4 norų ushinsky analizė. Užklasinis skaitymas tema: "KD Ušinskis. Keturi palinkėjimai". Kokios patarlės tinka Ušinskio istorijai „Keturi norai“

Užklasinio skaitymo pamoka 2 klasė

Tema. K.D.Ušinskio istorija „Keturi norai“

Tikslas: supažindinti mokinius su K.D.Ušinskio istorija „Keturi norai“, atskleisti pasakojimo turinį, tobulinti sąmoningo, taisyklingo skaitymo įgūdžius; išmokti rasti pagrindinius keturių metų laikų ženklus; atkreipti dėmesį į visų sezonų patrauklumą;

lavinti mokinių kalbą, mokėti taisyklingai reikšti savo mintis;

ugdyti meilę ir pagarbą aplinkai.

Įranga: pristatymas, knygos, siužetinės nuotraukos.

Per užsiėmimus

I. Organizacinis momentas. skaidrė 1

Mums suskambėjo varpas!

Visi tyliai nuėjo į klasę,

Visi gražiai atsistojo prie savo darbo stalo,

Mandagiai pasisveikino.

Sėdėkite ramiai, nugara tiesiai.

Atsikvėpiame,

Pradėkime skaitymo pamoką.

Kokie būsime klasėje?

U-smart

P-protinga

O-organizuotas

K-kultūrinis

Vaikinai, tegul ši pamoka suteikia jums naujų žinių, geros nuotaikos, gerų pažymių.

II .Pagrindinių žinių atnaujinimas

1. Kalbos apšilimas.

Pamokoje daug kalbėsime, skaitysime, tad ruoškimės tam.

"Kas nori pasikalbėti"

Kas nori pasikalbėti

Jis turi kalbėti

Viskas teisinga ir aišku

Kad visiems būtų aišku.

mes pasikalbėsime

Ir mes kalbėsime

Taip teisingai ir aiškiai

Kad visiems būtų aišku.

2. Įvadinis pokalbis

Aplankykime skirtingus metų laikus. Jūsų bendražygiai paruošė jums mįsles, atidžiai klausykite ir atspėkite jas. Jie parodys atsakymus paveikslėliuose.

Aibekas. Paukščiai ateina

Žvėrys pabunda

Pirmoji sesuo

(PAVASARIS) vadinamas.

Vaikinai, kam patinka šis metų laikas? Kodėl?...

Olchey. Visi sotūs, šilti

Ryški saulės šviesa

antroji sesuo

Skambino (VASARA)

Kam patinka vasara? Įvardink vasaros mėnesius...

Danilas. Padarė atsargas

Lapai skraido aplinkui

Trečioji sesuo -

(RUDENS) auksas.

Kas tau patinka rudenį?

Miša. Visur sniegas blizga -

Ji atėjo pas mus

Ketvirtoji sesuo -

Zimushka – (ŽIEMA)

Kam patinka žiema?

Kodėl?

III . Motyvacijos ir pranešimų temos s pamoka

Koks dabar sezonas?

Koks mėnuo yra žiema?

Kokia šventė artėja?

Ko tu nori iš Kalėdų Senelio?

Kiekvienas žmogus turi norą. Jis svajoja apie kažką.

Šiandien susipažinsime su K.D.Ušinskio kūryba „Keturi norai“. Bandysime atskleisti pasakojimo turinį, tobulinsime sąmoningo, taisyklingo skaitymo įgūdžius bei mokysime atrasti pagrindinius keturių metų laikų požymius.

І Y .Naujos medžiagos mokymasis

1. Žinutė apie K.D.Ušinskį.

- Dabar Čingischanas skaitys pranešimą apie rašytoją Konstantiną Dmitrijevičių Ušinskį.

2. Knygų paroda.

- KD Ushinsky parašė daug knygų vaikams. Štai keletas iš jų.

3. Metodas „Idėjų krepšelis“. Grupinis darbas.

Ką manote apie tai, apie ką pasakojama istorija „Keturi norai“?

Kokius norus galima aptarti istorijoje? Užrašykite savo prielaidas ant popieriaus lapų grupėmis.

Fizminutka

4. Leksikos darbas. 3 skaidrė.

Prieš susipažindami su tekstu, išanalizuokime nepažįstamus žodžius, kuriuos sutiksime.

Užrašų knygelė – mažas sąsiuvinis ar bloknotas, kuriame galite užsirašyti tai, kas, jūsų manymu, reikalinga, kad nepamirštumėte.

Žavesys – taip vadinasi tai, kas tau labai patinka.

Šienavimas – tai metas, kai pjaunamas šienas.

Džiaugsmas yra džiaugsmingas jausmas.

5. Darbas su tarimu.

Dabar dirbkime su teisingu tarimu.

nutrūko Xia, zamyo rzsh ji, šimtmečius va, smagiai Xia , d ausinis.

6. Pirminis suvokimas.

Vaikinai, atidžiai išklausykime istorijos „Keturi norai“ garso įrašą.

7. Pirminio suvokimo patikrinimas.

Ar jums patiko istorija?

Kas yra pagrindinis istorijos veikėjas?

Gimnastika akims.

8. Antrinis suvokimas ir analizė.

Perskaitykite ir atsakykite į klausimą: „Kodėl Mitya norėjo, kad visą laiką būtų žiema?

B) Skaitymas grandine.

Dabar skaitome visą grandinę ir atsakome į klausimą: „Kodėl Mitya įsimylėjo pavasarį?

C) Atrankinis skaitymas.

Raskite ir perskaitykite atsakymus į šiuos klausimus.

Ką Mitya veikė vasarą?

Kodėl Mitijai patiko ruduo?

10. Teksto perpasakojimas.

Po truputį perpasakokite istorijos turinį.

Ką Mitya veikė žiemą?

Ką Mitya mėgo veikti pavasarį?

Ką Mitya veikė vasarą?

Kodėl Mitijai patiko ruduo?

Koks metų laikas Mitijai patiko labiausiai? Galvok ir sakyk.

Koks sezonas tau patinka? Kodėl?

Kiekvienas sezonas turi savo dorybių, savo švenčių ir išsiskiria savo gamtos reiškiniais.

Y .Įgytų žinių įtvirtinimas ir apibendrinimas

1. Dramatizacija „Pagrindinis sezonas“

Dabar žiūrėsite dramatizaciją apie sezonus, kuriuos paruošė jūsų bendražygiai.

Mokytojas. Vaikinai ginčijosi, koks metų laikas yra svarbiausias?

Alina. Vasara! Vasarą sunoksta vyšnios, avietės ir braškės. Taigi vasara yra pagrindinis dalykas.

Ai-Belekas. Ruduo – pagrindinis metų laikas! Rudenį iš sodų išnešama viskas.

Alina. Ne, vasara! Vasarą galima maudytis!

Miša. Žiema yra pagrindinis metų laikas! Ir Kalėdų eglutė žiemą, o Naujieji metai - žiemą! Ir tu gali važinėtis rogutėmis!

Kirilas. Pavasaris yra pagrindinis metų laikas. Juk pavasarį atskrenda paukščiai, žydi gėlės.

Alina. Ir aš sakau: – Vasara! Juk vasaros atostogos!

Mokytojas: Vaikinai ginčijosi, ginčijosi ir nusprendė eiti pas dėdę Aiyrašą, jis kombainininkas, viską žino.

Visi: Dėde Aiyrash, koks yra svarbiausias metų laikas?

Kombainas: „Vasarą ir rudenį dirba žemė – derlius duoda žmonėms. Žiemą jis ilsisi ir miega. O pavasarį išdygsta. Todėl, vaikinai, reikalingi visi sezonai.

Koks, tavo nuomone, yra geriausias metų laikas?

2. Darbas poromis. „Atspėk, kuris teiginys užšifruotas" Skaidrė.

Išvada: visi sezonai reikalingi ir svarbūs!

Ir taip mūsų kelionė per metų laikus baigiasi.

YI . Pamokos santrauka. Atspindys.

Vaikinai, kodėl istorija vadinasi „Keturi norai“? Pažiūrėkite į savo lapelius, kad pamatytumėte, kieno spėjimai teisingi.

Kiekvienas iš jūsų turi norą. Parašykite savo palinkėjimą ant geltonų kalėdinių papuošalų, kurie yra ant jūsų stalų ir pritvirtinkite prie eglutės lentoje. Šnabždėk savo norą.

Pažiūrėkite, kokią gražią troškimų eglutę gavome. O kad noras išsipildytų, visi kartu tarkime žodžius: Tegul išsipildo visos mūsų svajonės.

Vaikinai, ar jums patiko pamoka? Ar pamoka pasiekė tikslą, kurį išsikėlėme pamokos pradžioje?

Vaikinai, jei jus domino pamoka, gerai dirbote ir padėjote kitiems, supratote medžiagą, tada pritvirtinkite raudonus žaislus prie mūsų eglutės. O jei buvo nuobodu, tiesiog pailsėjai ir nieko nesupratai – mėlyni žaislai.

Refleksijos priėmimas

„Įvertink save klasėje“

Pamoka buvo aš esu klasėje Rezultatas

1.įdomu 1.dirbo 1.supratau medžiagą

2.nuobodus 2.pailsėjęs 2.išmokau daugiau nei žinojau

3.padeda 3.padėjo kitiems 3.nesuprato

Studentų vertinimas.

YII . Namų darbai.

- Nupieškite savo mėgstamą sezoną.

„Keturi norai“

Mitya važiavo rogėmis nuo ledinio kalno ir čiuožė užšalusia upe, raudonas, linksmas parbėgo namo ir pasakė tėvui:
– O, kaip smagu žiemą! Norėčiau, kad tai būtų visa žiema!
- Užsirašykite savo norą į mano kišeninę knygelę, - pasakė tėvas.
Mitya rašė.
Atėjo pavasaris. Mitya per žalią pievą perbėgo daug spalvingų drugelių, nuskynė gėlių, nubėgo pas tėvą ir pasakė:
– Koks šio pavasario malonumas! Norėčiau, kad tai būtų visas pavasaris.
Tėvas vėl išėmė knygą ir liepė Mitijai užrašyti savo norą.
Dabar vasara. Mitya ir jo tėvas nuėjo į šieną. Vaikinas visą dieną linksminosi: žvejojo, uogavo, blaškėsi kvapniame šiene, o vakare tarė tėvui:
- Šiandien man buvo labai smagu! Linkiu, kad vasara nesibaigtų!
Ir šis Mitios troškimas buvo užrašytas toje pačioje knygoje.

Atėjo ruduo. Sode buvo renkami vaisiai – raudoni obuoliai ir geltonos kriaušės. Mitya apsidžiaugė ir pasakė savo tėvui:
- Ruduo yra geriausias iš visų sezonų!
Tada tėvas išsiėmė savo sąsiuvinį ir parodė berniukui, kad jis tą patį sako apie pavasarį, apie žiemą ir apie vasarą.

Konstantinas Ušinskis.

mergaites

mokyti Skaityti berniukai mergaites - baltos palaidinės, dideli balti lankeliai, tamsiai mėlyni sijonai, baltos pėdkelnės, batai.

Gruodžio 14 mokomės 8 val. Visų miesto mokyklų direktoriams ir vadovams vyks atvira skaitymo pamoka. Taigimokyti visi mano pasiūlymai.Skaityti Keturių norų istorija. Išmok perpasakoti. Šią dieną ateikite su pilna suknele:berniukai - balti marškiniai, kaklaraiščiai, tamsiai mėlynos kelnės, batai;mergaites - baltos palaidinės, dideli balti lankeliai, tamsiai mėlyni sijonai, baltos pėdkelnės, batai.

Gruodžio 14 mokomės 8 val. Visų miesto mokyklų direktoriams ir vadovams vyks atvira skaitymo pamoka. Taigimokyti visi mano pasiūlymai.Skaityti Keturių norų istorija. Išmok perpasakoti. Šią dieną ateikite su pilna suknele:berniukai - balti marškiniai, kaklaraiščiai, tamsiai mėlynos kelnės, batai;mergaites - baltos palaidinės, dideli balti lankeliai, tamsiai mėlyni sijonai, baltos pėdkelnės, batai.

Gruodžio 14 mokomės 8 val. Visų miesto mokyklų direktoriams ir vadovams vyks atvira skaitymo pamoka. Taigimokyti visi mano pasiūlymai.Skaityti Keturių norų istorija. Išmok perpasakoti. Šią dieną ateikite su pilna suknele:berniukai - balti marškiniai, kaklaraiščiai, tamsiai mėlynos kelnės, batai;mergaites - baltos palaidinės, dideli balti lankeliai, tamsiai mėlyni sijonai, baltos pėdkelnės, batai.

Gruodžio 14 mokomės 8 val. Visų miesto mokyklų direktoriams ir vadovams vyks atvira skaitymo pamoka. Taigimokyti visi mano pasiūlymai.Skaityti Keturių norų istorija. Išmok perpasakoti. Šią dieną ateikite su pilna suknele:berniukai - balti marškiniai, kaklaraiščiai, tamsiai mėlynos kelnės, batai;mergaites - baltos palaidinės, dideli balti lankeliai, tamsiai mėlyni sijonai, baltos pėdkelnės, batai.

Mitya važiavo rogėmis nuo ledinio kalno ir čiuožė užšalusia upe, raudonas, linksmas parbėgo namo ir pasakė tėvui:
– O, kaip smagu žiemą! Norėčiau, kad tai būtų visa žiema.
„Užsirašyk savo norą į mano kišenę“, – pasakė tėvas.
Mitya rašė.
Atėjo pavasaris. Mitya per žalią pievą perbėgo daug spalvingų drugelių, nuskynė gėlių, nubėgo pas tėvą ir pasakė:
– Koks šio pavasario malonumas! Norėčiau, kad tai būtų visas pavasaris.
Tėvas vėl išėmė knygą ir liepė Mitijai užrašyti savo norą.
Dabar vasara. Mitya ir jo tėvas nuėjo į šieną. Vaikinas visą dieną linksminosi: žvejojo, uogavo, blaškėsi kvapniame šiene, o vakare tarė tėvui:
- Šiandien man buvo labai smagu! Norėčiau, kad vasarai nesibaigtų.

Ir šis Mitios troškimas buvo užrašytas toje pačioje knygoje.
Atėjo ruduo. Sode buvo renkami vaisiai – raudoni obuoliai ir geltonos kriaušės. Mitya apsidžiaugė ir pasakė savo tėvui:
- Ruduo yra geriausias iš visų sezonų!
Tada tėvas išsiėmė savo sąsiuvinį ir parodė berniukui, kad jis tą patį sako apie pavasarį, apie žiemą ir apie vasarą.

GCD santrauka kalbai lavinti parengiamojoje grupėje.

Tema: K. Ušinskio istorijos „Keturi norai“ perpasakojimas naudojant morfo lentelę.

Edukacinės užduotys:

1. Aktyvinti ir plėsti vaikų žodyną apie būdingus metų laikų bruožus.

2. Tobulinti vaikų gebėjimą kurti scheminį tekstą.

3. Pagal paveikslą ir grafinį planą išmokite perteikti pasakojimo turinį artimai tekstui.

4. Ugdykite vaikų gebėjimą derinti būdvardžius ir daiktavardžius pagal lytį, skaičių ir didžiąją raidę.

5. Stiprinti gebėjimą atrinkti priešingos reikšmės žodžius.

6. Tobulinti taisyklingą tam tikrų garsų tarimą žodžiuose

Kūrimo užduotys:

1. Ugdykite bendravimo ir kalbos įgūdžius.

2. Lavinti atmintį, dėmesį, mąstymą, kūrybinę vaizduotę.

3. Lavinti foneminę klausą.

Edukacinės užduotys:

1. Formuoti geranoriškumą, iniciatyvą.

2. Ugdyti gebėjimą įsiklausyti į kitų vaikų atsakymus.

3. Kelkite domėjimąsi gamta.

Metodiniai metodai: pokalbis, pasakojimo skaitymas, klausimai, leksiniai ir gramatiniai pratimai, žodyno darbas, žaidimo akimirka, modelio sudarymas istorijai paveikslo ir grafinio plano pavidalu, fizinė minutė, netikėtumo akimirka .

Vaikų užsiėmimų rūšys:

komunikabilus,

variklis,

Grožinės literatūros suvokimas

Žaidimas.

Medžiaga: K. Ušinskio pasakojimas „Keturi norai“, morfų lentelė, paveikslėliai, vaizduojantys skirtingus metų laikus, paveikslas su berniuku, jaustukai, bloknotai vaikams.

Lentos apdaila

(morph lentelė)

Pamokos eiga

. Laiko organizavimas.

Sveiki, vaikinai!
– Šiandien turime daug svečių. Pasisveikinkime su svečiais.

Puiku, vaikinai, teisingai atspėjote mįsles. Kokius sezonus žinai?

O dabar pažaiskime žaidimą. Kokius sezonus žinai?Pavadinkite pirmąjį ir paskutinį šio žodžio garsą. (žiema pavasaris vasara ruduo)

O kas yra vasara spalva, pavasaris garsais, ruduo pagal skonį, žiema pagal temperatūrą \u003d

1. Žaidimas „paimk ženklą“

Vasara (kokia temperatūra?) – karšta, šilta, karšta ir kt. -

Žiema (kaip tai skamba?) – kaukia, tylu ir t.t.

Ruduo (koks skonis?) – kartaus, rūgštus, saldus ir t.t.

Pavasaris (kokia spalva?) - žalia, mėlyna, šiek tiek pilka ir kt.

II . Pagrindinė dalis.

1) Temos paskelbimas.

Koks tavo mėgstamiausias metų laikas ir kodėl? (vaikų atsakymai)

Ar žinote, kad buvo vienas berniukas, vardu Mitya, ir jam patiko visi keturi sezonai? (vaikų pastabos)
– Rašytojas K. Ušinskis apie šį berniuką parašė labai įdomią istoriją, kuri vadinasi „Keturi norai“. Ar nori klausytis?
(mokytoja skaito K.D. Ušinskio istoriją „Keturi norai“)

2) Pirminis skaitymas

Vaikinai, atidžiai klausykite.

Apie ką ši istorija?

Kas yra pagrindinis veikėjas?

3) Leksikos darbas (dirbkite su tekstu).

Vaikinai, pasakojime yra žodžių, kurių prasmę išsiaiškinkime.
- Ką reiškia žodis
rožinis? (raudona, raudona).
Kaip paaiškinti frazės „kišeninė knyga“ reikšmę,
Užrašų knygelė (sąsiuvinis mažas, mažos kišenės).
-Kaip suprasti frazę buvo daug, buvo daug linksmybių (gana daug)
-Ką reiškia,
malonumas (linksmas, džiaugsmas).

šienapjūtis ( pjauti žolę šienui; laikas, kai žolė ruošiama šienui)
Vaikinai, kas yra
noras? (svajonė, prašymas, idėja)

- O dabar pailsėkime!

4) Kūno kultūros minutė

O dabar, vaikinai, siūlau žaistipriešingybės .
(vaikai sustoja ratu, o mokytojas meta kamuoliuką vaikams ir sako žodžius. Vaikai meta kamuolį atgal ir sugalvoja antonimą – priešingą prasmę žodį)
- Didelis mažas;
- Geras Blogas;
- Aukštas - žemas;
- Toli arti;
- Storas plonas.
- Švarus purvinas;
- Protingas - kvailas;
- šnekus - tylus
- Atviras - uždarytas.
- Šlapias sausas.
- Naktis diena.

- ateik-išeik
- Šaltas karštas;
- Goes-worth;
- Kalba-tyli;
- Lėtai greitai;
- Tyliai - garsiai;
- Ilgas trumpas;
-
Linksmas – liūdnas;

- Ilgas trumpas

5) Antrinis skaitymas su perpasakojimo mąstysena Teksto modelio sudarymas.

Dabar dar kartą skaitysiu istoriją. Atidžiai klausykite, istoriją reikia prisiminti, kad vėliau tiksliai, iki galo, nuosekliai, išraiškingai ir savarankiškai perpasakotumėte.
-Ir mes taip pat išskirsime svarbiausią dalyką, ką autorius sako pasakojime ir eskize

Dar kartą perskaito mokytojo pasakojimą.

- O dabar skaitysiu dalimis ir su jumis su schemomis surašysime.

Taigi klausykite istorijos pradžios.

1. Mitya nuvažiavo rogutėmis nuo ledinio kalno ir čiuožė užšalusia upe, raudonas, linksmas parbėgo namo ir pasakė tėvui: „Kaip smagu žiemą! Norėčiau, kad visada būtų žiema! „Įrašyk savo norą į mano kišenę“, – pasakė tėvas. Mitya rašė.

-

Vaikinai, ką tu gali piešti? (Čiuožykla, rogutės, pačiūžos, kišeninė knygelė ).

Klausykite tęsinio.

2. Atėjo pavasaris. Mitya per žalią pievą perbėgo daug spalvingų drugelių, nuskynė gėlių, nubėgo pas tėvą ir pasakė: „Koks žavesys yra šis pavasaris! Norėčiau, kad būtų pavasaris!“
Tėvas vėl išėmė knygą ir liepė Mitijai užrašyti savo norą.

- Apie kokį metų laiką kalbama šioje dalyje? (Sezono modelis pateikiamas ant morfologijos lentelės)

Ką dabar piešime? (drugelis, gėlė, knyga ).
Padėkite šalia kito tuščio popieriaus lapo.

3. Atėjo vasara. Mitya ir jo tėvas nuėjo į šieną. Vaikinas visą dieną linksminosi: žvejojo, uogavo, blaškėsi kvapniame šiene, o vakare tarė tėvui:
„Šiandien man buvo labai smagu! Linkiu, kad vasara nesibaigtų!

- Apie kokį metų laiką kalbama šioje dalyje? (Sezono modelis pateikiamas ant morfologijos lentelės)

Ką dabar piešime? (žolė, žuvis, uogos, šieno kupeta, knyga ).


Padėkite šalia kito tuščio popieriaus lapo.

Dabar klausykite, kaip istorija baigiasi.

4. Atėjo ruduo. Sode rinko vaisius – rudus obuolius ir geltonas kriaušes. Mitya apsidžiaugė ir pasakė savo tėvui: „Ruduo yra geriausias iš visų sezonų!

- Apie kokį metų laiką kalbama šioje dalyje? (Sezono modelis pateikiamas ant morfologijos lentelės)

Pasiūlykite, ką galite piešti dabar (obuolys, kriaušė, knyga ).


- Vaikinai, mes užrašėme šią istoriją diagramomis.
-Jums šios diagramos yra istorijos planas, jos padės mums nuosekliai, išraiškingai perpasakoti istoriją
– Siūlau perpasakoti istoriją.

Kas nori papasakoti istorijos pradžią? Nepamirškite įvardyti istorijos autoriaus ir pavadinimo.

Kas tęs?

Kas gali papasakoti istoriją nuo pradžios iki pabaigos?


III . Baigiamoji dalis.

1) Pamokos rezultatas.

Vaikinai, ateikite pas mane ir sustokite ratu.
-Kokį darbą šiandien susitikome? (pasakojimas „Keturi norai“)
- Kas parašė istoriją? (K.D. Ušinskis).
- Namuose galite papasakoti istoriją savo šeimai.

Šiandien atlikote savo užduotį. Man labai patiko, kaip teisingai atsakėte į klausimus, stengiatės nuosekliai, išraiškingai, be suaugusiojo pagalbos kurti savo istorijas. Esu labai tavimi patenkinta.

2) atspindys

Vaikinai, dabar įvertinkite save. Turiu dvi jaustukus – linksmas ir liūdnas.
-Kai parodai mums linksmą jaustuką, pagalvok ir pasakyk, kas tau šiandien buvo įdomiausia pamokoje, ką naujo išmokai (rodote juokingą šypsenėlę), o liūdną jaustuką – kas tau buvo sunku, kas ne. tau patinka (rodo liūdną šypsenėlę) .

3) Staigmenos akimirka

Jūsų pastangoms paruošiau jums sąsiuvinius, kuriuose galėsite užrašyti savo istorijas paveikslėliais.
-Sudie!

1 priedėlis

Konstantinas Dmitrijevičius Ušinskis

Keturi norai.

Mitya važiavo rogėmis nuo ledinio kalno ir čiuožė užšalusia upe, raudonas, linksmas parbėgo namo ir pasakė tėvui:

Kaip smagu žiemą! Norėčiau, kad tai būtų visa žiema.

Užsirašyk savo norą į mano kišeninę knygelę, – tarė tėvas.

Mitya rašė.

Atėjo pavasaris. Mitya per žalią pievą perbėgo daug spalvingų drugelių, nuskynė gėlių, nubėgo pas tėvą ir pasakė:

Koks šio pavasario malonumas! Norėčiau, kad tai būtų visas pavasaris.

Tėvas vėl išėmė knygą ir liepė Mitijai užrašyti savo norą.

Dabar vasara. Mitya ir jo tėvas nuėjo į šieną. Vaikinas visą dieną linksminosi: žvejojo, uogavo, blaškėsi kvapniame šiene, o vakare tarė tėvui:

Šiandien man buvo labai smagu! Norėčiau, kad vasarai nesibaigtų.

Ir šis Mitios troškimas buvo užrašytas toje pačioje knygoje.

Atėjo ruduo. Sode buvo renkami vaisiai – raudoni obuoliai ir geltonos kriaušės. Mitya apsidžiaugė ir pasakė savo tėvui:

Ruduo yra geriausias iš visų sezonų!

Tada tėvas išsiėmė savo sąsiuvinį ir parodė berniukui, kad jis tą patį sako apie pavasarį, apie žiemą ir apie vasarą.

Mitya važiavo rogėmis nuo ledinio kalno ir čiuožė užšalusia upe, raudonas, linksmas parbėgo namo ir pasakė tėvui:

Kaip smagu žiemą! Norėčiau, kad tai būtų visa žiema!

„Užsirašyk savo norą į kišenę“, – pasakė tėvas.

Mitya rašė.

Atėjo pavasaris.

Mitya per žalią pievą perbėgo daug spalvingų drugelių, nuskynė gėlių, nubėgo pas tėvą ir pasakė:

Koks šio pavasario grožis! Linkiu, kad būtų visas pavasaris!

Tėvas vėl išėmė knygą ir liepė Mitijai užrašyti savo norą.

Dabar vasara. Mitya ir jo tėvas nuėjo į šieną. Vaikinas visą dieną linksminosi: žvejojo, uogavo, blaškėsi kvapniame šiene, o vakare tarė tėvui:

„Šiandien man buvo labai smagu! Linkiu, kad vasara nesibaigtų!

Ir šis Mitios troškimas buvo užrašytas toje pačioje knygoje.

Atėjo ruduo. Sode rinko vaisius – rudus obuolius ir geltonas kriaušes. Mitya apsidžiaugė ir pasakė savo tėvui:

Ruduo yra geriausias iš visų sezonų!

Tada tėvas išėmė sąsiuvinį ir berniukui parodė, kad tą patį jis sako apie pavasarį, apie žiemą ir apie vasarą.

Jekaterina Bodryagina
K. Ušinskio istorijos „Keturi norai“ perpasakojimas. Pamokos apie kalbos ugdymą parengiamojoje grupėje santrauka

Pamokos apie kalbos ugdymą parengiamojoje grupėje santrauka.

Tema: Istorijos perpasakojimas. Ušinskis« Keturi norai» .

Programos turinys: Mokyti vaikus perkėlimas literatūrinis tekstas nuosekliai ir tiksliai, be nutylėjimų ir pasikartojimų.

Leksika ir gramatika: suaktyvinkite pateiktų žodžių palyginimų ir apibrėžimų, sinonimų ir antonimų pasirinkimą.

Patikslinti būdvardžių palyginimo laipsnių formavimo būdus.

Garso kultūra kalbos: pagerinti gebėjimą rasti žodžius su duotu garsu ir nustatyti jo vietą žodyje.

Lavinti atmintį, loginis mąstymas.

Ugdykite susidomėjimą gamtos reiškiniais.

1 dalis: - Sustokime visi ratu, sukaupkime visas žinias, jėgas ir nusiteikime klasė.

Mes ramūs, esame ramūs

Mes visada gražiai kalbame

Aišku ir neskubus

Mes tikrai prisimename

Kas buvo mokoma pamoka.

Šįryt pas mus atėjo paštininkas Pečkinas, atnešė mums siuntinį.

Ar norite pamatyti, kas yra viduje?

Bet pirmiausia įminsime mįsles

Kiek sniego iškrito!

Jis tapo švarus ir šviesus.

Ir šerkšnas beveik iki ašarų

Jis suspaudė man nosį.

as jau suzinojau

Tikras… (žiema).

Staiga čiulbėjo žvirblis

Po žiemos šalčių

Saulė šviesesnė ir šiltesnė

Takų balos.

Visa sustingusi gamta

Pabudo iš sapno

Ateina blogas oras

Tai ateina pas mus... (Pavasaris).

Dainuoja saldžios avietės

Miško pakraštyje

Pelkėje prie drebulės

Varlės kurkia.

Ir išveda lakštingalą

trilis anksčiau aušra.

Naktis trumpesnė, diena ilgesnė

Tai atėjo... (vasara).

Čia lietinga diena

Mečiau krūvą lapų prie kojų,

Ir dangus niūrus,

Ir verkti per lietų... (ruduo).

(lentoje yra nuotraukos, vaizduojančios 4 metų laikus)

Ar galite pasakyti, kas yra nuotraukose? (žiema vasara ruduo pavasaris)

Kaip galima tai pasakyti vienu žodžiu? (sezonai) .

Dabar parinkkime žodžius, tinkamus kiekvienam laikui metų:

Kas yra žiema? (šalta, snieguota, balta, ilga)

Kas yra pavasaris? (žalia, šviežia, žydi, linksma)

Kokia vasara? (karšta, gražu, saulėta)

Kas yra ruduo? (auksinis, lietingas, nuobodus, turtingas)

2 dalis. -Šiandien mes jus supažindinsime istorija apie berniuką Mitiją ir sužinokite, kaip jis elgėsi skirtingais metų laikais. Istorija vadinama« Keturi norai» . paskelbtas apysaka Konstantinas Ušinskis.

Atidžiai klausai ir prisimeni, ką berniukas darė.

(skaitymas)

SUPAŽINTIS SU PREKIU.

1. Skaitymas istorija.

Šiandien mes susipažinsime istorija K. D. Ušinskis« Keturi norai» . Atidžiai klausytis. (Mokytojas lydi savo istorija nuotraukas televizoriaus ekrane).

a) Pirmosios dalies skaitymas istorija.

„Mitya riedėjo rogėmis nuo ledinio kalno ir čiuožė užšalusia upe, raudona, linksma parbėgo namo ir sako tėvas: „Kaip smagu žiemą! Norėčiau, kad visada būtų žiema! „Užsirašykite savo noras mano kišenėje", – pasakė tėvas. Mitya užsirašė.

Koks buvo berniuko vardas? / Mitya. /

Ką Mitya veikė žiemą? / Ėjo rogutėmis ir čiuožti. /

Kaip buvo žiemą? / Raudoni ir linksmi. /

Kuris noras tarė berniukas tėvui? /Jis norėjo, kad visada būtų žiema. /

Kur buvo įrašyta noras? /Į sąsiuvinį. /

Pasirinkite schemą pasakojimai apie žiemą.

Klausykite ir pasakykite, koks ženklas gali būti to pabaigoje pasiūlymus: Mitya sakė: „Kaip smagu žiemą!/Šauktukas. /

Mes perkėlimas kortelę su šauktuku apskritime ir kiekvienas sugalvos savo pasiūlymą žiemai. Stebėkite intonaciją, jūsų sakiniai turi būti džiaugsmingi, šaukiantys. (Kaip /džiugu, gražu, nuostabu, jaudinanti, puiku, gera, puiku / žiemą)

b) Antrosios dalies skaitymas istorija.

Klausykite tęsinio.

„Atėjo pavasaris. Po spalvingų drugelių po žalią pievą Mitya nubėgo iki savo širdies, nuskynė gėlių, nubėgo pas tėvą ir Jis kalba: „Koks šio pavasario malonumas! norėčiau palinkėjo kad visas pavasaris buvo! Tėvas vėl išėmė knygą ir liepė Mitijai užrašyti savo noras

Dabar pabandysime atspėti kryžiažodį.

Kas plazdėjo virš žalios pievos? Ko Mitya bėgo paskui? / Virš pievos plazdėjo drugeliai. Mitya bėgo paskui drugelius. /

Kokie buvo drugeliai? / Drugeliai buvo spalvingi. /

Ką berniukas išvėmė pievoje? / Berniukas rinko gėles. /

Kaip berniukas kalbėjo apie pavasarį? / Koks šio pavasario žavesys! /

Kur Mitya užrašė savo noras? / Mitya užrašė savo noras užrašų knygelėje. /

Šauniai padirbėta! Visi atspėjo teisingai.

Perskaitykite, koks žodis išėjo vertikaliai. /Pavasaris. /

Pasirinkite schemą pasakojimai apie pavasarį.

c) Trečiosios dalies skaitymas istorija.

"Dabar vasara. Mitya ir jo tėvas nuėjo į šieną. Visa diena linksma berniukas: žvejojo, uogavo, kvepiančiame šiene supylė ir vakare pasakė tėvas: „Šiandien man buvo labai smagu! norėčiau palinkėjo kad vasarai nesibaigtų! Ir šis noras Mitya buvo įrašyta į tą pačią knygą.

Kur Mitya išvyko su tėvu vasarą? /Šianapui. /

Kaip berniukas linksminosi visą dieną? /Pagauta žuvies, priskinta uogų, pavirto kvapniame šiene. /

Ką Mitya pasakė savo tėvui vakare? / Šiandien man buvo smagu ir norėčiau, kad vasara nesibaigtų! /

Kur buvo įrašyta berniuko noras? /Į sąsiuvinį. /

Pasirinkite schemą apie vasarą.

Di "Kas sugalvos daugiau žodžių?"

d) Ketvirtosios dalies skaitymas istorija.

„Atėjo ruduo. Sode rinko vaisius – rudus obuolius ir geltonas kriaušes. Mitya apsidžiaugė ir pasakė tėvas: "Ruduo yra geriausias iš visų sezonų!" Tada tėvas išsiėmė savo sąsiuvinį ir parodė berniukui, kad jis tą patį sako apie pavasarį, apie žiemą ir apie vasarą.

Koks tai metų laikas? /Ruduo. /

Ką žmonės veikė sode? / Rinko raudonus obuolius ir geltonas kriaušes. /

Kokia buvo Mitios nuotaika? /Mitya apsidžiaugė!/

Ką berniukas pasakė savo tėvui? /Ruduo yra geriausias iš visų sezonų!/

Ką padarė tėvas? / Sūnui parodė sąsiuvinį, kur buvo parašyta, kad tą patį sako ir apie pavasarį, ir apie žiemą, ir apie vasarą. /

(fizinio lavinimo minutė)

O dabar aš tau skaitysiu vėl istorija. Tada tu padarysi tau sakau. Atidžiai klausykite ir prisiminkite.

(perskaičius)

Dabar kas nori perpasakoti? (pasikviesk 4 vaikus)

Tarpusavyje susitariate, kas kalbės apie kokį metų laiką.

(vaikiškos istorijos) .

O dabar kažkas vienas perpasakoti visą istoriją.

Puikūs vaikai, labai išsamiai pasakojo.

3.-Vaikinai, kiekvienas naujas sezonas berniukui atrodė geresnis nei ankstesnis. Vasarą buvo gerai, bet rudenį dar geriau. tegul palyginti:

Pavasaris šiltas – o kaip vasara? (šilčiau, šilčiau)

Žolė žalia – o po lietaus? (žalia, žalesnė.)

Rudenį šalta – o kaip žiemą? (šalčiau, šaltiau)

Beržas aukštas – o eglė? (aukščiau, aukščiau.)

Tigras stiprus, bet dramblys? (stipresnis, stipresnis.)

Braškės saldžios – o kaip su avietėmis? (saldesnis, saldesnis.)

Vata minkšta – o kaip su pūkais? (minkštesnis, minkštesnis.)

Kelias siauras – o takas? (Siauras, siauresnis.)

Upė gili – bet jūra? (giliau, giliau)

Berniukas aukštas – o jo brolis? (aukščiau, aukščiau.)

4 .- O dabar prisiminkime patarlės: Aš pradedu, o tu man pasakyk patarlių žodžius, kurių prasmė yra priešinga.

Drąsieji ras ten, kur yra nedrąsūs (pralaimės) .

Žinokite daugiau – žinokite mažiau (kalbėk) .

Daiktas geras, kai naujas, o draugas – kai (senas) .

Žmogus suserga nuo tinginystės, bet nuo darbo (sveikas) .

Lietus mirksi, ir saulė (išdžiūsta) .

Vienas pralaimi, kitas (randa) .

3 dalis. Yra mūsų pamoka baigėsi.

Pasakyk man, vaikai, ko išmokote šiandien?

Koks metų laikas geriausias?

Teisingai, šiandien labai gerai atsakėte, perpasakojo istoriją. Esu labai tavimi patenkinta. Ačiū jums visiems.

Įkeliama...Įkeliama...