Mes apstatysime kambarį statybinių medžiagų vidurine grupe. Kompleksinis - teminis ugdomosios veiklos planavimas vidurinėje grupėje. Tema: Namai, Baldai, Elektros prietaisai

Anotacija

pamokos „Bendravimas“

v vidurinė grupė

Tema: "Baldai"

Parengė:

pedagogas MDOU

„Vaikų darželis“ Pasaka “

Nadym

2014 m

Tikslas: Išsiaiškinkite vaikų idėjas apie baldus, išskirkite ir pavadinkite baldus. Skatinkite vaikus skaityti pažįstamus darželio eilėraščius. Skatinti vaikų aktyvų žodžių įtikinėjimą, kai mokytojas skaito eilėraščius, pritarti vaiko bandymams savarankiškai perskaityti darželio eilėraštį. Išplėsti žodynas, studijuojant sąvokas „didelis“, „mažas“. Vertybių palyginimas. Pasirengimas atlikti matematines koncepcijas. Supažindiname vaikus su aplikacija, sustipriname jų pirštus ir praturtiname juslinę patirtį.

Pamokos eiga.

Į grupę atsinešu didelį lokį.

Turėti:- Sveiki vaikai, mes jau susitikome, prisiminkite, kad mano vardas Mishka Kosolapov. Man labai patinka, kai apie mane skaitoma poezija.

Pedagogas:- Vaikinai, kas žino eilėraštį apie lokį?

A- sako:

meškiukas

Pasivaikščiojimas mišku

Kūgiai renka

Dainuoja dainas

B pasakoja:

Numetė lokį ant grindų

Nuplėšė meškos leteną

Aš vis tiek jo nepaliksiu

Nes jis geras.

V- sako:

Meška sėdėjo ant rąsto

Pradėjau žiūrėti į saulę

Nežiūrėk į šviesą, meška

Akys gali skaudėti.

G- sako:

Meškei pasiuviau marškinius

Siuvu jam kelnes.

Turėti:- Gerai padaryta vaikinai. Man labai patiko eilėraščiai apie mane.

Pedagogas:- Esame lokys, viską žinome apie tave, tu tik viską išklausai ir matai.

Fizinio lavinimo minutė

Parodykime, kaip meška vaikšto, urzgia, trypia koją. Šauniai padirbėta.

Dabar sėskime į savo vietas.

Klausimas:

Koks yra mūsų lokys?

Vaikų atsakymai:

- Ruda

- purus

- gauruotas

- kojinė

Pedagogas:

Gerai padaryta teisingai.

O dabar Mishka nori parodyti mums savo kambarį. Pažiūrėkite, ko čia verta.

Vaikų atsakymai:

- spinta, sofa

Stalo kėdė

Pedagogas:

Ir kaip visa tai galima pavadinti vienu žodžiu? - Baldai.

Tarkim, visi kartu baldai.

A…. pasakyk baldams

Pedagogas:- B ... tarkim baldai

B- Baldai.

Pedagogas:- Pagalvokime visi kartu, kam mums reikalinga drabužių spinta?

Vaikų atsakymai:

Ten kabo drabužiai

Pedagogas:- O kam mums reikalingas stalas?

Vaikų atsakymai:

Pieškite, valgykite.

Pedagogas:- Kam mums reikalinga kėdė?

Vaikų atsakymai:

Sėdėti ant jo.

Pedagogas:

Ir štai ant sofos svečias sėdi mažas lokys. Jis atėjo iš miško.

Vaikinai, dabar turime du lokius - didelį ir mažą.

Ak ... ateik, pasiimk didelį lokį ir parodyk mums. Šauniai padirbėta. Teisingai.

B ... - ir tu parodai mažą lokį. Šauniai padirbėta. Teisingai.

Sakykime visi kartu - didysis lokys ir mažasis lokys. (Choro atsakymai)... Šauniai padirbėta.

Ant sofos šalia meškiuko yra vokas, pažiūrėkime, kas ten yra?

Jis prašo laikytis graži nuotrauka « Miško valymas". Jis norėtų parodyti, kokią gražią pievą turi, kur žaidžia su draugais.

Pažiūrėk čia saulė, medis, žolė, gėlė jau priklijuota.

Bet dabar aš jums parodysiu, kaip klijuoti. Įmerkite pirštą į vienuolyną, paskleiskite gėlę kitoje pusėje ir priklijuokite bei paspauskite šluoste.

Pabandykime viską klijuoti patys.

Čia D ... - ką klijuoji?

D….- Saulė.

Pedagogas:- Kokios spalvos saulė?

D….- Geltona.

Pedagogas:

Šauniai padirbėta.

G .... o ką klijuoji?

G… ..:- Piktžolė.

Pedagogas:- Kokios spalvos žolė?

G… ..:- Žalias.

Pedagogas:

Tu teisi, gerai padaryta.

Viskas, vaikinai viską priklijavo. Pažiūrėkite, koks gražus plynas pasirodė. Taigi jis pažvelgė į lokį ir jam labai patiko. Štai čia ir baigėsi mūsų pamoka. Šiandien visiems vaikams sekėsi gerai. Šauniai padirbėta!

Tiesioginio ugdymo santrauka

veiklą

Švietimo sritis"Pažinimas"

Skyrius „Holistinio pasaulio vaizdo formavimas“

Tema: "Baldai"

Vidurinė grupė vaikams, sergantiems OHP.

Parengė mokytojas:

Loginova Liudmila Vasilievna

Syktyvkaras, 2014 m

Tema:"Baldai".

Švietimo sričių integracija: OO „Bendravimas“ skyriai: „Žodyno formavimas“, „Garso kalbos kultūra“.

Vaikų veiklos rūšys:žaidimas, komunikacinis, pažintinis - tyrimas, variklis.

Tikslas: supažindinti vaikus su artimiausios aplinkos objektais: su baldais, jų funkcine paskirtimi.

Užduotys:

NVO „Pažinimas“: skyrius „Holistinio pasaulio vaizdo formavimas“

edukacinis:

Pateikite idėją apie pagrindinius baldus: stalą, kėdę, lovą, spintą, sofą;

Supažindinti vaikus su baldais: kojomis, sėdyne, atlošu, durimis, rankenomis, sienomis, lentynomis;

Pateikite idėją apie medžiagą, iš kurios pagaminti baldai;

Suformuoti apibendrinančią „baldų“ sampratą, pagrįstą esminių savybių pasirinkimu;

Pataisos ir vystymasis:

Aktyvaus baldų žodyno kūrimas;

Ugdykite nuoseklią kalbą.

edukacinis:

    ugdyti pagarbų požiūrį į artimiausios aplinkos objektus.

OO skyrius „Bendravimas“ „Žodyno formavimas“:

Suintensyvinti artimiausios aplinkos objektų pavadinimų naudojimą kalboje;

Stiprinti vaikų gebėjimą mažinti ugdymą - glostymo forma daiktavardžiai;

Stiprinkite vaikų gebėjimą atsakyti į klausimą visu sakiniu.

Skyrius „Garso kalbos kultūra“: Sustiprinkite teisingą balsių ir priebalsių tarimą.

Parengiamieji darbai: SRI „Parduotuvė“ (grojo).

Demonstracinė medžiaga: tiriamųjų lėlių baldai: stalas, kėdė, lova, spinta, sofa; temos nuotraukos su baldų daiktų vaizdais; lėlė, Lėlių namelis(su atvira siena).

GCD etapai:

    Įvadinė dalis: Laiko organizavimas.

Vaikai sėdi ant kėdžių puslankiu.

Pedagogas. Vaikinai, šiandien į mūsų klasę atėjo lėlė Tanya. Ji turi naują butą, bet dar neturi baldų. Lėlė Tanya prašo padėti jai išsirinkti reikalingus baldus... Eikime su jumis į „baldų parduotuvę“ ir pažiūrėkime, kas yra baldai, kas jie yra ir kam jie skirti. Ar esate pasiruošęs eiti į „parduotuvę“ ir padėti lėlei Tanyai?

Vaikai. Taip!

Pedagogas. Tada mes užmerkiame visas akis ir sakome šiuos žodžius:

Vienas du trys,

Atėjome į parduotuvę!

    Pagrindinė dalis.

Pedagogas. Taigi mes atsidūrėme baldų parduotuvėje! Pažiūrėkime, kokie baldai yra! Atspėk mįslę:

Galite sėdėti ant jo

Kohlis pakvietė prie stalo valgyti.

Pedagogas. Kas tai? (jei vaikams sunku, mokytojas užduoda pridedamus klausimus, nurodo atitinkamą dalyką).

Vaikai. Tai kėdė.

Pedagogas. Pažiūrėkite, iš kokių dalių kėdė pagaminta. Kėdė turi kojas. Kiek kojų turi kėdė?

Vaikai.(Pagalvok) Keturios kojos.

Pedagogas. Ant kojų yra kėdė. Kėdė turi sėdynę. Kiek sėdynių turi kėdė?

Vaikai. Viena sėdynė.

Pedagogas.Žmonės sėdi ant kėdės. (Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į žodžių „sėdynė“ ir „sėdi“ suderinamumą.) Kėdė turi atlošą. Kiek atlošų turi kėdė?

Vaikai. Viena atgal.

Pedagogas. Kėdės atlošas reikalingas jūsų nugarai palaikyti. (Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į žodžių „atgal“ ir „atgal“ suderinamumą).

Pedagogas. Atspėk šį elementą:

Po stogu - keturios kojos

O ant stogo - sriuba ir šaukštai

Pedagogas. Kas tai?

Vaikai. Tai stalas.

Pedagogas. Pažiūrėkite, iš kokių dalių sudarytas stalas! Stalas taip pat turi kojas, kaip ir kėdė. Kiek kojų turi stalas, skaičiuok?

Vaikai.(Mokytojas rodo rodyklę, o vaikai skaičiuoja) Keturios kojos.

Pedagogas. Teisingai! Ant kojų yra stalas. Stalas turi stalviršį. Kiek stalviršių yra ant stalo?

Vaikai. Vienas.

Pedagogas. Kam skirtas stalas, vaikinai?

Vaikai. Norėdami valgyti prie stalo, mokytis, skaityti.

Pedagogas... (Padeda, jei vaikams sunku atsakyti į klausimą apie baldų paskirtį; taiso klaidas, kai piktnaudžiavimas prielinksniai: „prie stalo“).

Pedagogas. Klausykite šios mįslės:

Jis stovi kampe prie sienos

O, jis atrodo didžiulis

Bet jis visai nebaudžiamas,

Mama saugo daiktus.

Vaikai. Tai yra spinta.

Pedagogas. Pažiūrėkite, iš kokių dalių pagaminta spintelė! Spintelėje yra sienos, lentynos, durys, rankenos. Kiek sienų turi spintelė? (Jie skaičiuoja kartu).

Vaikai. Trys sienos.

Pedagogas. Kiek durų?

Vaikai. Dvi durys.

Pedagogas. Kur yra spintelės rankenos.

Vaikai. Ant durų. (Mokytojas pataiso, jei vaikai taria neteisingai).

Pedagogas. Spintelė uždaryta iš visų pusių: iš apačios ir iš viršaus. Kam skirta drabužių spinta?

Vaikai. Ten įdėti drabužius, skalbinius.

Pedagogas... (Tai padeda, jei vaikams sunku atsakyti į klausimą apie baldų paskirtį; taiso klaidas, jei netinkamai vartojamos prielinksnės: „spintoje“, „įdėti į spintą“). Klausykite šios mįslės:

Naktį manyje yra vaikų

Iki tol jie saldžiai snaudžia,

Aš nenoriu keltis

Koks aš esu ... (lova)

Pedagogas. Pažiūrėkite, iš kokių dalių pagaminta lova! Lova taip pat turi šlykščias kojas. Kiek lovos galvūgalių turi?

Vaikai. (Skaičiuojama) Du.

Pedagogas. Kiek kojų?

Vaikai.(Skaičiuojama) Keturios.

Pedagogas. Kam mums reikalinga lova?

Vaikai. Miegoti.

Pedagogas... Teisingai, mes miegame ant lovos, todėl ji yra minkšta, kad galėtume patogiai miegoti.

Pedagogas... Ir kas tai?

Man patogu, labai minkšta

Tau nėra sunku atspėti-

Mylėjo močiutės ir anūkai

Sėdi ir guli

Vaikai. Ar tai sofa?

Pedagogas... Sofa, kaip ir kėdė, turi sėdynę, atlošą, tik jie yra pailgi. Taip pat yra kojų. Suskaičiuokite, kiek kojų turi sofa.

Vaikai.(Skaičiuoti) keturi.

Pedagogas... Kam mums reikalinga sofa?

Vaikai. Norėdami atsipalaiduoti, sėdėti ar gulėti priešais televizorių, jums reikia sofos.

Pedagogas... Teisingai, sofa yra minkšta, kaip ir lova, todėl tokie baldai vadinami „minkštais“.

Pedagogas... Visus šiuos daiktus galima pavadinti vienu žodžiu - „baldai“. Baldai dažniausiai gaminami iš medžio - medžio. Lėlių baldai dažniausiai gaminami iš plastiko - plastikinių baldų. (Mokytojas prašo pakartoti naujus žodžius).

Vaikai su auklėtoja pasirenka lėlės baldus, „perka“ po vieną lėlės baldus ir „grįžta“ Vaikų darželis.

Pedagogas... Dabar, norėdami grįžti į darželį, turite vėl užmerkti akis ir pasakyti:

Vienas du trys,

Atėjome į darželį.

Padėkime lėlei Tanyai susitvarkyti baldus naujas butas... (Vaikai iš eilės tvarko baldus). Ką įdėjai?

Vaikai. Lentelė.

Pedagogas... Kur padėjai stalą?

Vaikai. Bute (ir pan. Kiekvienas vaikas deda vienos rūšies baldus ir pavadinimus ten, kur juos deda).

Pedagogas... Čia vaikai surengė Tanečką nauji baldaiį tavo butą! Lėlė Tanya labai džiaugiasi, kad padėjote jai, ir ji nori su jumis žaisti žaidimą „Baldai“.

Fizika "Baldai"

Vienas du trys,

vienas du trys,

(vaikai vaikšto)

Spinta aukšta - žiūrėk!

(pakelkite rankas aukštai)

Vienas du trys keturi,

Vienas du trys keturi,

(vaikai vaikšto)

Kėdės yra mūsų bute.

(pritūpimai - spyruoklės)

Yra stalai, lovelės -

(rankos ištiestos priešais jus, delnai žemyn,

lenkimas į priekį rankomis)

Visi mūsų baldai tvarkingi!

(rankomis padarykite didelį ratą priešais save).

Vaikai sėdi ant kėdžių puslankiu prieš molbertą. Ant molberto mokytoja pakaitomis deda paveikslėlius su baldų atvaizdais ir prašo kiekvieno iš vaikų pakartoti vardą.

Pedagogas... Dabar pažaiskime žaidimą „Pavadink jį meiliai“! Sakau kėdė, o tu? (Mokytojas rodo į paveikslėlį).

Vaikai. Aukšta kėdė.

Pedagogas... Lentelė.

Vaikai. Mažas stalas.

Pedagogas... Spintelė.

Vaikai. Spintelė.

Pedagogas... Lova.

Vaikai. Lova.

Pedagogas... Sofa.

Vaikai. Maža sofa.

Mokytojas ieško teisingas tarimasžodžius.

    Baigiamoji dalis.

Pedagogas... Ką naujo sužinojai šiandien? (Kokius dalykus sutikote?)

Vaikai. Kėdė, lova, stalas, sofa, drabužių spinta.

Pedagogas... Kaip visi šie objektai vadinami vienu žodžiu?

Vaikai. Baldai.

Pedagogas. Teisingai. Kam skirti baldai?

Vaikai. Norėdami sėdėti, jums reikia kėdės. Lentelė reikalinga norint valgyti, mokytis, skaityti. Sofa reikalinga norint sėdėti ar gulėti, pailsėti. Lova reikalinga miegui. Drabužiams laikyti reikalinga drabužių spinta. (Mokytojas padeda sunkiai).

Pedagogas.(Apibendrina vaikų žinias) baldai reikalingi patogumui ir tvarkai. O iš ko pagaminti baldai? (Padeda sunkiai).

Vaikai. Iš medžio - mediniai baldai, iš plastiko - plastikas.

Pedagogas. Ar manote, kad baldais reikėtų pasirūpinti?

Vaikai. Taip (mes nežinome).

Pedagogas... Pasirodo, kad baldus taip pat reikia prižiūrėti: nuplauti, nuvalyti. Jūs negalite sulaužyti, piešti ant jo. Jei atidžiai ir kruopščiai apdorosite baldus, jie tarnaus labai ilgai (ilgai bus kaip nauji).

Kukla Tanya mėgo su jumis žaisti, ji jums dėkoja ir sako: „sudie!“

Vaikai. Atsisveikink.

Pedagogas. Tai baigia pamoką. Visi padarė gerą darbą, gerai, vaikinai!

Nuorodos:

    Gromova O.E., Solomatina G.N. Leksinės temos dėl kalbos raidos 4-5 metų vaikams: Įrankių rinkinys... - M.: „TC Sphere“, 2008 m.- 128 p.

    Mironova S.A. Ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos raida logopediniai užsiėmimai... - M.: Švietimas, 1991–208 m.

    Nuo gimimo iki mokyklos. Bendroji ikimokyklinio ugdymo programa / Red. NE. Veraksy, T. S. Komarova, M. A. Vasilyeva. - M.: Mosaica- Sintez, 2013.- 336 psl.

    Interneto ištekliai (nuotraukos su baldų daiktų vaizdais)

Korekciniai edukaciniai tikslai: idėjų apie baldus ir jų paskirtį išplėtimas. Tobulinti ir plėsti žodyną šia tema (sėdėti, meluoti, miegoti, stalas, kėdė, lova, drabužių spinta). Daiktavardžio su apibendrinančia prasme konsolidavimas kalboje. Kalbos gramatinės struktūros tobulinimas (daiktavardžių su mažybinis priesagos, sąjungos naudojimas prie).

Pataisos - raidos tikslai: kalbos klausos, atminties, nuoseklios kalbos ugdymas. Smulkiosios rankų motorikos lavinimas, kalbos ir judesio koordinavimas.

Pataisos ir edukacinis tikslas: ugdyti gebėjimą rūpintis baldais ir tinkamai jais rūpintis.

Įranga: objektų nuotraukos, supjaustytos nuotraukos "Baldai"

1. Organizacinis momentas

Žaidimas „Pasakyk žodį“

Jei nori miegoti

Miegamasis laukia tavęs ... (lova)

Kaip malonu mūsų Tanya

Atsigulkite ... (sofa)

Norėdami pailsinti kojas

Sėdėk ... (kėdė)

Šaltis nėra baisus, jei

Jūs sėdite jaukioje ... (kėdėje)

Gerkime arbatą su pyragais

Vakarienės metu ... (stalas)

Megztinis, striukė, šiltas šalikas

Mes įdėjome jį tvarkingai į ... (spintelę)

2. Pokalbis.

Vaikai žiūri į paveikslėlius, bet kaip visa tai galima pavadinti vienu žodžiu?

(-baldai)

Baldai - tai daiktai, daugiausia pagaminti iš medžio ar plastiko, baldai gali būti padengti oda, audiniu.

Baldus reikia prižiūrėti, bet kas žino, kaip tai padaryti?

Nuvalykite, nuplaukite, išvalykite, pataisykite, išsiurbkite, išmuškite

3. Dabar vaikinai pasakyk man, koks stalas?

Apvalus, kvadratinis, stačiakampis, valgomasis

Kokia sofa yra?

Minkštas, didelis, mažas, sulankstomas, patogus

Kokia ten lova?

Didelis, lengvas, minkštas, medinis

Kokia ten kėdė?

Kietas, minkštas, aukštas, žemas

Kokia ten spinta?

Mažas, didelis, lauke, viduje, medinis

4. Iškirptos nuotraukos (trys dalys)

Dabar turime surinkti baldus

Pasakyk man, kas tai padarė?

Pasiklojau lovą

Kur dėsime lovą?

Miegamajame

Gavau kėdę

Kur pastatysime kėdę?

Ant virtuvės

Gavau sofą

Kur bus sofa?

Svetainė (salė)

Gavau stalą

Kur bus stalas?

Ant virtuvės

Gerai padaryta vaikai!

5. Pirštų gimnastika „Daug baldų bute“

1, 2, 3, 4, suspauskite ir atlenkite žandikaulius

Daug baldų bute

Pakabinsime marškinius spintoje, sulenksime pirštą

Ir įdėkite puodelį į bufetą, sulenkite pirštą

Norėdami pailsinti kojas

Sėskime šiek tiek ant kėdės, sulenkime pirštą

Ir kai mes užmigome

Atsigulame ant lovos, sulenkiame pirštą

Ir tada katė ir aš

Sėdėjome prie stalo, sulenkėme pirštą

Arbata ir uogienė kartu gėrė plojant rankomis

Daug baldų bute, išskėskite rankas

6. Žaidimas "Kas su kuo draugauja?"

Ar kėdė „draugiška“ su lovyte ar sąsiuviniu?

Kėdė „draugiška“ su lovyte

Ar stalas „draugiškas“ su foteliu ar tešla?

Stalas yra „draugiškas“ su foteliu

Ar spintelė „draugiška“ su lentyna ar adata?

Spinta „draugiška“ su lentyna

Ar fotelis „draugiškas“ su sofa, ar Ivanas?

Fotelis yra „draugiškas“ su sofa

Ar lentynos „draugiškos“ su knygos viršeliu?

Lentynos „draugiškos“ su knyga

Ar sofa yra „draugiška“ su sofa ar saldainiais?

Sofa yra „draugiška“ su sofa

Gerai padaryta, vaikinai, susidorojo su užduotimi

7. Žaidimas „Pavadink jį meiliai“

Žaiskime ir vadinkime ją meiliai, kaip mes vadiname didelę kėdę ir mažą ... (kėdė)

Didelė sofa ir maža ... (sofa)

Didelė drabužių spinta ir maža ... (spintelė)

Didelis stalas ir mažas ... (stalas)

Didelė lova ir maža ... (lovelė)

8. Dabar pasakykite man, kam skirti baldai, naudodami žodį

Kėdė reikalinga tam, kad ... (sėdėti)

Sofa reikalinga norint ... (atsigulti, pailsėti)

Lova reikalinga ... (miegoti)

Spinta reikalinga norint ... (laikyti drabužius)

Kėdė reikalinga norint ... (sėdėti, ilsėtis)

Šauniai padirbėta!

9. „Grafas“

Viena sofa, dvi sofos, trys sofos, keturios sofos, penkios sofos

Viena spintelė, dvi spintelės, trys spintelės, keturios spintelės, penkios spintelės

10. Pratimas „Būkite atidūs“

Išvardinsiu baldų pavadinimus, prašau atidžiai klausytis, kai tik suklysiu ir įvardinsiu ne baldus, o kitą daiktą, teks atsisėsti. Vaikai atsistoja ir atidžiai klausosi: stalas, kėdė, sūkurinė vonia, lova, kastuvas, sofa, kėdė, sunkvežimis, drabužių spinta, diskas.

11. Pratimas "Kas nereikalinga?"

Baldų, laukinių gyvūnų nuotraukos

Atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite, kas čia nereikalinga ir kodėl

Apie ką šiandien kalbėjome apie vaikus?

Programinės įrangos turinys:

Švietimo:

Išmokykite vaikus atsakyti į klausimus. Ištaisyti apibendrinančius žodžius vaikų kalboje; skatinti vaikus palaikyti dialogą; suformuoti idėją šia tema: baldai, skatinti domėjimąsi pažintine veikla, plėsti akiratį. Ugdyti susidomėjimą kūno kultūra.

Vystymosi užduotys:

Ugdykite kintantį mąstymą, kalbą, atmintį, dėmesį, vaizduotę ir gebėjimą analizuoti.

Edukacinės užduotys:

Skatinti susidomėjimą pamoka, norą ir įprotį mąstyti, norą išmokti kažką naujo, puoselėti draugiškus draugų tarpusavio santykius.

Žodyno darbas:

Praturtinti ir suaktyvinti vaikų žodyną „baldų“ tema, papildyti naujais žodžiais.

Pamokos metodai:

1. Žaidimas

2. Praktiška

3. Vizualinis

4. Žodinis

Švietimo sričių integracija:

Pažinimas, socializacija, bendravimas, kūno kultūra.

Vaikų veiklos rūšys:

Žaismingas, komunikabilus, pažintinis - tyrimas.

Demonstracinė medžiaga:

Paveikslėliai, kuriuose pavaizduoti baldai, vaikiški baldai (žaislas), maža lėlė (bobblehead), piešiniai.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai klauso frazės:

Lena ieškojo smeigtuko

Smeigtukas nukrito po suoleliu.

Klausykitės dar kartą (mokytojas lėtai ir aiškiai ištaria frazę kurstančius žodžius). Tada mokytojas užduoda klausimus:

- Koks buvo merginos vardas?(Vaikų atsakymai)

Ko mergina ieškojo?(Vaikų atsakymai)

Kur nukrito smeigtukas?(Vaikų atsakymai)

Kas yra parduotuvė?(Tai ilga sėdynė medinės kojos, be atlošo.)

Pažvelkite į parduotuvės paveikslėlį.

Anksčiau senovėje namuose nebuvo kėdžių. Prie stalo buvo ilgi suolai. Visa šeima sėdėjo prie stalo. Bet tada suolai pasidarė nepatogūs, nes juos perkelti buvo nepatogu. Ir vyras sugalvojo taburetę (rodo paveikslėlį, kuriame matomos taburetės). Dabar taburetę galima pastatyti bet kur. Bet ir to žmogui nepakanka. Jam reikia ne tik sėdėti, bet ir pailsėti sėdint. Ir vyras prikalė nugarą prie taburetės, ir jis gavo kėdę (rodo paveikslėlį, kuriame pavaizduota kėdė).

Taip mes, vaikinai, gavome kėdes, o paskui visus baldus.

(Tada mokytojas rodo baldų nuotraukas.)

Pedagogas: Matai, kas tai yra? (stalas, kėdė, spinta, sofa)

Kas man gali pasakyti: stalas, kėdė, sofa, drabužių spinta - kaip tai galima pavadinti vienu žodžiu? (Baldai)

Kokius kitus baldus žinote? (fotelis, lova ...)

Kaip vadinasi parduotuvė, kurioje perkami baldai? (Baldai)

Noriu jūsų paklausti: kam mums reikalingi baldai?

Kėdė ... (sėdėti)

Stalas ... ( Valgykite prie stalo, jei stalas yra valgomasis; piešti, jei lentelė parašyta)

Sofa iki…. (gulėti, sėdėti, ilsėtis)

Lova prie….(miegoti, ilsėtis)

Spintelė… (daiktai kabo spintoje ir guli ant lentynų)

Kaip turėtumėte rūpintis mūsų baldais? (Vaikų atsakymai: nuvalykite šluoste nuo dulkių arba pašalinkite dulkes dulkių siurbliu).

Sutvarkykime savo baldus kambaryje.(Sutvarkykite baldus)

Na, viskas paruošta.

Kas gyvens mūsų bute?Vaikai kartu su mokytoja grupėje ieško tinkamo daikto (mažos lėlės ar bet kokio mažo žaisliuko)

Jūs ir aš sunkiai dirbome, o dabar šiek tiek pailsėsime.

Fizinės minutės „Valymas“

(atliekami valymą imituojantys judesiai):

Užsidėkite prijuostes;

Rankovės buvo pasiraitotos;

Paruošė, paėmė skudurus;

Nuvalykite dulkes nuo spintelės (aukštai, ant pirštų);

Mes nušluostome duris šalia spintelės (iš viršaus į apačią);

Kabiname drabužius spintoje;

Nuvalykite dulkes nuo stalo;

Išimame dulkių siurblį;

Siurbiame kilimą;

Pavargę nušluostome kaktą;

Nusiimkite prijuostę, išvyniokite rankoves;

Paglostyk save.

Pedagogas: Dabar pažaiskime žaidimą: „Pasakyk man žodį“

Blogai mieguistas? Miegamasis laukia jūsų... (lova)

Norėdami pailsėti kojas, atsisėskite - esate.... (prie kėdės)

Per pietus išgersime arbatos su uogiene ...(lentelė)

Mielai mamai bus malonu atsipalaiduoti ant minkšto... (sofa)

Tvarkingai sulankstysime striukę, kelnes, šiltą šaliką ...(į spintelę)

Vaikinai, aš paruošiau jums nuotraukas į namus, nudažiau jas namuose ir papasakojau mamai ir tėčiui, apie ką šiandien kalbėjome klasėje. Šios nuotraukos, kokios jos?

Vaikai: baldai.

Pedagogas: Teisingai, vaikinai. Spalvoti namuose?

Vaikai: Taip

Pamokos santrauka.

Na, mūsų pamoka baigėsi.

Vaikinai, apie ką mes šiandien kalbėjome?

Kas tau labiausiai patiko?

Oksana Petrova
Vidurinės grupės kalendorinis planas. Savaitės tema „Baldai“

Pirmadienis

Rytinė gimnastika „Kaip mūsų bute“

Savaitės tema: "Kam tai baldai»

Darbas su mokytoju gamtos kampelyje

Tikslas: plėtoti žinias apie spalvas

P / N „Lapė vištidėje“

Tikslas: Lavinti dėmesį, miklumą, judesių atlikimą pagal signalą.

Ind vergas d / u Matematika"Rask objektą"

Tikslas: Išmokite suderinti objektų formas su geometriniais raštais.

S. p. ir. „Parduotuvė baldai»

Tikslas: išplėsti vaikų idėjas apie parduotuvę; palyginti, klasifikuoti ir apibendrinti objektus vienu metu pagal 2 savybes.

Tema„Skaitant K. Čukovskio pasaką "Telefonas".

Tikslas: pradžiuginti vaikus skaitant linksmą pasaką.

OD 2 Fizinis

Pasivaikščioti

Stebėjimas „Niūrus ruduo“

Tikslas yra supažindinti jus su būdingiausiomis savybėmis

vėlyvas ruduo - lietingas oras.

Netaikoma: "Saulė ir lietus"

Tikslas: toliau pratinkite vaikus šokinėti ant 2 kojų judėdami į priekį

Ind. vergas "Per upę".

Tikslas: Pratimai einant ant rąsto tiesiai ir į šoną.

Pirštų gimnastika „Lietus išėjo pasivaikščioti

Darbo veikla. Surinkite gražūs lapai taikymui.

Po pietų:

Bundanti gimnastika

Einame sveikatos takais

« Baldai»

Tikslas baldai.

Pasakojimas grožinė literatūra. « Baldai yra tai, kas yra» V. Vasiljevas ..

Tikslas: ugdykite gebėjimą atidžiai klausytis darbo.

Ind / r, dažymas dažais.

Tema„Spalva baldai» .

Tikslas: lavinti vaikų dažymo įgūdžius.

Di "Papasakok man apie šiuos dalykus"

Tikslas: veiksmažodžių, epitetų, būdvardžių aktyvinimas.

Darbas su eilėraščiu "Daugelis baldai bute»

Tikslas

Vakarinis pasivaikščiojimas

Smėlio žaidimai " „Magiškas lobis“

Tikslas. Pratimai erdvinėje orientacijoje.

Di "Trys lokiai" k-16

Tikslas

Netaikoma

Tikslas: ugdyti geranorišką požiūrį į žaidimo dalyvius; lavinti miklumą ir dėmesį.

Rytinė gimnastika

Dienos tema: „Iš ko jie pagaminti baldai»

Iliustracijų nagrinėjimas pagal temą « Baldai» ,

Tikslas: praplėsti vaikų žinias - kam tai skirta baldai; aktyvuoti žodžius šia tema « baldai» .

Di - Kiek kojų turi stalas?

Tikslas: - suformuoti susidomėjimą pažinimo - issled. veiklą.

Stalo spausdinimo loterijos žaidimai « Baldai»

Tikslas: ugdyti vaikų žinias apie dalykus baldai.

Pirštų žaidimas "Mūsų butas"

Tikslas: ugdyti klausos dėmesį ir kalbą.

OD 1 Miuziklas

Od 2 pažinimo FEMP

Tikslas: SĄSKAITA 3. JUOSTAI ŽAIDIMAI

Tikslai: praktikuokite objektų pavadinimą ir paiešką skirtingų formų; instruktavimas iki 3; plėtoti veiksmų greitį.

Pasivaikščiojimas pagal tikslą „Pažintis su gatve ir keliu“

Tikslas. Išplėskite vaikų idėjas apie gatvę (namai gatvėje skiriasi paskyrimas: kai kurie žmonės gyvena, kituose yra įstaigos - parduotuvės, mokykla, paštas ir kt.

Netaikoma „Bėk prie beržo“.

Tikslas: išmokyti greitai atlikti veiksmus pagal mokytojo signalą

Ind. vergas. Piešimas lazdomis ant šlapio smėlio, piešinių išdėstymas akmenukais. Tikslas: lytėjimo jautrumo, vaizduotės ugdymas.

Apvalus šokių žaidimas "Žymimasis langelis"

Tikslas: išmokykite vaikus stovėti ratu ir atlikti veiksmus, dainuoti kartu su daina.

Di „Leidžiama - draudžiama“

Tikslas: įtvirtinti žinias apie taisykles saugus elgesys kelyje

Darbo veikla. Gėlių sėklų rinkimas.

Tikslas: Įtraukite vaikus į sėklų rinkimą ir pataisykite gėlių pavadinimą.

Bundanti gimnastika

Einame sveikatos takais

D / u (kalbos laikas) "Petražolės, atspėk, kokį žaislą turiu".

Tikslas: Išmokykite vaikus apibūdinti daiktą be jo pavadinimo.

Teatro žaidimai "Teremok"

Tikslai: supažindinti vaikus su teatro menu, įtraukti juos į žaidimą pagal pažįstamą pasaką "Teremok".

Muz / d. ir. "Plojimas į ritmą".

Tikslas: pajuskite ir atkurkite plojimais metrinį kalbos impulsą (poezija) ir muzika.

HRI "Šeima"... siužetas - Ką valgysime pietums?

Tikslas: Toliau mokykite vaikus kurti žaismines situacijas žaislais, atskleiskite siužetą.

Di (gamtos kampelis). "Atspėk augalą pagal aprašymą"

Tikslas: suraskite elementus pagal išvardytus kriterijus.

Vakarinis pasivaikščiojimas

Netaikoma „Metimas“.

Tikslas: Išmokykite vaikus mesti ir gaudyti kamuolį abiem rankomis vienu metu.

Di "Nuostabus krepšys"

Tikslas: atpažinkite objektą palietę pagal išvardytus ženklus.

Trečiadienis

Rytinė gimnastika

Dienos tema: "Dalys baldai»

Negyvo objekto stebėjimas i "Debesų pulkas"

Tikslas: Gebėjimo atskirti ir apibūdinti ankstyvo rudens ženklus formavimas.

GYVENIMO SAUGOS PAGRINDAI. Pokalbis „Istorija su laiminga pabaiga“.

Tikslas: Žaidimo situacijoje supažindinkite vaikus su pavojingais namuose esančiais daiktais.

Di „Vienas - daug“

Tikslas: daiktavardžių daugiskaitos formavimas.

Indas yra kalbos raidos vergas. Di "Atspėk"

Tikslas: Ugdykite mąstymo atmintį ir kalbą.

OD Cognition VISO PASAULIO VAIZDO SUDARYMAS.

Tema„Kelionė į kėdės praeitį“.

Tikslas: Supažindinti vaikus su namų apyvokos daiktais (kėdė, fotelis, kėdė)... Sukurkite retrospektyvų objektų vaizdą.

Pasivaikščioti.

Stebėti žmonių išvaizdą.

Tikslas: Moko vaikus rasti skirtumų išvaizdažmonių žiemą ir vasarą, ugdo nuoseklią kalbą. F

D / ir pagal OBZH „Priešgaisrinė sauga gamtoje“

Tikslas: formuoti vaikų idėjas apie priešgaisrinė sauga gamtoje.

Netaikoma "Kopūstai"

Tikslas: - lavinti judesių miklumą.

HRI "Paštas"

Tikslas: pokalbis su vaikais apie vaikų šeimų sąveiką su paštu (ar jie namuose gauna laikraščius, žurnalus, laiškus, siuntinius, siunčia susirašinėjimą artimiesiems ir draugams).

Darbo veikla. Supilti sausus nukritusius lapus į krūvas.

Tikslas: mokyti dirbti komandoje, teikti pagalbą suaugusiems.

Po pietų. Bundanti gimnastika. Einame sveikatos takais.

Pramogų viktorina. "Štai kaip mes galime"

Tikslas - ugdyti vaikų kūrybiškumą ir smalsumą.

Individualus piešimo darbas. Dažymo puslapiai « Baldai»

Tikslas: išmokykite vaikus, kaip teisingai dirbti su teptuku, dažydami paveikslėlius (

Mokomųjų filmų šou. „Trys iš Prostokvashino“

Tikslas: formuojame susidomėjimą sovietiniais animaciniais filmais, per karikatūras vaikas mokosi elgesio modelių, veiksmų metodų.

Di - Kokį sezoną?

Tikslai: išmokyti sieti gamtos aprašymą poezijoje ar prozoje su tam tikrą laiką metų.

Vakarinis pasivaikščiojimas

Di "Trys lokiai" k-16

Tikslas: pratimas palyginti ir surūšiuoti objektus pagal dydį.

Netaikoma „Prie lokio miške“

Tikslas: - pagerinti gebėjimą naršyti erdvėje; ugdyti dėmesį.

Žaidimai su smėliu ir vandeniu "Juokingi burbuliukai"

Tikslas: plėsti vandens savybių supratimą; lavinti rankų koordinaciją ir smulkiąją motoriką.

Rytinė gimnastika

Dienos tema: „Ką tu gali padaryti baldai»

Di „Magiškas kubas“

Tikslas: vaikų kalboje suaktyviname objektų pavadinimus baldai.

Darbas su eilėraščiu Samuil Marshak „Miško šventė“

Tikslas: pagerinti vaikų gebėjimą klausytis kūrinio ir atsakyti į klausimus apie turinį.

Di „Anksčiau - vėliau“ (k-tris)

Tikslas yra švietimas kūrybinga asmenybė formuojant talentingą, dialektinį mąstymą.

Apvalus šokių žaidimas „PRADĖTI KRISTĄ“

Užduotys: Ugdyti ritmo pojūtį, judėjimo ratu įtvirtinimą.

OD 1 Miuziklas

OD 2 brėžinys Tema"Kilimas".

Tikslas: Išmokite kurti modelį iš pažįstamų elementų. Ugdykite kūrybiškumą, estetinį suvokimą, vaizduotę.

Pasivaikščioti

Stebėjimas „Vasaros lietus, rudens lietus“

Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą stebėti sezoninius reiškinius ir jų pokyčius.

Žodžių žaidimas "Būna ar ne"

Tikslai: išmokti pastebėti sprendimų neatitikimus. R

Žaidimai su smėliu ir vandeniu "Smėlio ratas"

Tikslas: įtvirtinti žinias apie jutimo standartus.

Netaikoma "Šlykštus šuo"

Tikslas: išmokyti bėgti visoje svetainėje. v

Di "Linksmas kamuolys"

Tikslas: Ugdyti vaikų kalbos dėmesį, artikuliacijos aparatą. Turėti

Indas vergas: „Įsivaizduok nuotaiką“.

Tikslas: mokyti plastiniais judesiais perteikti vidinius pojūčius

Darbo veikla: Rudens lapų kolekcija.

Tikslas: išmokti atlikti darbo užsakymai su noru.

Grožinės literatūros skaitymas literatūra: "Moidodyr" K. Čukovskis.

Tikslas: klausytis mokytojo skaitomos grožinės literatūros; įvertinti pagrindinio veikėjo veiksmus.

Tikslas: įtvirtinti gebėjimą mesti objektą per atstumą.

Veikla knygyne kampas: Pokalbis "Biblioteka yra namas, kuriame gyvena knygos!"

Tikslas: supažindinti vaikus su žodžio prasme "biblioteka".

Indų vergas aplikacija "Nosinė močiutei"

Tikslas: ugdome vaikų gebėjimą komponuoti geometrinių figūrų kompoziciją.

Indų vergas mūzų. išsilavinimas.

Tikslas: kartojame dainą Rudens apvalus šokis.

Vakarinis pasivaikščiojimas

Netaikoma „SUGAUK, MESK, NEPALĖK“.

Tikslas: ugdyti geranorišką požiūrį į žaidimo dalyvius.

Di: "Mes tvarkingi",

Tikslas: ugdyti vaikų žinias apie objektus, kurių negalima liesti.

Žaidimai su smėliu ir vandeniu „Atspėk, kas slepiasi smėlyje“

Tikslas: Gebėjimo vaizduoti objektus pagal jų žodinį apibūdinimą ugdymas.

Rytinė gimnastika

Dienos tema: „Viskas apie baldai»

Pokalbis apie suaugusiųjų darbą iš nuotraukų

Tikslai: Skatinkite kalbos vystymąsi, praturtindami žodyną.

Di - Kokia tai tema?

Tikslas: išmokti pavadinti temą ir ją apibūdinti.

Darbas su eilėraščiu "Daugelis baldai bute»

Tikslas: padeda įsiminti žodžius ir rankų judesius.

HRI „Parduotuvė baldai» - situacija yra mandagus pardavėjas.

Tikslas: Išplėskite vaikų suvokimą, kaip veikia parduotuvė.

OD 1. Meninė kūryba... Modeliavimas \ Taikymas

Tema„Vandens ir oro transportas. Lėktuvas " Išmokite lipdyti plastilino ovalus; lavinti dėmesį, atmintį, judesių koordinaciją.

Pasivaikščioti

Stebėjimai "Raudonas, geltonas, žalias lapas" k-20

Tikslas: formuojant vaikų idėjas apie skiriamieji bruožai medžiai ir krūmai rugsėjo mėn.

Netaikoma "Spąstai"

Tikslas: lavinti miklumą, gebėjimą greitai veikti pagal signalą.

Žodžių žaidimas. „Būna - nebūna“ (su kamuoliu)

Tikslai: lavinti atmintį, dėmesį, mąstymą, reakcijos greitį.

Statymo žaidimai « Baldai lėlėms»

Tikslas: mokyti vaikus statyti pastatus; geomo vardu. figūros.

Darbo veikla: Kasimas medžiuose ir krūmuose (bendra veikla su auklėtoja).

Tikslas: emociškai teigiamo požiūrio į medžius formavimas. Vieta įjungta

Popietinė pabudimo gimnastika, einant sveikatos takais

Individualus projektavimo darbas "Palapinė už kastuvą"

Tikslas: pratimas: - fechtavime mažos erdvės plytos ir plokštės.

P / N „Lapė vištidėje“

Tikslas: Lavink dėmesį, miklumą.

Stalo žaidimai „Rask porą“ (Baldai)

Tikslas: lavinti vaikų įgūdžius grupė nuotraukos pagal susitarimą.

Di "Papasakok man apie šiuos dalykus"

Tikslas: aktyvinantys veiksmažodžiai.

Pirštų žaidimas "Daugelis baldai bute» .

Tikslas: Pratimas koordinuoti rankų judesius ir tekstą.

Vakarinis pasivaikščiojimas

Indo vergas pagrindiniams judesiams įtvirtinti

Tikslas: suformuoti galimybę riedėti lankus vienas kitam.

Pokalbis "Rudens derlius"

Tikslas: vaikų žinių apie daržoves ir žoleles įtvirtinimas.

P / N „Grybų rinkėjai ir grybai“

Tikslas: lavinti vaikų miklumą.

Įkeliama ...Įkeliama ...