jie su balsių.

3. Pamokos temos apibrėžimas:

– Kaip galite pavadinti mūsų pamokos temą?

V. Pirminis inkaravimas

Padėkite Mašai

1. Žaidimas „Pasakyk žodį“

Oras laisvai teka per burną,

Garsas išeina...

Atspėk 6 skaidrė.

Ir kokie garsai sutinka

Šnabždėti, šnabždėti, girgždėti,

Net snausti ir šnypšti,

Bet aš nenoriu jiems dainuoti.

Sss ... - pasigirsta gyvatės švilpukas.

Ššš... - ošia nukritęs lapas.

Zhzhzh ... - kamanės sode dūzgia.

Rrr ... - varikliai barška. 7 skaidrė.

Kaip atskirti balsį nuo priebalsio?

a) - Stebėkite, kaip tariate skirtingus garsus.

b) – Kokie garsai pasiekia finišo tiesiąją pirmieji?

c) - Apsvarstykite jų brėžinius ir diagramas p. keturiolika.

Kokie garsai tariami vietoje raudonų kvadratų?

Kodėl skirtingi žodžiai turi tas pačias schemas?

Apsvarstykite jų brėžinius ir diagramas p. 15.

Koreliuokite paveikslėlius ir diagramas.

Vi. Žinių įtraukimas ir kartojimas.

Pagauk garso žaidimą(stovi)

– Dabar įvardinsiu skirtingus žodžius. Jei žodis prasideda balsiu, suplokite rankomis. Jei tai priebalsis, neplokite.

(antis, tigras, asilas, vilkas, kalakutas, lapė, boa, pelė). Miša tave tikrina.

Darbas su iliustracijomis pagal vadovėlį 15 p.

Ką matome pirmame plane?

Ką jie daro?

Sukurkite istoriją apie vaikus.

Duok jiems vardus.

Padarykite diagramas.

Atminkite, kad žmonių vardai rašomi didžiosiomis raidėmis. Parodykite tai diagramoje.

III. Refleksija

1. Psichologinis palengvėjimas ir streso mažinimas

Užmerkite akis ir prisiminkite viską, ką šiandien turėjome pamokoje.

2. Pokalbis:

Kokia buvo pamokos tema?

Kokius tikslus išsikėlėte?

Ar pavyko pasiekti šiuos tikslus?

Ar turite problemų?

Ar pavyko juos įveikti?

Jei susidomėjote, viskas aišku, viskas pavyko, pakelkite žalią ratą.

Jei kartais kyla abejonių – padarėte klaidų, pakelkite geltoną apskritimą.

Jei nesupratai temos, nebuvo labai įdomi, pakelk raudoną apskritimą.

Šiandien atlikome gerą darbą. O Maša su meška, manau, būtinai atvažiuos mūsų aplankyti.

1 skaidrės numeris


2 skaidrės numeris

Pamokos tikslai: Supažindinti mokinius su sąvoka „kieti ir minkšti priebalsiai“; ugdyti gebėjimus atpažinti pavojingas vietas žodžiais, taisyklingą tarimą kietų ir švelnių garsų žodžiais; įskiepyti meilę rusiškai kalbai.


3 skaidrės numeris

Kalbos stebėjimas Kalbos aparate susiformuoja liežuvio garsai iškvepiant orą. Rusų kalbos priebalsiai susideda iš triukšmo, o kai kurie – iš balso ir triukšmo.


4 skaidrės numeris

Taisyklė Priebalsių garsai rusų kalboje skirstomi į kietus ir švelnius, balsinius ir bebalsius. Poriniai kietieji ir minkštieji priebalsiai skiria žodžius, pvz.: arklys ir arklys; lankas ir liukas.


5 skaidrės numeris


6 skaidrės numeris

Pratimas Apibūdinkite priebalsius žodžiais pagal kietumą – minkštumą. Kaip nurodomas priebalsių minkštumas rašant? Arklys, paršavedė, antgalis, cirkas, gyventi, sustingti, kovoti, minkštas, diena, bėgis, loterija, eglynas, švinas, galia, šakos, frazė, mėnulis.


7 skaidrės numeris

Pratimas Dviem stulpeliais surašykite žodžius, kuriuose priebalsiai tariami tvirtai arba švelniai prieš balsį, nurodytą raide e. Atelje, modelis, muziejus, kavinė, megztinis, tenisas, tekstas, energija, sumuštinis, tema.


8 skaidrė


9 skaidrė

Pratimas Skaitykite ir atspėkite mįsles. Įvardykite užuominų priebalses. Kokiomis raidėmis jie žymimi. Guliu virš upės, laikau abu krantus. TILTAS 2. Sparnų nėra, bet šis paukštis skris ir nusileis mėnulyje. RAKETA


10 skaidrės numeris

Pratimas Kokiuose žodžiuose sumaišomi garsai? Užrašykite šias žodžių poras, pabraukite priebalsius. Sakoma, kad žvejys upėje pagavo batą, bet tada jis užsikabino ant namo! Numetusi lėlę iš rankų, Maša puola prie mamos: Šliaužia žalias svogūnas ilgais ūsais!.. Gydytojas priminė dėdei Mitei: Nepamiršk vieno: Prieš miegą būtinai išgerk Ten Herons. SAMŲ VABALIŲ LAŠAI


11 skaidrės numeris

Pratimas Perskaitykite žodžius poromis. Kiekvienoje žodžių poroje nurodykite kietuosius ir minkštuosius priebalsius. Kokios raidės žymi kietuosius ir minkštuosius priebalsius? Kokios raidės rodo priebalsio garso švelnumą? muilas - mil jautis - vedas plaukė - lil griovys - riaumojimas nosis - nešė džiaugsmas - vežimo eilė - važiavo mažas - suglamžytas sodas - sėdi svogūnas - liukas


12 skaidrės numeris

Pratimas Atrankinis diktantas. Užrašykite žodžius, kuriuose yra kietų ir minkštųjų priebalsių, kurie neturi porinių garsų. O dabar iš už krosnies išlindo vienas pilkas snukis, o paskui kitas. Jaunikliai išropojo į šviesą, apsidairė ir atsargiai prislinko prie dubens. Tada jie pamiršo visą baimę. Jie sugriebė gabalus ir užspringo. Jie turėjo tuoj pat nuryti ir urzgti. (O. Perovskaja)

Liudmila Porotikova
Pristatymas "Balsių garsai"

Garsas yra pagrindinis kalbos vienetas kartu su žodžiu ir sakiniu. Tai trumpiausias, tada nedalomas vienetas, tariamas viena artikuliacija. Patys garsus nesvarbu, bet atlikti svarbų prasmingą vaidmenį: jie sukuria išorinį, garsasžodžių apvalkalas ir taip padeda atskirti žodžius vienus nuo kitų (tankas-buliukas-bukas, citrinos žiotys, melancholijos lenta)... Žodžiai skiriasi kiekiu garsai(varna - piltuvas, ginčas - sportas, rinkinys garsai(skirtumas yra vienas, du ar daugiau garsai, pagal išdėstymo seką garsai(krūmas - beldimas, nosis - miegas, žiaunos - barža)... išskyrus garsai, kirčiavimas padeda atskirti žodžius ir jų formas (PILIS – PILIS, GENTRA – BAIMĖS).

Garsai kalbos susidaro kalbos aparate, kai iškvepiamas oras. Jei oro srautas laisvai praeina per burnos ertmę, nesusidurdamas su kliūtimis, tada jis yra ryškus balsis... Tuo pačiu metu balso stygos yra įtemptos ir pasislinkusios, oro srovė jas vibruoja, dėl to atsiranda muzikinis tonas, tai yra balsas. Rusiškai 6 balsės garsai, skiriasi liežuvio pakilimo laipsniu, jo vieta burnos ertmėje, lūpų dalyvavimu ar nedalyvavimu. Tarimas balsių garsai priklauso nuo padėties: esant stresui balsiai tariami aiškiai, neįtemptoje padėtyje jie yra redukuojami, tai yra, jie tariami ne taip aiškiai ir ne taip intensyviai.

Susijusios publikacijos:

Tikslas: Skatinti gebėjimą taisyklingai identifikuoti balses ir priebalsius. Vaikams duota užduotis tinkamai sureguliuoti garsus aplinkui.

Vaikų garsų tarimo trūkumų taisymas susideda iš garsų formulavimo ir automatizavimo bei tuo pačiu fonemikos ugdymo.

GCD „Balsių garsai [A], [U], [I]“ santrauka GCD tikslai: Ugdomasis: - įtvirtinti gebėjimą aiškiai artikuliuoti balsių garsus [A], [I], [U]; - tobulinti foneminės analizės įgūdžius.

GCD santrauka kalbai lavinti „Balsių garsai [A], [O], [E]“ GCD santrauka kalbai lavinti "Balsių garsai [A], [O], [E]" Ugdymo sritis: kalbos raida Ugdymo sričių integracija :.

Pamokos santrauka „Balsių garsai. Balsių garsų ženklai. Balsių garsų skiemenų vaidmuo „2 klasėje Rusų kalbos pamokos konspektas atitinka edukacinio komplekso „Rusijos mokykla“ (2 kl.) Nuotolinio ugdymo centro mokiniams programą.

Tikslai: 1. Edukacinis: Įtvirtinti klausos ir motorikos garsų vaizdą [A] [O] [U] [I]; Automatizuoti garsą "L" atskirai, skiemenyse ,.

Pamokos santrauka vyresniųjų grupėje ruošiantis raštingumo mokymui „Balsių garsai. Pakartojimas" Pamokos santrauka vyresniųjų grupėje ruošiantis raštingumo mokymui „Balsių garsai. Pakartojimas“. Tikslas: mokyti vaikus atskirti balsius.

Visi pratimai turi būti atliekami prižiūrint suaugusiam. Užduotys turi būti atliekamos nurodyta tvarka. Turinyje pasirinkite reikiamą skyrių ir, norėdami pradėti, spustelėkite žodį "pradėti". Renkantis atsakymą, turite spustelėti paveikslėlį arba numerį. Kai paspausite mygtuką, esantį paskutinėje skaidrėje, grįšite į pagrindinį meniu. Simuliatorius turi tris skyrius. Pirmoji dalis skirta formuoti idėjas apie balsius ir priebalsius. Antrasis skyrius skirtas darbui su priebalsiais. Jį sudaro du poskyriai: pirmajame pateikiamos užduotys, kaip atskirti kietuosius ir minkštuosius priebalsius, antrajame – balsingus ir bebalsius. Abi šios sritys turi mokomąsias užduotis ir pratimus įgytoms žinioms praktikuoti. Šiame skyriuje, atlikdami mokymo užduotį, turite naudoti klaviatūros klavišus. Trečias skyrius – tai baigiamieji testai šia tema, kurių metu bus patikrinta, kiek vaikas įvaldė šią temą. Sėkmės!

Įkeliama...Įkeliama...