Pamokos apie aplinkinį pasaulį tema „Kambariniai augalai“ parengiamojoje grupėje santrauka. Apytikslis ekologijos GCD metmenys (vyresnė grupė). Tema: „Kambariniai augalai – mūsų gyvenimo palydovai“ (parengiamoji mokyklai grupė)

<įvesties tipas="image" src="/i/search.gif" style="vertical-align: middle;">

Edukacinė sritis: "Žinios"

Tikslas: Vaikų holistinio „ekologinio“ juos supančio pasaulio vaizdo pagrindų formavimas, atsižvelgiant į lyčių ypatybes.

Programos užduotys: Išplėsti ir patikslinti vaikų idėjas apie pievos, sodo, miško augalus, apie tai, kaip tinkamai bendrauti su augalais ir gyvūnais. Tęsti pristatymą gydomųjų savybiųšie augalai. Pateikite idėją apie gyvenimo ciklas augalai. Stiprinti gebėjimą nustatyti priežastinius ryšius tarp natūralus fenomenas(jei išnyksta vabzdžiai – augalų apdulkintojai, tai augalai neduos sėklų ir pan.). Pratinkite vaikų gebėjimą dainuoti kartu muzikinis akompanimentas. Toliau tobulinti dialoginę ir monologinę kalbos formą, vaikų meninius ir kalbėjimo įgūdžius skaitant eilėraščius. Ugdyti norą dalyvauti bendroje darbinėje veikloje, džiaugtis kolektyvinio darbo rezultatais.

Preliminarus darbas: Pažintis su skirtingi tipai gėlių, dirbti pagal schemą „Kiaulpienės augimas ir vystymasis“.

Vystymosi etapai:

1) Pažintis su augalu - kiaulpiene (žiūrint iliustracijas, spėliojant mįsles, kalbant apie tai, kaip ji auga.)

2) susipažinimas su žaidimo schema (žaidimo apžiūra, žaidimo kortelės, kiaulpienės augimo ir vystymosi sekos paaiškinimas kortomis)

3) Istorijos rašymas - mokytojos pavyzdys apie kiaulpienę, vaikų pratimas rengiant pasakojimą.

4) Paskutinės pamokos metu vaikai be mokytojo pagalbos naudoja schemų žaidimą, skirtą pasakojimui sudaryti, įsiminti eilėraščius, pagal schemą sudaryti pasakojimus apie gėles, mergaičių gaminti gėlių skrybėles, berniukų - vabzdžių kepures. Išmokti dainą „Nedraskyk gėlių, nedraskyk ...“

Žodyno darbas:Žodyno praturtinimas žodžiais: žiedadulkės, apdulkinimas. Žodžių aktyvinimas vaikų kalboje: daigai, daigai, nektaras.

Stiprinti gebėjimą derinti žodžius į sakinius.

Metodai ir metodai:Žodžiu: kalbame apie augalus, klausimai vaikams, rašome aprašą

pasakojimai – mįslės apie ramunėlę, meninis žodis: eilėraščiai apie gėles.

Vizualiai: darbas pagal schemą - „Augalo struktūra“, „Augimas ir dauginimasis

augalai“, „Kas nereikalingas“, darant „Ramunėlių“ maketą.

Žaidimas: rebuso sprendimas, visumos komponavimas iš dalių, fizinė minutė, netikėtumo akimirka - „gėlių - vaikų“ pasirodymas (berniukas - Rugiagėlė, mergaitė - Rožė).

Praktiška: darbinė veikla: sodinukų sodinimas, techninių priemonių naudojimas.

Medžiaga ir įranga: Skaidrės, kuriose vaizduojamos gėlės, naudojant Vasiljevos S.A. Teminio žodyno schemą paveikslėliuose: Gėlės. medžiai. (Istorijos rinkinys - mįslės apie ramunes), maketas - „Ramunėlės“ su nuplėštais žiedlapiais-užduotys, diagramos: „Gėlių struktūros“ (Rožė), Augalų augimas ir dauginimasis“ (iliustruota medžiaga iš vadovo „Nematomas oras“, autorius NA Ryžovas.) Naudojau naujoviškos technologijos kuriant ir kuriant šį žaidimą – schemą, kuri leido vaikams įdomiai ir lengvai sukurti aprašomąją istoriją. Žaidimas susideda iš 3 dalių: 1. Žemiau klijuojamas paveikslėlis - požeminė kiaulpienės dalis, kuri padengta rudu kvadratu (dirvožemiu).2. Antroje kišenėje yra paveikslas su sniego pusnys (žiemos) atvaizdu. Rengiant istoriją kortelės išimamos iš vidurinės ir viršutinės kišenės. (Papildomos kortos - saulė ir vėjas.) 3. Pasakojimo eigoje išimama korta su sniego pusniu 4. Rudas kvadratas pašalinamas. 5. Paveikslėlis pašalinamas iš žali lapai kiaulpienė. 6. Tada istorijos eigoje iš 3 kišenės išimamos 3 kortos po vieną. 6. Apibendrinant, paskutinė korta išimama iš 3 kišenės. Žaidimas yra schema „Kas nereikalingas“, Rugiagėlių ir Rožių kostiumai, gėlių skrybėlės mergaitėms ir vabzdžių kepurės berniukams, rebusas, Rožės portretas iš dalių, prijuostės darbui, žemė, gėlių sodinukų (Tagetes) kaušeliai, puodus.

Integracija edukacines sritis: "B sauga“, „Grožinė literatūra“, „Komunikacija“, „Darbas“, „Muzika“.

Pamokos eiga: Vaikinai, kviečiu pasivaikščioti ir pasinerti į grožio pasaulį, į gėlių karalystę (žiūrima video skaidrės apie gėles)

- Vaikinai, kas, jūsų nuomone, kuria šį grožį?

O tu norėtum dalyvauti ir padėti kuriant gėlių karalystę mūsų darželyje. Šiandien siūlau savo rankomis sodinti ir auginti sodo gėles ir jomis papuošti mūsų gėlyną. Nes liaudies išmintis byloja: Kas augina gėles, džiugina save ir žmones. Gyvendami žemėje turime nuolat prisiminti apie gamtos apsaugą, gėlės puošia mūsų gyvenimus, žavimės jų grožiu, dainuojame apie jas, kuriame eilėraščius ir net žinome posakius apie gėles.

Paskambink jiems vaikinams.

Gėlės, kurias myli vaikai

Kur gėlė, ten ir medus.

Gera gėlė, bet greitai nuvys.

Akį patraukia maža gėlė.

Ant graži gėlė skraido kandis.

Ant gėlės ir bitės skrenda.

O gražios gėlės yra nuodingos.

Gėlių pasaulis paslaptingas ir nuostabus, o gėlių šventes žmonės rengia jau seniai. AT Senovės Graikija hiacintų ir lelijų garbei. Anglijoje neužmirštuolių garbei, našlaitės ir raktažolės. Prancūzijoje rožės ir violetinės garbei. Mūsų laikais Rožių šventės ypač ryškiai švenčiamos Bulgarijoje. Rusijoje Ivano Kupalos šventė (vaikas nufotografuoja „Gėlių vazą“ ir skaito eilėraštį):

Rožės Tulpės, bijūnai ir lelijos

Jie džiugina mus savo grožiu,

Visur gausiai parduodamos gėlės

Ir žmonės gana neša juos namo.

Tėvai bus patenkinti gėlių puokšte,

Su šypsena draugai gaus dovaną.

Kaip linksmai juokėsi mama, matėme

Kai gegužės dieną dovanojau gėlių.

Vienu žodžiu, apie ką eilėraštis?

(apie gėles).

Kokias gėles žinai?

Man nereikia sodo, braškių,

Verčiau sulaužysiu gėlyną, tegul auga Gvazdikai.

Pasodinsiu tulpę, narcizą, rožę, neužmirštuolę.

Netingėkite mano sode nė minutės.

Mano pirmoji patirtis nebuvo labai sėkminga.

Bet tulpės, žiūrėk, užaugo kaime.

Užaugęs noriu būti sodininku.

Auginsiu gėles, nors tai nėra lengva.

Kaip vadinasi žmonių sodinamos gėlės? (sodas)

Be to, kas ten yra? (pieva, laukas, vaistas, miškas)

Ir prieš pradedant kurti „Gėlių karalystę“. Šiandien apie juos šiek tiek pakalbėsime.

Kuri gėlė, jūsų nuomone, yra gėlių karalystės karalienė. Ir jis dar vadinamas karalienių karaliene. Visais laikais visos tautos ją garbino ir dainavo nuo neatmenamų laikų. Jei dar neatspėjote, kokia tai gėlė, iš dalių padarykime visumą ir pamatykime. (Ir jei vaikai iškart tai pavadino, tada mokytojas siūlo patikrinti, ar taip yra, ir surinkti visumą iš dalių)

Teisingai, tai rožė.

Ir apie kita gėlė Ulyana atspės jums mįslę (mįslės sudarymas pagal schemą (Vasiljeva S. A) apie ramunėlę). Ir tada mokytojo rankose pasirodo ramunėlė ( tūrinė gėlė su nuimamais žiedlapiais). Ramunėlių vaikinai yra ne tik graži gėlė, bet ir pati mėgstamiausia įsimylėjėlių gėlė. Nes visais laikais merginos spėdavo ramunėlę. Jie nuplėšė žiedlapį ir pasakė: myli, nemyli... Taip, ir mūsų Ramunė nėra paprasta, mes irgi iš jos atspėsime, o kitas gėles (nuplėšk 1 žiedlapį ir atsakyk į klausimą).

Kaip vadinasi gėlė, kurioje buvo rasta nykštė? (tulpė).

Papasakokite apie veiksmus, kuriuos turite atlikti, kad augintumėte šias gėles. (Atkaskite žemę, sulaužykite gėlyną, pasodinkite svogūnėlius ir palaistykite).

Be to, kokią gėlę žinote, kurią galima išauginti iš svogūnėlio? (Narcizas)

Kokios spalvos? (geltona ir balta-geltona).

Pavadinkite gėles, kurios yra skirtingos spalvos? (tulpės ir rožės)

Mokytojas skaito eilėraštį.

Visos Tulpės buvo pasipuošusios spalvingais kaftanais

Ir kiekviena apranga yra labai ryški ir turtinga.

Norėdami atspėti kitą gėlę, turite išspręsti REBUS (gvazdikas).

Žmonės vieni kitiems dovanoja gėlių. O dažniausiai tai nutinka per šventes. Kokios tos šventės? (Kovo 8 d., Pergalės diena, gėlės įteikiamos veteranams Pergalės dieną, Tėvynės gynėjo dieną, jų gimtadienį.)

Vaikas nuplėšia kitą žiedlapį ir skaito eilėraštį apie kiaulpienę.

geltona galva rožinė koja

Kiaulpienių saule, aš ją laikysiu delne.

Pavasarį pievoje pasirodė saulė,

Aš juo labai žaviuosi.

Paimkime kiaulpienę kaip pavyzdį ir stebėkime, kaip auga ir dauginasi šis augalas ir kitos gėlės. (Pasakojimas pagal schemą apie kiaulpienę):


Ten gyveno kiaulpienė. Šalta snieguota žiema praėjo. Atėjo pavasaris. Sniegas ištirpo, ant plikos žemės pasirodė ilgi išraižyti lapai.

Iš kur atsirado lapai? (iš šaknies)

Kodėl pavasarį tirpsta sniegas ir auga lapai? (saulė šviečia ir šildo žemę)

Ką dar turi kiaulpienė, be lapų? (tada atsiranda stiebas ir pumpuras, kuris atsidaro geltonai).

Kodėl jūsų nosis pagelsta, kai užuodžiate gėlių kvapą? (gėlės geltonos spalvos milteliai, smulkūs kaip dulkės, tai vadinama ŽIAEDAKDĖLĖMIS).

Kas dar yra gėlėse? (gėlėse yra nektaro, kurie labai mėgsta vabzdžius – korta). Bitė įskris gerti nektaro ir išsitepsi žiedadulkėmis. Tada ji skris ieškoti nektaro pas kitą kiaulpienę ir ten nukratys žiedadulkes nuo savo letenų. Ir tada vietoj gėlių Kiaulpienė turi sėklas su pūkais – parašiutus. Mūsų Kiaulpienė paseno, papilkė, o vėjas pūtė ir parašiutai skraido aplink pasaulį ir nuskridę nusileido. Ir šioje vietoje vėl užaugo nauji mūsų seno draugo Kiaulpienės vaikai.

Fizminutka

1-2-3- Paverčiu merginas gėlėmis (merginos užsideda savo gėlių kepures ir išsiskirsto po salę).

1-2-3-4- berniukus pavertėme vabzdžiais. Bet kad neskraidytų tuščiai, reikia rinkti žiedadulkes iš gėlių (berniukai užsideda kepures nuo vabzdžių ir skraido virš gėlių).

Vabzdžiai susidraugavo su gėlėmis. (berniukai ištiesia merginoms rankas)

Ir gėlių valsu greitai sukosi.

1-2-3-4-5- Aš vėl paverčiau jus berniukais ir mergaitėmis. (vaikai nusiima kepures)

Einame vienas po kito per tamsų mišką ir žalią pievą į darželį.

4 (nuplėštas žiedlapis)

Mįslė – vaikams: Jis pražydo miško pamiškėje.

mėlynas gramofonas

Skambina ar ne?

Tik miškas mums atsakys (varpas).

Iš kur varpas gavo pavadinimą?

5 (nuplėštas žiedlapis)

Dabar atspėk, kas čia keistas? Ir kodėl? (schemoje yra 4 kvadratai trijuose 3 skirtingas medis, o 4 - gėlė - rugiagėlė).

Teisingai – tai ir mūsų gėlė. Ir jis yra mūsų svečias. Šiandien jis duos iš visų mūsų berniukų naudingų patarimų.

vaikas: „Sveiki, aš esu Vasiliokas. Šiandien duosiu jums naudingų patarimų, kaip panaudoti savo gėlę. Jei skauda akis, galite jas nuplauti rugiagėlių užpilu. Naudokite jį nuo sauso kosulio.

O iš merginų tau duos patarimą – rožės žiedą.

vaikas: „Galite pasidaryti antpilą iš mano žiedlapių ir juo nuvalyti veidą, kad oda taptų švari, švelni, lygi, gaivi, graži. O užpilą geriau užšaldyti ir veidą nuvalyti ledo kubeliais... O iš mano žiedlapių gauni labai skanią uogienę.

6 (nuplėštas žiedlapis)

Ką galite pasakyti apie šią gėlę? (slėnio lelija, rodyti nuotrauką)

Tai Slėnio lelija. Jis auga miške. Tai vaistinis augalas. Iš to jie gamina širdies vaistus. Šis augalas yra įtrauktas į Raudonąją knygą. Kai pakalnutė nuvysta, vietoj žiedų atsiranda raudonos uogos. Jie labai nuodingi. Jų negalima suplėšyti.

Kokios dar gėlės yra įtrauktos į Raudonąją knygą? ( Baltoji lelija, geltona kapsulė, raktažolės šou) Parodyk Raudonąją knygą.

Kodėl daug gėlių įrašyta į Raudonąją knygą? (vaikų atsakymai)

Mokytojo eilėraštis: Rūpinkitės gėlėmis!

Jie reikalingi, Jie kaip - švelnumas.

Kaip meilė, kaip vaikai.

Gėlės, kaip ir žmonės, yra dosnios gerumui.

Ir dosnumas, švelniai dovanojantis žmonėms

Jie žydi šildydami širdis

Kaip mažos šiltos ugnies

Giriu tuos, kurie augino gėles.

Na, vaikinai, manau, kad mes jau daug kalbėjome apie spalvas ir laikas kibti į darbą. Kaip sutarėme pokalbio pradžioje. Aš turiu žiemos sodas ką tik išaugę gėlių daigai. (parodyti vaikams)

Kaip manote, kodėl tai vadinama sodinukais? (vaikų atsakymai).

Tai mes ketiname daryti. Ką mums daryti?

Turime sumaišyti žemę ir supilti į puodus. Šis darbas reikalauja jėgos, miklumo ir tikslumo.

Kaip manote, kas gali atlikti šį darbą, merginos ar berniukai? (vaikų atsakymai)

Ir mergaitės turės sodinti gėles atskirai į vazonus, nes jų pirštai yra ploni, gudrūs ir švelnūs, tokie patys kaip mūsų gėlių sodinukai. O sodinti juos reikia labai atsargiai ir nelaužyti.

Vaikai apsivelka prijuostes, vyksta praktiniai darbai.

Vaikinai, tai, ką padarėme šiandien, yra labai naudingas ir reikalingas dalykas. Bet tai tik mūsų didelio darbo pradžia.

Kokių sąlygų jiems reikia norint auginti šiuos sodinukus? (šviesa, šiluma, vanduo.)

Pamokos pabaigoje DAINA.

„Neskink gėlių, neskink

Tegul žemė būna graži

Ir vietoj puokščių duoti

Rugiagėlių mėlyna, neužmirštuolė ir

Ramunėlių laukai... “.

Literatūra:

1. Veraksa N. E., Komarova T. S., Vasilyeva M. A. ir kt. Bendroji ikimokyklinio ugdymo programa „Nuo gimimo iki mokyklos“ - M .; Mozaikos sintezė, 2010 m.

2. Vasiljeva S.A. Teminis žodynas paveikslėliuose: Augalų ir grybų pasaulis: Gėlės. medžiai. (Programa: „Aš esu vyras“). – M. : Spauda 2003 m

3. Plešakovas A.A. Gamta - pamoka dėl pradinė mokykla. Leidykla „Ventana“ – Grafas 1996 m.

4. Ryžova N.A. – ikimokyklinukų aplinkosauginio ugdymo vadovas „Nematomas oras“. M.; Linka-press, 1998 m.

„Paskelbimo sertifikatas“ serija A Nr. 0000890, paskelbta 2013 m. vasario 21 d., kvito Nr. 62502658075589

Kviečiame Tiumenės srities, Jamalo-Nenetso autonominio apygardos ir Hantimansių autonominio Jugros apygardos ikimokyklinio ugdymo mokytojus paskelbti savo metodinė medžiaga:
- Pedagoginė patirtis, autorinės programos, mokymo priemonės, pristatymai pamokoms, elektroniniai žaidimai;
- Asmeniškai sukurti užrašai ir scenarijai švietėjiška veikla, projektai, meistriškumo kursai (įskaitant vaizdo įrašą), darbo su šeimomis ir mokytojais formos.

Kodėl apsimoka skelbti pas mus?

    Kūno kultūros minutė

  • Būti gražiai ir patogiai;
  • Augalai gydo žmones;

Rudenį visus nežydinčius augalus reikia laistyti mažiau – jie baigia sparčiai augti, ruošiasi žiemoti. Žiemą visus augalus reikia mažiau laistyti. Pavasarį ir ypač vasarą augalai laistomi dažniau ir gausiau.

Tai va, kambarinius augalus reikia laistyti nusistovėjusiu vandeniu – iš vandens išgaruoja chloras (jei įmanoma, pilkite vandenį iš čiaupo ir parodykite chloro daleles), o vanduo kambario temperatūra- nuo saltas vanduo augalų šaknys pūva, tačiau būtina pasirūpinti, kad vazonuose esanti žemė būtų drėgna. Vasarą kaktusai laistomi kas 2–3 dienas, o žiemą – 1–2 kartus per dvi savaites. Juos reikia laistyti iš laistytuvo, šono.

žaidime

.

  1. (fikuse)
  2. (prie pelargonijos)
  3. (tradeskantija)
  4. (begonija)
  5. Ant mano lango

Ežiukas apsigyveno.

Visi žiūri pro langą

Ir jis negali vaikščioti.

Kur jo letenos?

Kur jo veidas?

Gal jis nedėvi kepurės?

Ar jus dreba nuo šalčio?

(ežiukas)

  1. (prie coleus)
  2. (balzamas)
  3. (lydekos uodega)
  4. Prie lango taip anksti

Ištirpęs…

(geraniumas)

  1. Aš esu vadinamas augalu

AT šviesi salė man patinka

Žalia uždanga

Aš einu žemyn siena.

(tradeskantija)

Tikslas:

Kuris miškas vėsesnis – lapuočių, spygliuočių? Kodėl?

Peržiūrėkite dokumento turinį
„Pavyzdinis GCD apie ekologiją metmenys (vyresnė grupė). Tema: "Kambariniai augalai-mūsų gyvenimo palydovai" (parengiamoji grupė mokyklai) "

Apytikslis ekologijos GCD planas-metras ( vyresnioji grupė)

Tema: " Kambariniai augalai mūsų gyvenimo palydovai(parengiamoji mokyklai grupė)

Programos užduotys: toliau supažindinkite vaikus su kambariniais augalais, mokykite juos pagal aprašymą, kalbėkite apie juos patys naudodami diagramą. Suformuoti vaikams idėją apie skirtingus kambarinių augalų drėgmės poreikius. Didinkite susidomėjimą augalų priežiūra, meilę jiems.

Medžiaga: kambarinių augalų veislės (ficus, violetinė, begonija, tradescantia, pelargonija, gebenė, coleus, chlorophytum, sansevera, balzamas ir kt.), kambarinių augalų aprašymo schema, ženklas " Gėlių parduotuvė“, kambarinių augalų pavyzdinės schemos, žaidimo „Kambarinių augalų mylėtojas“ kortelės, ženkliukai vaikams „Kambarinių augalų mylėtojas“, Enciklopedija „Kambariniai augalai“.

Kurso eiga.

Mokytojas skaito eilėraštį:

Žalias sodas ant lango

Mes augame žiemos viduryje.

Žiūrėk, tai trupiniai

Ten auga didelis milžinas.

Kokios gležnos jų gėlės.

Stiebai nuostabaus grožio.

Apie ką eilėraštis? (apie kambarinius augalus)

Kokie augalai vadinami kambariniais? (augalai, augantys pas žmogų jo namuose)

Ką turi kiekvienas kambarinis augalas? (šaknis, stiebas, lapai)

Kuo augalai skiriasi vienas nuo kito? (vieni turi vieną stiebą, kiti – daug; žydi, nežydi, pagal lapų dydį ir storį; pagal kvapą)

Kokius stiebus turi kambariniai augalai?

Pavadinkite ir parodykite augalus stačiais stiebais. (pelargonija, fikusas ir kt.), kabo žemyn (Tradescantia ir kt.), su garbanotomis (gebenės ir kt.).

Kokie augalai neturi stiebų? (žibuoklių, begonijų ir kt.)

Kokios sąlygos būtinos, kad visi augalai gerai augtų? (vanduo, šviesa, šiluma, maistinių medžiagų dirvožemis)

Kambariniams augalams vandens poreikiai yra skirtingi: vieniems jo reikia daug, kitiems mažiau, kitiems labai mažai. Taip yra todėl, kad visi augalai kilę iš skirtingos vietos: kai kurie savo tėvynėje auga drėgnose, pelkėtose vietose, visada yra šlapias dirvožemis ir oro. Tokie augalai yra pripratę prie to, kad vandens visada yra daug, jo negalima laikyti naudoti ateityje. Paprastai jie yra ploni minkšti lapai, ir jų yra daug. Pavadinkite šiuos augalus, ką manote?

Vaikai, padedami mokytojos, atpažįsta šiuos augalus, skambina.

Yra ir kitų augalų, kurie gyvena savo tėvynėje sausose, saulėtose, kartais labai karštose vietose ant skurdžios smėlio ar net akmenuoti dirvožemiai. Šiose vietose retai lyja, todėl dirvoje beveik nėra drėgmės. Augalai įpratę ištverti sausrą ir prisitaikę „sandėliuoti“ vandenį – kaupti jį stiebuose, lapuose – o vėliau pamažu išleidžia. Tokie augalai turi storus stiebus, mėsingus sultingus lapus, padengtus plona oda. Jie neturi plonų lapų, kurie išgarina daug drėgmės. Yra net augalų, kurie visai neturi lapų: vietoj jų – spygliai. Raskite ir pavadinkite tokius augalus.

O dabar siūlau pažaisti žaidimą „Gėlių parduotuvė“. Turėsite apibūdinti kambarinį augalą, kurį norite įsigyti, pagal schemą:

    Kokios yra augalo dalys? (kambarinis augalas turi šaknį, stiebą, lapus, žiedus)

    Kaip atrodo stiebas? (stačias, garbanotas, kabantis)

    Kokio dydžio ir formos lapai?

    Žydintis augalas ar ne?

    Kokios priežiūros tai reikalauja?

Pirmiausia auklėtojas aprašo augalą, kurį nori pirkti, jo neįvardydamas, o pardavėjas turi nustatyti augalo, kurį pirkėjas nori pirkti, pavadinimą. Vaikai paeiliui tampa pardavėjais ir pirkėjais.

Kūno kultūros minutė

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, žmogus augina kambarinius augalus namuose?

    Būti gražiai ir patogiai;

    Kad oras būtų švaresnis, augalai išskiria deguonį, kuriuo kvėpuojame;

    Augalai palaiko patalpų oro drėgmę;

    Augalai gydo žmones;

    Augalai atbaido kenksmingų vabzdžių(pavyzdžiui, apgamas);

    Stebėti ir prižiūrėti juos.

Ko reikia, kad augalai gerai augtų?

Vaikai modeliais pasakoja, kaip prižiūrėti kambarinius augalus, mokytoja papildo vaikų atsakymus:

    Augalai turi būti laikomi šilti kambariai, nes dauguma jų atkeliavo pas mus iš tolimų šalių, kur nėra šaltos žiemos.

    Augalus reikia laistyti kambario temperatūros vandeniu, kitaip augalai gali susirgti ir mirti.

Rudenį visus nežydinčius augalus reikia laistyti mažiau – jie baigia sparčiai augti, ruošiasi žiemoti. Žiemą visus augalus reikia mažiau laistyti. Pavasarį ir ypač vasarą augalai laistomi dažniau ir gausiau.

Tai va, kambarinius augalus reikia laistyti nusistovėjusiu vandeniu - iš vandens išgaruoja chloras (jei įmanoma, pilkite vandenį iš čiaupo ir parodykite chloro daleles), o kambario temperatūros vanduo - nuo šalto vandens augalų šaknys pūva, bet būtina įsitikinkite, kad vazonuose esanti žemė yra šlapi. Vasarą kaktusai laistomi kas 2–3 dienas, o žiemą – 1–2 kartus per dvi savaites. Juos reikia laistyti iš laistytuvo, šono.

O kaip tinkamai prižiūrėti kambarinį augalą ir kad jis gerai gyventų jūsų namuose, galite pasimokyti iš enciklopedijų „Kambariniai augalai“ (mokytojas parodo knygą) jame kalbama apie visus kambarinius augalus, kurie egzistuoja pasaulyje.

    Būtina purenti dirvą, kad oras patektų į šaknis.

    Tręšti po ilgos žiemos.

    Apsaugokite augalus nuo kenkėjų.

Štai kiek įdomių dalykų prisiminėme apie kambarinius augalus ir ką apie juos sužinojote. Siūlau pažaisti žaidime „Meilė kambariniams augalams“.

Vaikai suskirstyti į dvi komandas „Kibirkštis“ ir „Violetinė“. Mokytojas skaito užduotis iš kortelių.

    Kuris kambarinis augalas turi daugiausia dideli lapai?(fikuse)

    Kuris kambarinis augalas kvepia ne tik žiedais, bet ir lapais? (prie pelargonijos)

    Kuris augalas kaip žalia uždanga kabo ant lango? (tradeskantija)

    Koks augalas gavo savo pavadinimą kambarinių augalų mylėtojo ir kolekcionieriaus Begono garbei? (begonija)

    Ant mano lango

Ežiukas apsigyveno.

Visi žiūri pro langą

Ir jis negali vaikščioti.

Kur jo letenos?

Kur jo veidas?

Gal jis nedėvi kepurės?

Ar jus dreba nuo šalčio?

(ežiukas)

    Kokių augalų lapai šviesoje parausta? (prie coleus)

    Koks augalas dar vadinamas „kibirkštimi“? (balzamas)

    Koks kitas sansevier pavadinimas? (lydekos uodega)

    Prie lango taip anksti

Ištirpęs…

(geraniumas)

    Aš esu vadinamas augalu

Šviesioje salėje man patinka

Žalia uždanga

Aš einu žemyn siena.

(tradeskantija)

Bloke bendra veikla auklėtoja su vaikais gali atlikti eksperimentą "Augalas praranda vandenį garuodamas"

Tikslas: Paaiškinkite, kaip augalai praranda vandenį.

Jūs ir aš laistome augalus, bet ar kada susimąstėte, kur nuteka vanduo? Pasirodo, augalas praranda drėgmę išgaruodamas. Eksperimentiškai pamatysime, kaip tai atsitiks.

Uždėkite paketėlį ant lapo ir lipnia juosta tvirtai pritvirtinkite prie vazoninio augalo stiebo. Pastatome augalą 2-3 valandoms saulėje.

Pažiūrėkite, kaip pakuotė tapo iš vidaus? (šlapias)

Augalas sugeria vandenį per savo šaknis. Vanduo ateina išilgai stiebų, iš kurių per stomas išgaruoja apie 9/10 vandens. Kai kurie medžiai per dieną išgarina iki 7 tonų vandens. Kai jų daug, augalai daro didelę įtaką oro temperatūrai ir drėgmei. Augalų drėgmės praradimas per stomatą vadinamas transpiracija. Oras tampa vėsesnis ir drėgnesnis. Pagalvok ir sakyk, kodėl miške vėsu?

Kuris miškas vėsesnis – lapuočių, spygliuočių? Kodėl?


Užsiėmimų darželyje santrauka: Kambarinių augalų pasaulyje 5-7 metų vaikams.


Autorius: Nersesyan Naira Igorevna, MBDOU "Bendrojo raidos tipo darželio Nr. 144" mokytoja, Voronežas
Tikslas: Darželių auklėtojos, mokytojos pradinė mokykla smalsūs tėvai. Kontūras tinka užsiėmimams su 5-7 metų vaikais.
Tikslas: Pavadinkite augalą ir jo pagrindines dalis. Gerai prižiūrėkite savo augalus.
Užduotys-Plėsti žinias apie kambarinius augalus.
- Suteikite idėją apie kambarinių augalų dauginimąsi.
- Ugdykite įgūdžius mokslinę veiklą 5-7 metų vaikai bendros veiklos metu.
– Ugdyti pagarbą gamtai.
- Ugdykite smalsumą, darbštumą.
- Išmokyk piešti kambarinius augalus.
- Tobulinti augalų priežiūros įgūdžius.
- Susipažinkite su kelių rūšių kambariniais augalais.
-Plėsti mokinių žinias apie ekologinę kultūrą.
parengiamieji darbai Dalyko aplinkos sukūrimas, skirtas ugdyti vaikų susidomėjimą augalais, demonstracinės medžiagos buvimas: nuotraukos ir plakatai iš serijos<<Комнатные растения>>. Vaizdo medžiaga – atvaizdavimui ekrane.

Pamokos eiga

globėjas Atspėk mįsles:<< Дышит,растет, а ходить не может>> (Augalas).
Išvalykite orą
Jie sukuria komfortą
Žalia ant langų
Žydi ištisus metus. (Kambariniai augalai)
Apie ką šiandien kalbėsime? (Apie kambarinius augalus).
Uždengta stikline vandens
Ežiuko pirštinė. (Kaktusas)


Kubile augo krūmas,
Ir platus ir storas:
Lapas kaip oda
sandariai sulankstytas,
šeivamedžio kamienas,
Kaip guma. (Ficus)


Lapas su kupra, grioveliu,
Turi spyglių, bet negali pakenkti

Bet išgydo mus bet kurią valandą. (Alijošius)


Ant lango yra puodas
Jame nuostabiausia gėlė,
violetinė, grakšti,
Viliojantis aromatas! (Violetinė)


globėjas Kokius kitus kambarinius augalus, be pirmiau minėtų, žinote? (Kalankė, išmatos, papartis). Parodyti nuotrauką?




globėjas Iš tiesų, šie augalai auginami tik patalpose, nes dauguma jų kilę iš karštų šalių, kur ištisus metus vasara.Žiemą žmogus sukuria maždaug tokias pačias sąlygas kaip ir vasarą. Bet kodėl?
Vaikai Sudaromos visos sąlygos, kad augalai nežūtų, nesušaltų žiemą.
globėjas Prisiminkite, ko reikia augalams?
Vaikai Augalams reikia dirvožemio, šviesos, šilumos, oro, vandens.
globėjas Yra penki augalų pagalbininkai, kaip penki pirštai ant rankos. Ar augalams reikia dirvožemio?
(Taip, jie auga žemės vazonuose).
Kodėl kambariniai augalai dedami ant palangės? (Jiems augti reikia šviesos.)
Kodėl kambariniai augalai rudenį ir žiemą nenešami į lauką? (Jiems reikia šilumos).
Kokių dar sąlygų reikia, kad augalai gerai augtų? (Augalams kvėpuoti reikia oro.)
Ką daryti, kad jiems būtų lengviau kvėpuoti? (Kad oras patektų į augalo šaknis, reikia supurenti žemę, nuo jų nuvalyti dulkes).
Kokia yra penktoji augalų augimo sąlyga? (Reikalingas vanduo - juos reikia reguliariai laistyti).
Pažiūrėkime, kaip auga gėlė.

Vaikai įvardija pagrindines augalo dalis (šaknis, stiebas, lapas, žiedas, vaisiai su sėklomis).


Kambarinių augalų labai daug, susipažinkime su dar keliais.
Aukštyn stačia siena
Lieti ant betono
šimtakojis šliaužioja,
Nešiokitės lapus su savimi. (Ivy)


Savo ruožtu ekrane vaikai žiūri į augalų nuotraukas, kartoja su mokytoju sudėtiniai pavadinimai ir prisiminkite (pelargoniją, koleusą, begoniją, gardeniją, agavą).






Kūno kultūros minutė
Kieme auga saulėgrąža.
Kieme auga saulėgrąža
Ryte pasiekia saulę. (Vaikai stovi ant vienos kojos ir ištiesia rankas aukštyn.)
Šalia jo yra antras, panašus,
Jis taip pat siekia saulės. (Vaikai atsistoja ant kitos kojos ir vėl patraukia rankas aukštyn.)
Sukame rankas ratu.
Netyčia nemuškite draugo!
Keli ratai į priekį
Ir tada atvirkščiai. (Tiesių rankų sukimas į priekį ir atgal.)
Puikiai pailsėjome
Ir mums laikas sėsti. (Vaikai sėdi.)

globėjas Kaip tinkamai prižiūrėti kambarinius augalus? (Laistyti, atlaisvinti, purkšti, nuvalyti dulkes, nuplauti). Visada rūpinkimės savo kambariniais augalais kartu. (Vaikai laisto gėles, šluosto dulkes, apipurškia mokytojo nurodymu)





Dėl tvirtinimo tinkama priežiūra jie žiūri vaizdo medžiagą augalams, komentuoja auklėtoja

globėjas Peržiūrėkite visas nuotraukas ir nupieškite savo kambarinį augalą.


globėjas Iš visų piešinių išsirinkite išraiškingiausius ir tiksliausius.

Tikslas: plėtoti pažintinė veikla vaikai formuojasi mintims apie vaistiniai augalai; dėl jų surinkimo, saugojimo ir naudojimo taisyklių. Pažinimas: ugdyti ekologinį mąstymą tiriamosios veiklos procese, kūrybinę vaizduotę, įtvirtinti matavimo, naudojant sąlyginį matą, įgūdžius; Bendravimas- formuoti taisyklingas dialogines ir monologines vaikų kalbos formas; praturtinti gamtos istoriją žodynas; skatinti laisvas bendravimas su suaugusiais ir bendraamžiais pratinti prie sprendimo savarankiškumo, imtis iniciatyvos siekiant įgyti naujų žinių; Sveikata- formuoti pradines idėjas apie sveikas būdas gyvenimą per žinias apie vietinius vaistinius augalus ir jų naudojimą. Muzika(muzikinis akompanimentas); Skaitymas grožinė literatūra (meninis žodis);

Kūrimo aplinka: plakatai "Augalai", " piktžolių augalai„ir iliustracijos, kuriose vaizduojami mūsų Tėvynės teritorijoje rasti medžiai, krūmai ir žolelės; iliustracijos, vaizduojančios mūsų krašto vaistinius augalus ir reti augalai, įrašyti į Raudonąją knygą, nuodingi augalai; Sibiro vaistažolių herbariumas; tiriamųjų žaidimų įranga: dėžės su vaistinių žaliavų, paženklintas atitinkamomis nuotraukomis, indai vandeniui ir žolelių maišymui, plastikiniai matavimo šaukštai ir puodeliai, pakuotės su vaistine vaistų mokesčiai; kompiuterinis pristatymas„Sibiro raktažolės“;

Kurso eiga. Kartu su vaikais einame į salę (arba iš priėmimo kambario į grupę)

Vaikinai, dabar siūlau eiti į augalų karalystę.

jos paguoda bus

Užmerkite akis ir akimirkai įsivaizduokite, kad esate miške.

Tarp daugelio miško augalai yra daug naudingų žolelių. Išgirskite mįsles apie tai

žolelių ir pabandykite atspėti jų pavadinimus.

1. Ekologinis žaidimas „Išmok gydomąją žolelę“

1. O, neliesk manęs

Aš degsiu be ugnies. (Dilgėlė).

2. Ros kamuolys baltas,

pūtė vėjas -

Kamuolys nuskriejo. (Kiaulpienė).

3.

(ramunėlė)

4. Kiekvienas mano lapas myli

Takai palei kelkraštį.

Kadaise jis buvo geri žmonės

Padėjo išgydyti žaizdas. (Plantas).

Puiku, vaikinai, teisingai atspėjote visas mįsles.

2. Pokalbis „Ką žinome apie vaistinius augalus“

– O dilgėlę, ir kiaulpienę, ramunėlę ir gyslotį galima sujungti į vieną grupę, kurią?

(Tai vaistiniai augalai)

Pakalbėkime apie vaistinius augalus.

Kodėl žmonėms jų reikia? (Kad nesusirgtų arba gydytis, jei jau sergate)

Kaip žmogus kreipėsi pagalbos į skirtingi augalai? ( Žmonės pastebėjo, kad sergantys gyvūnai rado kažkokią žolę, jos suvalgę pasveiko.)

Eikite prie molberto ir pažiūrėkite į plakatą.

Plakatų „Piktžolės“, „Augalai“ svarstymas.

Čia, vaikinai, vaizduojamos piktžolės žoliniai augalai. Ir net tarp jų yra vaistinių žolelių.

pažiūrėk į šį augalą (parodyta plakate).

– Kaip tai vadinasi? (gyslotis)

Kodėl jis taip buvo pavadintas? Kur tai galima rasti? (Kadangi gyslotis auga palei kelius)

– Ką dar galite pasakyti apie gyslotį? Kaip jis atrodo? Kodėl jis nebijo trypimo, nuo kurio kenčia kiti augalai? (Kadangi jo lapai elastingi, kieti su stipriomis gyslomis, o stora šaknų kekė tvirtai laikosi dirvoje)

– Vaikinai, gyslotis dažnai vadinamas žaliuoju tvarsčiu. Kodėl? (Kadangi jo lapai tepami ant šviežių žaizdų ir įbrėžimų, kurie greitai gyja)

Kurie iš plakate pavaizduotų vaistinių augalų jums pažįstami? (Vaikų atsakymai – kiaulpienė)

Papasakok, ką žinai apie kiaulpienę. (Auga pievose, laukuose, darže. Salotos daromos iš jų lapų, ... ..)

Eikite į kitą plakatą.

Sakoma, koks augalas degina? (Taip sakoma apie dilgėles)

Kas mums parodys šį augalą plakate? (paroda vaikams)

"Bet kodėl dilgėlė vis dar dega?" Ką tu manai? (vaikų atsakymai) teisingai, dėl specialių plaukelių, esančių ant lapų ir stiebų. Plaukų viduje yra kaustinis skystis, jis dega.

– Kuo naudingos dilgėlės? (Sriuba ruošiama iš dilgėlių, naikina mikrobus, gerai stabdo kraują esant įpjovimams, žaizdoms. Be to, stiprina plaukus).

– O koks dar vaistinis augalas naudojamas kraujavimui stabdyti ir apetitui gerinti? (Tai kraujažolė).

- Teisingai, kraujažolė. Kodėl jis taip vadinamas? (vaikų atsakymai) Kiekvienas lapas susideda iš daugybės mažyčių lapelių ir kiekvienas lapas turi ažūrinius kraštus.

Yra daug naudingų žolelių

Gimtosios šalies žemėje,

Gali susidoroti su liga

Ramunėlės, mėtos, dilgėlės

Gyslotis, pakalnutė, jonažolė.

- Sakyk, ar tarp krūmų ir medžių yra vaistinių augalų? (Taip, jie susitinka)

– Atidžiai pažiūrėkite į plakatą, įvardinkite, ką žinote vaistiniai krūmai? (Vaikai skambina - avietės, erškėtuogės, serbentai, šaltalankiai, bruknės, mėlynės, mėlynės ir kt.)

– Kodėl jie naudingi? (Jų uogose gausu vitaminų.)

– Kas ruošiama iš uogų? (Iš uogų ruoškite vaisių gėrimus ir gėrimus, vitaminų kokteilius)

– Įvardinkite medžius, kurių dalys naudojamos medicinoje? (beržas, pušis, ąžuolas, liepa)

Kokios medžių dalys naudojamos? (lapai, pumpurai, žievė ir sėklos)

– Kokie vaistai gaminami iš lapų, pumpurų, žievės ir sėklų? (Pagaminti nuovirų, užpilų)

Vaikinai, pasirodo, kiek daug vaistinių augalų auga mūsų Tėvynės teritorijoje.

O kad žemėje jų būtų dar daugiau, prašykime lietaus dažniau palaistyti.

Kūno kultūros minutė „Lietus, lieti smagiau“.

Lietus, lieja smagiau

iš viršaus žemyn;

Negailėkite šiltų lašų

Miškams, laukams I.P. rankas ant diržo – atlikti

pasukti į kairę, dešinę, pasukti

rankos į šoną;

Ir mažiems vaikams , atsisėskite ir rankomis parodykite augimą

maži vaikai;

Tiek mamoms, tiek tėčiams . kelkis - pakelk rankas

(2 kartus);

Kepurėlė-dangtelis-dangtelis! I.P. rankos ant diržo – imituoja

lašų judėjimas dviem rankomis

iš viršaus žemyn;

Kepurėlė-dangtelis-dangtelis!

3. Ekskursija į vaistinių augalų rinkimo pievą.

Lietus baigėsi, saulė išlindo, dabar eisime į įsivaizduojamą pievą rinkti vaistinių augalų. Siūlau prisėsti į proskyną (kilimą), atsipalaiduoti ir prisiminti jų rinkimo taisykles. Reikia ne tik įvardyti taisykles, bet ir paaiškinti, kodėl reikia daryti taip, o ne kitaip.

– Sakykite, kada renkate įvairias vaistinių augalų dalis – lapus ir stiebus? gėlės? šaknys? (vaikų atsakymai) Tai va, vaikinai lapus ir stiebus renka augalui žydint, žiedus – pačioje žydėjimo pradžioje, vaisius ir uogas – visiškai sunokus, šaknis – rudenį.

Vaikai kalba ir aiškina

Vaistinių augalų rinkimo taisyklės:

1. Vaistinį augalą gerai pažinti ir atskirti nuo nuodingų augalų.(Kodėl?)

Nes jei pateks į kolekciją nuodinga žolė, tada galite apsinuodyti.
2. Geriau augalus rinkti esant sausam orui, ryte, nudžiūvus rasai. (Kodėl?)

Mat nuo rasos išdžiūvę augalai džiovinimo ir laikymo metu nesuges.(O kas gali nutikti augalams, kurie džiovinimo ir laikymo metu yra drėgni nuo rasos?) Tokie augalai neišdžius, o pūs ir netiks gydyti.
3. Negalite rinkti augalų mieste ir šalia kelio.(Kodėl manote?)
(Vaikų atsakymai). Augalai ten apsinuodiję nuodais iš transporto priemonių išmetimo vamzdžių.
4. Nuskintus augalus sudėkite į platų krepšį, kad nesutraiškytų, kitaip
išeis sultys.

5. Augalai turi būti džiovinami pavėsyje, o ne saulėje.(Kodėl?)

Nes saulėje jie išdegs arba išdžius ir naudingų medžiagų jų neliks.

O kaip žinoti, kad augalai išdegė ar išdžiūvo saulėje?

Tokie augalai pakeis spalvą, pajuoduos, trupės.
6. Nuimant derlių neįmanoma sutrypti kaimyninių augalų, neįmanoma suplėšyti augalų šaknų ir suplėšyti viską iki paskutinio. Kodėl? (Vaikų atsakymai). Teisingai, tai tausotų augalus

tolesnis dauginimasis.

7. Neplėšykite augalų, įrašytų į Raudonąją knygą. Kodėl? (Vaikų atsakymai). Taip, vaikinai, jie jau yra ant išnykimo ribos.

Kokie yra mūsų krašto vaistiniai augalai, įrašyti į Raudonąją knygą (Miegas – žolė arba atviras lumbagas, bijūnas, marino šaknis) Teisingai, vaikinai. Pažiūrėkite – tai patys žinomiausi vaistiniai augalai mūsų rajone (iliustracija), o tai augalai įrašyti į Raudonąją knygą. Rodoma čia nuodingų augalų. Turite būti labai atsargūs, jie gali padaryti nepataisomą žalą.

Medis, žolė ir paukštis

Jie ne visada žino, kaip apsiginti.

Jei jie sunaikinami

planetoje mes būsime vieni!

Vaikinai, jei augalai tinkamai surinkti ir išdžiovinti, jie atrodo kaip šio herbariumo augalai. Kelių herbariumo egzempliorių demonstravimas.

– Sakykite, kaip ir kur reikėtų laikyti džiovintas vaistažoles? (Džiovinti augalai laikomi vėsioje, sausoje vietoje, supakuoti į popierinius ar medžiaginius maišelius arba pakabinti surišti į nedidelius ryšulius).

O dabar vaistiniai augalai renkami ir džiovinami. Ir mūsų kelionė baigiasi laboratorijoje.

3. Tiriamasis žaidimas „Mes – vaistininkai“

Vaikinai, kas vadinami vaistininkais? (vaikų atsakymai) Teisingai, vaistininkai vaistus gamina specialiose laboratorijose. Pavyzdžiui, štai tokios vaistinių augalų kolekcijos (rodomos vaistažolių pakuotės krūties, vitaminų, skrandžio ir. raminamieji mokesčiai). Nagi, o mes būsime tikri vaistininkai ir bandysim paruošti vaistinius mišinius iš siūlomų augalų. Apsivilkite baltus chalatus, kepures ir eikite į savo darbo vietas – čia prie šio stalo. Vaikai sėdi aplinkui didelis stalas ant kurių ruošiama įranga - alaus indai, skaidrios dėžutės su žolelėmis, vienkartiniai plastikiniai šaukštai, matavimo puodeliai ir kt.

Ši vaistinė žaliava yra džiovintos ir susmulkintos žolelės, džiovintos uogos ir vaisiai. Iš receptų turėsite patys nustatyti, kuriuos iš jų reikia maišyti, kad gautumėte norimą kolekciją. Ir tai yra receptų mokesčiai, už kuriuos išrašomi receptai. Dabar aš jums duosiu receptus, jūs atidžiai juos išstudijuosite ir gaminsite įvairūs mokesčiai: Anya - krūtinė (kosulys), Sonya - vitaminas ir kt. Paaiškinu patiekalų paskirtį: šiose taurėse maišysite žoleles; tai matavimo šaukštai ir puodeliai – jų pagalba išmatuosite reikiamą kiekį sausos žolės ir vandens; paimsite vandens – kiekvienas iš savo kolbos ir supilsite į ąsočius. Pradėti. Vaikai maišo ingredientus pagal gautus receptus, matuojasi reikalinga suma vandens. Ką dabar daryti su paruoštais ingredientais? (vaikų atsakymai) Taip, jas reikia derinti, tai yra supilti vandenį į konteinerius su žole, vandenį iš pradžių užvirti. Sandariai uždarykite dangtelį ir leiskite užvirti 15-20 minučių. Tada atvėsinkite, perkoškite ir užpilai paruošti.

Bet vandens patys neužvirinsime, o paprašysime auklės, kad paruoštus mišinius į virtuvę nuneštų virėjams, jie išvirs ir atneš paruoštą gėrimą. Tuo tarpu gėrimas garuoja, siūlau pažiūrėti trumpą filmuką apie mūsų apylinkėse augančias raktažolės ir vaistinius augalus.

Žiūrėti daugialypės terpės pristatymą „Sibiro raktažolės“ (kompiuteryje)

Pamokos santrauka: Dabar pasvarstykime ir pabandykime, kokį gėrimą gavo mūsų vaistininkai. Vaikai geria užpilą, atsižvelgia į gėrimo spalvą, aptaria kvapą ir skonį.

Gamta visus savo lobius dosniai atiduoda žmogui ir už viską prašo tik vieno: pasirūpink ja! Sakykime savo gamtai, labai ačiū! Ir būk sveikas!

Žaidimo pamokos santrauka lopšelio-darželio 1 jaunesniajam, lopšelio grupei (3 gyvenimo metų vaikai), tema: „Kambariniai augalai“

Tikslai:

Supažindinkite vaikus su kai kuriais kambariniais augalais, sąlygomis ir priežiūra, kurių reikia kambariniams augalams augti.
Praturtinti vaikų žodyną tema „kambariniai augalai“, supažindinti su bendra „kambarinių augalų“ sąvoka.
Išmokykite vaikus atidžiai stebėti augalą, jį išvaizda ir funkcijos.
Formuoti stabilias idėjas apie spalvą, formą, geometrines figūras, kiekį, dydį.
Įtvirtinti žinias apie skaičius „1“, „2“, „3“.
Toliau mokykitės skaičiuoti tam tikrą objektų skaičių.
Tobulinti klijavimo, lipdymo, piešimo (pirštais ir teptukais) įgūdžius.
Lavinti dėmesį, kalbą, regos ir klausos koncentraciją, mąstymą, smulkiąją ir bendrąją motoriką.

Įranga:

Kambariniai augalai: pelargonija, žibuoklė, klivija.
Fono paveikslėlis, kuriame vaizduojami įvairaus dydžio kambariniai augalai, atitinkamo dydžio laistytuvų siluetai.
Kartoniniai puodai skirtinga spalva, lėkštės jiems tos pačios spalvos.
Žalias guašas, šepečiai, paveikslas-blankas, vaizduojantis gėlių vazoną.
Pirštų dažai, dažymas "gėlė vazonėlyje".
Įvairiaspalvis plastilinas, silueto gėlės (iš pynutės), tuščias paveikslas, vaizduojantis vazoną, lapus ir stiebus.
Tešla Ruda spalva, kištukai arba Apatinė dalis vienkartinis puodelis, lapai iškirpti iš kartono, gėlės išpjautos iš kiaušinių narvelio.
Įvairiaspalviai skalbinių segtukai, iš storo kartono iškirpti kaktusų siluetiniai atvaizdai.
Dviejų dydžių skirtingų spalvų mygtukai, paveikslėlis-fonas su atvaizdu žydinčios pelargonijos puode su nupieštais apskritimais, atitinkančiais sagų spalvą ir dydį.
Vazonai su lėkštutėmis, javai, maži svogūnėliai, laistytuvai, saulėgrąžos, dirbtinės gėlės.
Paveikslėliai-blankai su lango atvaizdu, klijai, aplikacijos detalės (vazonėlis, lapai, gėlė).
Paveikslėlis, kuriame pavaizduoti trys vienodi ir vienas skirtingas kambarinis augalas.
Skirtingo pločio kartoniniai kastuvai ir jų rankenos.
Fono paveikslas su saulės atvaizdu, geltoni raišteliai.
Tuščias paveikslas, vaizduojantis laistytuvą, mėlyni pieštukai.
Scheminis gėlės atvaizdas geometrinių formų vazonėlyje, iškirptas iš spalvoto kartono. geometrines figūras.
Kartoniniai siluetai gėlių vazonai su iš jų iškirptomis geometrinėmis figūromis.
Spalvoti siluetiniai gėlių paveikslai, paveikslėlis-fonas, vaizduojantis gėlių vazonus su skaičiais „1“, „2“, „3“.
Skudurai dulkėms, laistytuvai, vantos (mažos), nedūžtantys indai, kempinės indams plauti.
Garso įrašai: „Saulė“, „Mamos pagalbininkai“.

Pamokos eiga:

Sveikinimų žaidimas „Mūsų protingos galvos“

Mūsų protingos galvos
Jie daug mąstys, mikliai.
Ausys klausys
Burna kalba aiškiai.
Rankos suplos
Pėdos tryps.
Nugaros ištiesina
Mes šypsomės vienas kitam.

Kambarinių augalų stebėjimas

Dabar eidamas gatve matai daug gėlių. Bet ateis šaltis, ateis žiema, o tada gatvėje nepamatysi gėlių. O grožėtis gėlėmis žmonės nori visada – ir žiemą, ir vasarą. Taigi žmonės sugalvojo auginti gėles namuose, kambariuose, kuriuose gyvena. Ir ne tik gėlės, bet ir kiti augalai. Taigi tokius augalus, kurie auginami namų kambariuose, jie pradėjo vadinti „kambariniais augalais“.
Vaikai laiko violetinę, pelargoniją ir kliviją. Atkreipiamas dėmesys į gėlių buvimą, spalvą, lapų formą. Geranijos lapus galima trikdyti ir užuosti, tada paaiškino, kad augalas taip ginasi.

Didaktinis žaidimas „Ateik prie augalo, kurį pavadinsiu“

Eikite į aukščiausią augalą. Tai pelargonija.
Ateik pas save žemas augalas. Tai violetinė.
Prieikite prie vidutinio dydžio augalo. Tai klivija.

Vienas, du, trys, eik į violetinę!
Vienas, du, trys, eik į pelargoniją!
Vienas, du, trys, eik į Clivia!

Dizainas „Gėlė vazonėlyje“

Įdėkite geometrines figūras į jų vietą, kad vazonėlyje būtų gėlė. Iš kokių geometrinių formų susideda puodas? Iš aikštės. Kiek kvadratų? Vienas. Iš kokių geometrinių figūrų pagaminta gėlė? Apskritimas ir ovalai. Kiek ratų? Vienas ratas. Kiek ovalų? Trys ovalai. Iš kokios geometrinės figūros pagamintas stiebas? Iš stačiakampio. Kiek stačiakampių? Vienas stačiakampis. Iš kokių geometrinių formų pagaminti lapai? Iš trikampių. Kiek trikampių? Du trikampiai.

Didaktinis žaidimas „Iš kokio augalo lapas?

Pažiūrėkite į šiuos lapus ir šiuos augalus ir pabandykite nustatyti, nuo kurio augalo nukrito kiekvienas lapas.

Didaktinis pratimas „Išdėstykite gėles“

Ant kiekvieno puodo yra užrašytas skaičius. Išdėliokite gėles taip, kad kiekviename vazone žydėtų tiek gėlių, kiek ant šio vazono užrašytas skaičius. Kiek gėlių žydės vazone su skaičiumi „1“? Viena gėlė. O puode su skaičiais „2“ ir „3“?

Didaktinis žaidimas „Rink lėkštes gėlių vazonams“

Prie kiekvieno puodo derinkite tos pačios spalvos lėkštę.

Piešimas dažais "Clivia"

Clivia ilgai ploni lapai. Pieškite tokius lapus prie šio augalo teptuku su žaliais dažais.

Bareljefo modeliavimas „Kambarinis augalas pražydo“

Laikas žydėti ant šio kambarinio augalo. Patys pagaminkime jam gėles naudodami plastiliną ir šias gėles iš siūlų.
Iš plastilino iškočiokite rutuliukus, kambarine gėle prispauskite prie paveikslo, ant plastilino uždėkite gėlę ir delnu prispauskite žemyn. Nuimkite gėlę ir pažiūrėkite, kas atsitiks. Taip padarykite daugiau gėlių šiam kambariniam augalui.

Dinaminė pauzė „Pagalbininkai“

Vaikai pagal dainelės žodžius imituoja tokius veiksmus: šluostėmis šluosto dulkes, vandenį iš laistytuvo, šluoja vantomis, plauna indus kempinėle.

Žaidimas su skalbinių segtukais "Cactus"

Iš skalbinių segtukų padarykite spyglius kaktusui.

Didaktinis žaidimas „Kuris puodas skiriasi nuo kitų?

Parodykite gėlių vazoną, kitaip nei visi kiti.

Mygtukų žaidimas „Gėlė gražiame vazonėlyje“

Išdėliokite mygtukus ant spalvotų apskritimų tinkama spalva ir dydis.

Piešimas pirštu „Gėlės vazonėlyje“

Nuspalvinkite paveikslėlį palikdami apvalius pirštų atspaudus tinkama vieta Paveikslėliai.

Žaidimas „Pasodinome gėles“

Pirmiausia paruoškite puodą, padėkite jį ant lėkštės. Dabar pripildykite puodą žemėmis – javais. Įdėkite svogūną į puodą – pasodinkite gėlę. Ant viršaus dėkime javus. Dabar reikia laistyti. Paimkite laistytuvus ir parodykite, kaip laistysite. Be vandens, augalui reikia saulės. Pakelkite saulę ir pasivaikščiokite aplink savo puodą. Taigi gėlės išaugo – įsmeikite gėlę į vazoną.

Didaktinis žaidimas „Paimk laistytuvą“

Kiekvienam augalui pasirinkite tinkamą laistytuvą.

Piešimas pieštukais „Piliame iš laistytuvo“

Ištraukite vandenį į laistytuvą – mėlynu pieštuku nudažykite laistytuvo viduje esantį paviršių. O dabar nupieškite, kaip vanduo teka iš laistytuvo – tiesios linijos iš laistytuvo snapelio.

Didaktinis pratimas „Paimkite pečių ašmenų rankenas“

Paimkite kiekvieno pečių dydžio rankenėlę ir užsidėkite. Parodykite mentelę su plačia rankena, su siaura rankena.

Pratimas "Spinduliuojanti saulė"

Padarykite saulės spindulius – paskleiskite geltonus batų raištelius aplink saulę.

Muzikinė-ritminė mankšta "Saulė"

Skambant dainai „Saulėte“, vaikai lėtai pakyla iš „pritūpimo“ padėties, išskleidžia kekes į šonus, tada lėtai nusileidžia į pradinė padėtis, sulenkite delnus po skruostu - „miega“.
Tada vaikai groja metalofonais pagal tą pačią muziką.

Programa „Gėlė ant lango“

Ant lango priklijuokite puodą, lapus ir gėlę.

Didaktinis žaidimas „Sudaužytas puodas“

Paimkite gabalus ir padėkite juos į vietą. Kokias geometrines figūras atrodo fragmentai?

Rankų darbo "Violetinės"

Žemės tešlą rudą sudėkite į puodą. Įdėkite lapus ir gėles.

Įkeliama...Įkeliama...