Paraiška vabzdžių tema pasiruošimo metu. Pamokos apie taikymą darželio parengiamojoje grupėje santrauka tema: Drugeliai

Valstybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga Nenetskis autonominis regionas„Darželis Krasnoe kaime“

Paraiškos santrauka

Tema: "Vabzdžiai ir gėlės"

Parengė mokytoja:

Olga Vyucheyskaya

Aplikacijos pamoka modeliavimo būdu vyresniojoje grupėje

Tema: "Vabzdžiai ir gėlės"

Užduotys:

1. Plėsti vaikų ypatybių žinias ir supratimą išvaizda ir vabzdžių kūno dalys (drugelis, laumžirgis, boružėlė)

2. Įtvirtinti vaikų žinias apie augalo dalis (šaknį, stiebą, lapą, žiedą)

3. Išmokite kurti geometrinių formų kompoziciją

4. Įskiepyti tikslaus darbo su klijais įgūdžius

Medžiaga pamokai: geometrines figūras iškirpti iš spalvoto popieriaus, klijai, vabzdžių iliustracijos, paruošti vabzdžių kūno dalių ir augalų dalių maketai

Pamokos eiga

1. Organizacinė dalis: Mokytoja kviečia prisiminti, ką jie veikė vakar modeliavimo pamokoje, apie ką kalbėjo.

Vaikai: apie drugelį

Pedagogas: Tiesa, o kokius dar vabzdžius žinai? Vaikų atsakymai (rodomos nuotraukos)

Vaikų atsakymai (rodomi paruošti modeliai – vabzdžių kūno dalys)

Pedagogas: O kur dažniausiai skraido šie vabzdžiai? Kas jiems patinka?

Vaikai: pievose, laukuose, prie gėlių

Pedagogas: Prisiminkime, iš kokių dalių susideda gėlė (modelių paroda). Šauniai padirbėta! Vaikinai, pažiūrėkite į šią kompoziciją (drugelis ir gėlė), kurią mokytojas iš anksto paruošė iš geometrinių figūrų, ką galite pasakyti? Gerai, kokias dar formas galite naudoti kurdami vabzdžius ir gėles? Būsimo darbo aptarimas.

Dinaminė pauzė „Laumžirgis“

Ryte laumžirgis pabudo.

(Lygios rankos mostelėjimas)

Ji išsitiesė ir nusišypsojo.

(Atlikite judesius pagal tekstą)

Kartą - su rasa ji nusiprausė veidą.

Du – grakščiai apsukti.

Trys – pasilenkė ir atsisėdo.

Būdama ketverių ji išskrido.

2. Praktinė dalis: Toliau mokytojas paprašo vaikų eiti prie stalų ir atkreipia dėmesį į paveikslėlį, kuriame saulė ir debesys yra iš geometrinių figūrų, ir kviečia vaikus padėti, kad jis būtų spalvingas ir įdomus. Visi turi tai padaryti pirmiausia ant stalo, tada visi klijuos ant mūsų proskynos. Mergaitėms - gėlės ir geometrinės figūros, o berniukams - vabzdžiai (drugelis, laumžirgis ar boružėlė).

Darbo etapai

1. Pasirinkite geometrines figūras ir padėkite modelį ant stalo

2. Kompoziciją klijuokite ant vatmano popieriaus

3. Paskutinė dalis: Pedagogas: Pažiūrėkite, vaikinai, kokias gražias gėles išleidome ir tarp jų skraido vabzdžiai, kiekvienas iš jūsų sugalvojo kažką neįprasto, nepanašaus vienas į kitą.

Taikymo pamoka darželyje 6-8 metų vaikams „Drugeliai-gražuolės“

Pozyreva Natalija Sergeevna, auklėtoja, Nylginsky vaikų darželis №1, Udmurtijos Respublika.
Apibūdinimas: Pamokos santrauka skirta 6-8 metų vaikams, ikimokyklinio ugdymo pedagogams, mokytojams papildomas išsilavinimas.
Edukacinė sritis:"Meninis ir estetinis vystymasis"
Kryptis: vizualinė veikla (taikymas).
Turinio įsisavinimas edukacinės sritys: « Kognityvinė raida», « Kalbos raida"," Socialinis ir komunikacinis vystymasis "," Meninis ir estetinis vystymasis ".
Veikla:žaidimas, motorinis, komunikabilus, vizualus.
Tikslas: Stiprinti vaikų gebėjimus iškirpti simetrišką sudėtingesnės formos drugelio atvaizdą, remiantis ankstesnėse pamokose įgytais įgūdžiais, savarankiškai papildyti jį įdomiomis detalėmis (pieštuku ant drugelio sparnų). Tobulinti vaikų techninius įgūdžius ir gebėjimus. Suformuokite gebėjimą planuoti savo darbą. Ugdykite estetinius jausmus, ugdykite meilę gamtai.
Preliminarus darbas: nagrinėjant drugelių nuotraukas ir piešiant jas ant popieriaus.
Įranga pamokai: albumo lapai popierius, guašas, teptukai. klijų teptukai, klijai, šluostės, servetėlės, žirklės, spalvoto popieriaus gabalėliai, atliekos ir natūrali medžiaga.
Pamokos eiga:
1. Žaidimo motyvacija- adresu atėjo laiškas darželis ir skirta parengiamosios grupės vaikams.
2. Laiško skaitymas, probleminės situacijos kūrimas.
– Laiškas atėjo nuo mūsų draugo berniukų kolekcininko.
– Kas yra kolekcininkas? Ką mūsų draugas berniukas surinko? Kokią vabzdžių kolekciją jam nupiešėme? (Drugelių kolekcija.)
– Berniuko draugai pamatė jo kolekciją, taip pat norėjo tapti kolekcininkais. Daugiausia sugauti jie ketina eiti į pievą gražūs drugeliai... Ir mūsų draugas tikrai nenori, kad jie to darytų. Ar manote, kad jis elgiasi teisingai? Kodėl? (Negerai naikinti vabzdžius.)
– Kas gali nutikti, jei pievoje sugausi visus drugelius? (Nebus kam apdulkinti augalų, augalai neduos sėklų, be sėklų neaugs nauji žiedai, žolė ir pan.) Todėl jis prašo tavęs jam padėti. Pagalvokime, kaip tai padaryti? (Vaikų atsakymai ir prielaidos.) Pritariu jūsų pasiūlymui sukurti dar vieną gražiausių drugelių kolekciją, kurią jis padovanos savo draugams. Taigi pradėkime.

3. Pokalbiai su vaikais.
– Kad mūsų kolekcija būtų sėkminga, prisiminkime, kas yra drugeliai.
- Pavadinkite drugelio kūno dalis.
- O jos sparnai? Kas jie tokie? (Identiškas, simetriškas.)

4. Technikos ir darbų sekos aptarimas.
-Ką reikia daryti su popieriumi, kad kairioji ir dešinė drugelio pusės būtų vienodos?
-Kad drugelio kairės ir dešinės pusės būtų vienodos, jį reikia iškirpti iš popieriaus perlenktą per pusę, bet iškirpti ne visą drugelį, o jo pusę. Norėdami tai padaryti, pirmiausia turite nustatyti, kur bus drugelio vidurys (jo pilvas), o kur bus sparnai.
- Parodyti ant sulankstyto popieriaus lapo, kur bus drugelio vidurys (pilvas)? ( Vaikai rodo savo popieriaus lapelius.) Gerai, paimkite paprastus pieštukus ir nupieškite pusę drugelio, pradedant nuo galvos. (Vaikai piešia.) Dabar drugelį reikia iškirpti. Pradėkime kirpti nuo pilvo. Patraukite pirštą aukštyn išilgai žirklių judėjimo linijos. (Vaikai braukia pirštais drugelio kontūru, pradedant nuo jo pilvo.) Dabar galite pradėti pjaustyti. (Iškirpti.)
– Ar jie visi turėjo drugelių?
– Žiūrėk, visi drugeliai pasirodė balti, be raštų ir dėmių. Tai neįdomu. Papuoškime drugelių sparnelius.

5. Fizinės minutės.
- Įsivaizduokime save kaip drugelius:

Ryte drugelis pabudo
Ji išsitiesė ir nusišypsojo.
Kartą - ji nusiprausė rasa,
Du – grakščiai apsukti.
Trys - pasilenkė ir atsisėdo,
Būdama ketverių ji skrido.
Ji sustojo prie upės ir
Šiek tiek pasisuko.

6. Psichologinė gimnastika.
– Kokie ten drugeliai?
Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad esate žalioje pievoje, o aplink jus skraido daug daug kitų drugelių. Jie yra ryškūs, spalvingi, su gražūs raštai ant sparnų. Pabandykite pamatyti raštus ant sparnų. Ar matėte tai? Ar prisimeni? Atmerk akis. Jei būtumėte drugelis, kokį sparnų modelį pasirinktumėte?

7. Drugelio įvaizdžio papildymas įdomiomis detalėmis.
- Eikite prie serviravimo stalo ir paimkite viską, ko jums reikia, kad papuoštumėte savo drugelio sparnus.
Priminkite vaikams, kad kairioji ir dešinė sparno pusės būtų vienodos. Padėkite vaikams išdėlioti raštą, paaiškinkite, kaip geriausia iškirpti ar suklijuoti tą ar kitą dalį.

8. Pamokos rezultatas.
- Pažiūrėk į savo drugelius. Ar tau jie patinka? Kodėl? (Pabaigai: darbas pasirodė gražus, nes vaikai labai stengėsi.)
- Ko išmokote šiandien? (Vaikų atsakymai.)
– Kokį gerą darbą padarėte gamtai?
– Ar norėtumėte turėti tokią kolekciją savo namuose (butuose)?
- Kur tu jį dėtum? (ant sienos, spintoje ir pan.)
Nuotraukos pamokai





Projektas vidutinio lygio vaikams ikimokyklinio amžiaus„Šešakojai vaikai“.


Projekto aktualumas:
Vasara – nuostabus metas. Skaisčiai šviečia saulė, plevėsuoja drugeliai, ropoja skruzdėlės... Viskas aplink gyva, žydi ir kvepia. Vaikščiodami vaikai negali praeiti pro vieną voratinklį. Jų reakcija skirtinga: vieni bijo, kiti drąsiai ima į rankas ir dažniausiai spaudžia. Ir tik nedaugelis tiesiog stebi vabzdžių gyvenimo būdą, elgesį. Suaugusiųjų užduotis – išmokyti vaikus gerbti kažkieno gyvybę, net jei ji tokia maža. Išmok mąstyti, o ne griauti! Šis projektas nukels vaikus į paslaptingą skraidančių, ropojančių ir bėgiojančių vabzdžių, vorų, drugelių pasaulį. Tai leis jiems atverti šio mažo, bet tokio didžiulio paslaptingo vabzdžių pasaulio uždangą.
Tikslas: plėtra pažintinis susidomėjimas vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikams, susipažįstant su vabzdžių pasauliu, formuojasi pagarbus požiūris į supančią gyvą būtybę. Švietimas:
Ugdykite vaikų meilę gimtoji žemė per pagarbą supanti gamta, šalia mūsų gyvenantiems vabzdžiams.
Švietimas:
Idėjų apie vabzdžius formavimas vaikams, žinių apie jų buveinę, rūšių įvairovę plėtojimas; supažindinant vaikus su netradicinės technikos piešti, mokytis naujų piešimo būdų.
Kuriama:
ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus Skirtingos rūšys kūrybinė veikla, smalsumo ir kūrybinės veiklos suaktyvinimas.
Projekto autorius: Ostanina V.A.-auklėtoja.
Projekto tipas: Kūrybinis, pažintinis – tyrimas.
Projekto tipas: grupė.
Problema: Jei vaikas domisi vabzdžių pasaulio įvairove, jis bus atsargesnis su jį supančia laukine gamta.
Tikėtini Rezultatai: naujų žinių apie vabzdžius įgijimas vaikams, pagarbos aplinkiniams laukiniams gyvūnams ugdymas, gebėjimas pamatyti grožį po kojomis, naujų vaikų kūrybinės veiklos rūšių įvaldymas.
Vieta: MDOU DS KV „Raduga“ BĮ „Sidabrinė kanopa“.
Datos: 1 mėnuo.
Darbo valandos: pamokų metu ir už jos ribų.
Projekto dalyviai: vidurinės grupės vaikai, auklėtojos

Darbo metodai ir formos:

Stebėjimai, pokalbiai, skaitymas grožinė literatūra, patarlių skaitymas, eilėraščių ir mįslių skaitymas ir mokymasis, iliustracijų nagrinėjimas su diskusija, didaktiniai žaidimai, žaidimai lauke, žaidimai pirštais, piešimas, modeliavimas, aplikacija, parodų dekoravimas.
Medžiaga ir įranga: Eilėraščiai, patarlės, kaukės nuo vabzdžių, vainikai su gėlėmis, muzikinė aparatūra, diskas su vaikiškų dainelių rinkiniu apie vasarą ir vabzdžius, žaislas "Bitė", tinklelis nuo drugelių, penkių litrų stiklainis, dideli paveikslai vabzdžiai, spalvotos kreidelės, popierius, guašas, kreidelės vaškas, pieštukai, klijai – pieštukas, iliustracijos tema „Vabzdžiai“, vaikiškų knygelių apie vabzdžius rinkinys, fotografijų rinkinys, paveikslėliai „Gimtojo krašto gamta“.
1 etapas.
Parengiamasis.

* Pranešimas vaikams ir tėvams projekto tema.
* Tikslų ir uždavinių nustatymas.
* Literatūros ir medžiagos projekto įgyvendinimui parinkimas.
* Pagrindinio projekto etapo plano rengimas.
* Problemos formulavimas:
Ryte vaikus pasitinka linksma bitė (žaislas sėdi ant stalo rūbinėje), grupėje groja muzika, ant užuolaidų ir grupės sienų išdėlioti įvairių vabzdžių atvaizdai. Vaikščiodami vaikai apžiūri vabzdžius, dalijasi žiniomis apie juos. Po miego, grupės viduje nėra vabzdžių, žaislinė bitė sėdi dideliame stiklainyje po dangteliu. Pedagogas:– Kas pasikeitė grupėje?
Vaikai atsako.
Pedagogas:„Taip, vaikinai, tiesiog vienas išdykęs berniukas paėmė didelį tinklą, pagavo bitę ir įdėjo į stiklainį. Kaip manai, ar bitė gera?
Vaikai atsako.
Pedagogas:– Vaikinai, ar tikrai įmanoma pagauti vabzdžius?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas:„Kalbama apie vabzdžius ir kaip jais rūpintis, o mes būsime mūsų projektas su jumis. Pirmyn į nuotykius!"

2 etapas. Pagrindinis.

Projektinės veiklos organizavimas.

2.1. Meninė ir kalbinė veikla.

*** Poezijos skaitymas ir įsiminimas:
Žr. 1 priedą.
*** Patarlių skaitymas ir aptarimas.
Priedas Nr.3.
*** Mįslių mokymasis ir sprendimas.
Priedas Nr.4.

2.2. Žaidimo veikla.

* Žaidimas "Kas žino daugiau?"
Žaidimo eiga: vaikai žaidžia 3-5 žmonėms. Vaikinai stovi toje pačioje eilutėje ir po vieną vardija vabzdžių vardus. Pavadinę vabzdį, jie žengia žingsnį į priekį. Jei žaidėjas neatsimena gėlės pavadinimo, vaikai suskaičiuoja iki penkių, o tylus vaikas praleidžia eilę. Laimi tas, kuris yra toliausiai. Žaidimas kartojamas keletą kartų, kol vaikai praranda susidomėjimą.
*** Lauko žaidimai:
* „Drugeliai – gėlės“.
Medžiagos: drugelių kaukės, vainikai su gėlėmis, muzikinė aparatūra.
Žaidimo eiga: Vaikai suskirstyti į dvi komandas: drugelių ir gėlių. Vaikai – drugeliai nešioja drugelių kaukes, o vaikai – gėles – vainikus su gėlėmis. Skambant ramiai muzikai, pievelėje vaikšto „gėlės“, muzikai pasibaigus gėlės tupi. Skambant dinamiškesnei muzikai, mojuodami išbėga „drugeliai“. rankos – sparnai... Kai muzika baigiasi, kiekvienas drugelis turi paimti gėlę už rankos.
* Žaidimas „Bitė“
Medžiagos:žaislinė bitė.
Žaidimo eiga: Vaikai sustoja ratu ir perduoda vienas kitam žaislą, įvardydami vabzdį, jei vaikas neatsimena vabzdžio vardo, jis išeina iš žaidimo.
* Žaidimas „Voras ir musės“
Medžiagos: voro kaukė.
Žaidimo eiga: Vieną vaiką pasirenka voras ir jis nešioja atitinkamą kaukę. Voras miega, o vaikai (Muški) „skraido“ aplink jį ir sako L. Rybino eilėraščio žodžius.
„Voras supynė voratinklį
Nėrinių pelerina.
Jo sapnas labai jautrus.
Jis laukia grobio tinkle "
Kai tik vaikai baigia tarti žodžius, voras atsibunda ir bando sugauti kuo daugiau daugiau musių paliesdami juos ranka. Sugautos muselės atsisėda ant suoliuko ir žaidimas kartojamas dar kartą, kol lieka tik viena musė – laimėtojas. O jei jų nėra, tada laimi voras.

*** Didaktiniai žaidimai: „Kieno sparnas“, „Kiek blakės kojų“, „Rinkis pagal spalvą“, „Kokios spalvos yra drugelis“, „Surinkite vabzdį“, „Blakė yra ramunėlė“, „Kas pridėta“, „The ketvirtas papildomas“, „Kas kur gyvena“, Nauda ar žala?

*** Žodžių žaidimai:„Atspėk vabzdį“, „Žodžių žaidimas“, „Surask klaidą“, „Pasakyk žodį“, „Vienas, du, trys, keturi, penki ... apie ką aš noriu pasakyti“.

*** Vaidmenų žaidimas„Pasivaikščiok pievoje“
Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie vabzdžius, jų pavadinimus, buveines.

*** Istorijų ir pasakų skaitymas:
- V. Bianchi „Kaip skruzdėlytė skubėjo namo“;
- V. G. Sutejevas „Podgribom“;
- G. H. Andersenas „Nykštukas“;
- K. Čukovskis „Musė-Tsokotukha“;
- G. Skrebitsky „Laiminga klaida“.

*** Pokalbiai: „Kas gyvena pievoje“, „Kas stipriausias“, „Kuo naudingi vabzdžiai“, „Kur yra vabzdžių namai“, „Ore, žemėje, po žeme!“, „Kas yra draugas, kuriam“.

*** Patarlių ir posakių apie vabzdžius skaitymas.
Žr. 3 priedą.

*** Pirštų žaidimai:„Vabzdžiai“, „Saulė“, „Žolė“, „Ant ramunėlės“, „Vasara“, „Voras“, „Musės“.
Žr. 3 priedą.

*** Muzikinė veikla.
Tikslas: išmokyti klausytis ir girdėti muziką, atlikti judesius pagal muzikos ritmą, išmokyti perduoti judesius, imituojančius vabzdžių judesius.
- Klausytis ir mokytis dainų apie vabzdžius.

2.3. Meninė ir estetinė veikla.
Tikslas: vystytis Kūrybiniai įgūdžiai vaikai, supažindinkite netradiciniais būdais piešti, išmokyti pradėtą ​​darbą užbaigti, diegti darbe tikslumą.
- Kolektyvinis darbas „Pievoje“,
- Piešimas "poke" metodu "Bitė";
- Dažymas vatos pumpurais "Voras".
- Piešimas delnais "Mažosios timpatės";
- Piešinys su kreidelėmis „Įdomiausias vabzdys“
- Programa "Drugelis", " Boružė»,
- Modeliavimas iš druskos tešla"Boružė".

2.4. Grožinės literatūros, enciklopedijų ir iliustracijų paroda „Vabzdžių pasaulis“
Tikslas: atkreipti dėmesį į vabzdžių pasaulio įvairovę, parodyti jų vertę ir reikšmę žmonių ir kitų gyvų būtybių gyvenimui, įtraukti tėvus į bendra veikla su vaikais.

2.5. Galerija „Šeškojai vaikai“
Vaikų rankdarbių, piešinių apie vabzdžius paroda.
Tikslas: parodyti vaikams ir suaugusiems vabzdžių pasaulio įvairovę ir grožį; suteikti vaikams galimybę parodyti savo kūrybiškumą.

3 etapas. Galutinis.

Vaikų grožinės literatūros, enciklopedijų ir iliustracijų parodos „Vabzdžių pasaulis“ organizavimas
Vaikų darbų galerija „Šeškojai“.
Baigiamoji integruota pamoka „Mažieji draugai“.

Naudotos knygos.

Denisova G. A. “ Nuostabus pasaulis vabzdžiai ".- M .: Švietimas, 2012 m.
Šorygina T. A. „Vaistažolės. Kas jie tokie? " Knyga pedagogams. - M .: "Leidykla GNOM ir D", 2004 m.
Šorygina T. A. „Vabzdžiai. Kas jie yra? ". - M .:" Leidykla GNOM ir D ", 2004 m.

Priedas 1. Eilėraščiai skaitymui ir išmokimui mintinai.

Drugelis
Štai skraido du drugeliai.
Jie nori tau pasakyti
Tai vakar vis dar buvo žolėje
Buvo du takeliai.
Bet iš tinginių vikšrų
Staiga virto gražia
Spalvingos mažos princesės.
Pieva pilna stebuklų!
Boružė
Ir dėl Dievo, nuo karvės
Sparnai yra spalvingi nauji dalykai.
Ant madingų mažylių nugaros
Matome juoduosius žirnius.
klaida
Vabalas dūzgia visą dieną iš eilės.
Ryte, vakare ir po pietų,
Visi jam jau sako:
Nuo tavęs ūžia visas namas!
Ir vabalas netingi zvimbti,
Jam taip smagu
Ir dūzgia visą dieną
Ir nemikčioja!
Uodas
Kokie maži nedorėliai
Sukando mums rankas
Įkando mūsų veidus
Tai kodėl mes negalime miegoti dabar?
Ir zuja, sklando virš mūsų,
Jie nėra atiduoti į mūsų rankas!
Piktas kaip krokodilai
Liūtai, hienos ir mandrilai!
Naktinės skrajutės
Ir jų vardas yra uodai!
Žiogas
Žiūrėk, žiogas šuoliavo
Išsiliejo visi rasos lašai,
Vos matomas tankumoje -
Jis žalias kaip žolė.
Drugys
Tau pažįstamas toks neišmanėlis
Kas valgo drabužius?
Nežinau? Tada leisk man
Supažindinsiu jus su Kurmiu.
Ant
Ilgas šakelių namas
Surinkta šeimai
Negailėdamas kojų ir nugaros,
Fidžitai yra skruzdėlės.
Skristi
Jis gulės ant alkūnės,
Jei nuvažiuosite, jis atsisės ant peties.
kutena savo snukiu,
Visai nenori skristi.
vapsva
Mes esame mažos vapsvos.
Liemenėse, kaip jūreiviai,
Skrendame virš gėlių -
Jūs visi esate su mumis pažįstami.
Visada ant mūsų kojų
Pūkuoti batai.
Mums jose šiek tiek karšta.
Atsiųsk savo sandalus!
Bitė
Šurmuliuokite aplink gėlę
Bitė turi grafiką:
Nektaras pumpuojasi visą dieną
Ir ilsisi naktį.
Kriketas
Kriketas gyvena už krosnies
Ir tyliai dainuoja dainą.
Apie tai, kad už lango tamsu,
Kad laikas miegoti ilgai.
Firefly
Jis naktimis klaidžioja sode,
Kelias - takai apšviesti,
Šviečia kaip švyturys.
Kas čia? Firefly!
Šimtakojis
Šimtakojis
Skaudėjo kojas.
Matai trasoje
Batai nuimti?
Laumžirgis
Koks stebuklas – laumžirgis!
Tik sparnai ir akys!
Plaukia ore
Ir šviečia saulėje.
Sraigė
Ar žinai, kad sraigė
Negalite greitai bėgti?
Tik šliaužti, lėtai,
Tyliai šlamantys lapai.
kamanė
Su pirmąja saule pabudo kamanė
Pašoko, papurtė save...
Žiedlapių atidarymas
Kamanėms renginys!

Priedas 2. Pirštų gimnastika.

Vakar atskrido pas mus.
Vakar atskrido pas mus (sulenk pirštus po vieną)
Dryžuota bitė.
O už jos – kamanė
Ir linksma kandis,
Du vabalai ir laumžirgis
Kaip žibintuvėlių akys. (padaryk žiedus iš pirštų, pritrauk prie akių)
Šmėžavo, skraidė (mojuoja rankomis)
Jie nukrito iš nuovargio. (nuleiskite delnus ant stalo)

Ant ramunėlės.
Ant ramunės yra du vabzdžiai,
(rankos kartu, delnai atviri, pakaitomis sujunkite pirštus)
O ant vėdryno – blakė
Varpe yra žiogas,
Ant gvazdikėlio yra voras.
O ant aguonos yra bitė,
(vienos rankos pirštai kumštyje, sukamieji rodomojo piršto judesiai - bitė dūzgia)
Ji renka medų.

Boružė.
Boružėlė (pirštai kumštyje, sukamaisiais judesiais nykščiu)
Skrisk į debesį.
Atnešk mus į rudenį
Mes jūsų paklausime:
Sode - pupelės, (atviri pirštai, pradedant nuo rodyklės)
Į mišką - uogauti, grybauti,
Į šaltinį - vanduo,
Kviečiai lauke.

Musės.
Sūrio pyrago trobelėje
(pakaitomis sujunkite pirštus su nykščiu vienu metu ant dviejų rankų - kas dvi eilutes)
Draugai-musės gyvai.
O meduolių namelyje -
Saldžios skruzdėlės.
Vapsva nakvoja trobelėje
Saldus guminukas
Ir voras bakalėjos parduotuvėje
Iš įtrūkusio kiauto.

Vabzdžiai.
Sėdžiu proskynoje
Žiūriu į visas puses. (Jie sėdi ant kilimėlio, pasirėmę rankomis, pasuka galvą iš pradžių į kairę, paskui į dešinę.)
Kiek čia vabzdžių! (Rankos ištiestos per viršų į šonus.)
Viskas, ko gero, ir neskaičiuoti.
Štai bitė, o čia vapsva,
(Kitu metu pirštai sulenkiami kiekvienam vabzdžio pavadinimui ant dviejų rankų vienu metu.)
Šis drugelis yra gražuolis.
Skruzdė ir laumžirgis
Šokinėja, nerimsta.
Visi skuba, visi dirba, (pakaitomis muša kumščiais ir delnais.)
Ir ji puikuojasi!

Voras.
Prie tako po kalnų pelenais (pirštai sugniaužti ir nesugniaužti)
Voras išskleidė tinklelį (trink pirštais į stalą)
Skaidrus žiniatinklio siūlas (pirštuose laikykite įsivaizduojamą siūlą)
Suvyniokite jį ant kumštelio. (apvija įsivaizduojamą siūlą aplink kumštį)

Vabzdžiai
Vabalas dūzgia (vaikai sulenkia pirštus ant dešinės rankos, kalba)
Uodas skamba
Drugelis ieško nektaro
Skruzdė neša žolės ašmenis
O voras supynė voratinklį. (dešinės rankos pirštai suspausti į kumštį)
Aplinkui skraido laumžirgis
(darykite nedidelius sukamuosius judesius rodomasis pirštas kairė ranka aplink dešinės rankos pirštus suspausta į kumštį)
Vabzdžių yra daug.
Išsklaidyti, išbarstyti
Nepulk į jos letenas! (staigiai atidarykite kumštį)

Saulė.
Saulė kyla. (Pakelkite dešinę ranką, sulenktą į kumštį)
Pirštai pabunda (palaipsniui atlenkite pirštus)
Kartu tvarkingai (Energingai sulenkite ir sulenkite pirštus)
Daryti pratimus.
Pilsime vandenį ant pirštų, (kratome nuleistą kairę ranką
Virš išlenktos dešinės)
Tada mes jį suplaksime. (Sukratykite abiem šepečiais)
Šuoliais (pirštai šokinėja ant kelių)
Šoko (žibintai)
Ir, žinoma, esame pavargę! (Lėtai nuleiskite rankas iki kelių)
Saulė leidžiasi
Jis liepia eiti miegoti.
Pirštai užmiega (Lėtai suspaudžiame rankas į kumščius)
Akys užmerktos.

Gėlė ir bitė.
Suspaudžiame kairįjį kumštį. Dešinė ranka atlaisvinkite pirštus po vieną.
Ei, gėlė mano gėlė
Atidarykite savo žiedlapį!
Mūsų žiedlapis atidarytas.
O viduje bitė sėdi. (Sulenkite dešinįjį šepetį į žiupsnelį ir apjuoskite gėlę)
W-w-w!
Vasara.
Sulenkite pirštus po vieną.
Ar dėl to aš myliu vasarą?
Vasarą šildo saulė.
Du – miške auga žolė.
Trys ramunės, žiūrėk!
O keturi yra miškas
Pilna pasakų ir stebuklų.
Penki – vėl plaukėme.
Šeši – laikas valgyti grybus.
Septyni – valgysiu avietes.
Aštuoni – šieną pjausime.
Devyni – ateina močiutė
Tai mums atneša braškių.
Dešimt – viskas apsirengusi lapija.
Štai dėl ko aš myliu vasarą!

Priedas Nr.3. Patarlės, posakiai apie vabzdžius.

Dydis mažas, bet smirda.
Uodai taip pat kol kas kandžiojasi.
Uodui su kirviu, musei - užpakaliuku.
Pagal miklumą nugalėjo liūto uodas.
Uodas nepakenks nosies.
Šaudyti uodus iš patrankos.
Man patinka, kaip klaidą kampe, kur pamatysiu, ten ir sutraiškysiu.
Pirklys kaip uodas, kur sėdi, ten geria.
Jei būtų medaus, būtų ir musių.
Tokia ir yra kumelės uodega muses nuvyti.
Geriau maža žuvis nei didelis tarakonas.

Priedas Nr.4. Galvosūkiai.

Ji skrido virš gėlės,
Ir ji rinko žiedadulkes iš gėlės.
Ji dryžuota.
Ir jos vardas... (Bitė)
Ant beržo šakos
Kam džiovinti
Pakabinti tinklą? (Voras)
Tai arba kioskas, arba namelis.
Jame yra raguotas galvijas.
Bijo iškišti ragus.
Nedumbo ir neprimelžia.
Ne karvė, ne ožka,
Neaišku, kur akys.
Jai pasivaikščiojimas yra kankinimas!
Ir jos vardas... (Sraigė)
Namas iš akmens
Garbanos.
Šiame name -
Žvėris su ragais. (Sraigė)
Prekyboje nerasite plonesnių siūlų.
(Voras)
Lauke aš per baltą košę
Staiga pastebėjau ramunėlę.
Norėjau jį nuplėšti
Ir ramunė nuskrido. (Drugelis)
Jis verda tinklus kaip žvejys,
Ir jis niekada negauna žuvies. (Voras)
Esame miško gyventojai
Išmintingi statybininkai.
Nuo adatų iki visos artelės
Statome sau namą po egle.
(Skruzdėlės)
Meška miške rado medaus,
Mažai medaus, daug...
(bitės)
Kas turi akis ant ragų ir namo užpakalyje? (Sraigė)
teremokas šliaužia.
Neša jį ant savęs
Šeimininkė turtinga, raguota. (Sraigė)
Tu neatskirsi mano uodegos nuo galvos.
Visada mane rasi žemėje.
(kirminas)
Siauru takeliu -
Galva ir ragai.
Kas taip lėtai šliaužia
Ar nešiojate savo namus? (Sraigė)
Zhu-zhu-zhu-zhu,
Sėdžiu ant šakos
Aš nuolat kartoju raidę "zh"
Tvirtai žinodamas šį laišką,
Aš niūniuoju pavasarį ir vasarą.
(Klaida)
Ant didelio spalvoto kilimo
Eskadrilė atsisėdo -
Atsidarys, tada užsidarys
Dažyti sparnai. (Drugeliai)
Sėdėdamas nešvankiu
Aš nešvankiu eidamas
Jeigu aš sukiuosi ore
man to užteks. (Klaida)
Musės, girgžda,
Ilgos kojos velka,
Nepraleis progos:
Atsisės ir įkandins. (uodas)
Pavasariniai šuoliai -
Žalia nugara -
Nuo žolės iki žolės
Nuo šakos iki kelio. (Žiogas)
Kas jie tokie? kur? kieno?
Pila juodi upeliai:
Draugiškai maži taškai
Jie statosi sau namą ant kauburėlio.
(Skruzdėlės)
Aštuonios kojos.
Kaip aštuonios rankos
Šilku išsiuvinėtas apskritimas.
Šilko meistras apie tai žino daug.
Pirkite muses, šilką! (Voras)
Sparnuota fashionista
Suknelė dryžuota.
Augimas, nors ir nedidelis,
Jei įkąs, bus blogai. (Vapsva)
Sukėlė gėlė
Visi keturi žiedlapiai.
Aš norėjau jį nuplėšti -
Jis plazdėjo ir nuskrido. (Drugelis)
Miške prie kelmo
Šurmulis ir šurmulys:
Dirbantys žmonės
Jis visą dieną užsiėmęs
Jis kuria sau miestą. (Skruzdėlės)
Jis gyvena tamsiame kampelyje
Šilko siūlų pynimas
Jis čia įsliūkino,
Sukurti naujas namas susiruošė.
(Voras)
Nors juos gelia, skauda
Esame patenkinti jų darbu.
(bitės)
Jis neprieštarauja, kad visą dieną miegotų.
Bet kai tik užeis naktis
Jo lankas dainuos.
Paskambink muzikantui... (Krketas)
Dolgoruky senukas
Kampe pasidariau hamaką.
Kviečia: „Moshki!
Atsipalaiduok, trupiniai! (Voras)
Kabo sietelis,
Nesukta rankomis. (žiniatinklis)
Vyrai be kirvių
Jie iškirto trobelę be kampų.
(Skruzdėlės, skruzdėlynas)
Namų šeimininkė
Skrenda virš vejos
Vargs dėl gėlės -
Jis pasidalins mediku. (Bitė)
Mėlynas lėktuvas
Atsisėdo ant baltos kiaulpienės. (Laumžirgis)
Vabzdys šliaužė
Ant didelės ramunėlės.
Bet plazdėjo paskubomis
Ir įsipainiojo į tinklus.
Atspėk vaikai:
Kas įrengė tinklus?
(Voras)
Ant margutės prie vartų
Sraigtasparnis nukrito -
Auksinės akys.
Kas tai?... (Laumžirgis)
Ne varikliai, o triukšmas,
Ne pilotai, o skraidantys
Ne gyvates, o įgėlimus. (Bitė)
Suka siūlą be sruogos
Trikotažo tinklelis be adatos;
Visa vasara smaugia paukščius
Valgo mėsą ir džiovina plunksnas. (Voras)

Pamokos apie programą „Ladybug“ santrauka. Vidurinė grupė.

Užduotys:

a) ugdymo tikslai : toliau ugdyti vaikus aplikacijos srityje, teisingai naudoti teptuką ir klijus, servetėlę, išmokyti perpjauti apskritimą per pusę, išdėstyti dalis tam tikra tvarka... Ugdykite kompozicinius įgūdžius.

b) edukacines užduotis : Išmokykite būti atsargiems ir dėmesingiems gimtoji gamta.

Medžiaga pamokai: žalias kartonas, dideli juodi apskritimai (pilvas), maži juodi apskritimai (galva) Raudoni apskritimai, juodai balti konfeti taškams ir akims, klijai, žirklės, juodi žymekliai, žaislas, vaizduojantis boružėlę, didelė iliustracija.

Pamokos eiga

Mokytojas įeina į grupę su mažu krepšeliu, uždengtu spalvota skarele.

V. - Vaikinai, pas mus atėjo neįprasta viešnia, bet ji nenori jums savęs rodyti, kol neatspėsite mįslės apie ją:

Maži raudoni sparneliai, juodieji žirneliai.
Kas čia vaikšto ant mano delno?

D. - Kas tai?

Vaikai: boružėlė.

B. Teisingai. Tai ladybug. Mokytojas pakelia nosinę ir parodo žaislą. Pažvelkime į tai. Pažiūrėkite vaikinai į boružėlę. Kokia forma atrodo?

Teisingai ant apskritimo. Kokios spalvos mūsų ladybug?

Raudona.

Viskas teisinga. Raudona, apvali. Todėl anksčiau, labai seniai, ši klaida buvo vadinama saule. O dabar mes jį vadiname boruže. Kodėl? Kodėl šis vabzdys buvo vadinamas ladybug, kai jis buvo vabalas? Kas yra Dievas – tai suprantama: vabalas mažas ir atrodo nekenksmingas. Jis lėtai bėga ranka. Tačiau lengvai palieskite, ir iš kojų klosčių tuoj išlįs oranžinis skystis – „pienas“, kaip sako liaudis. Štai kodėl – boružėlė!

Paukščiui ar driežui, norinčiam pagauti blakę, šis „pienelis“ iškart užmuš apetitą: jis aitrus ir bjauriai kvepia. Bet blakė savo ryškia spalva iš anksto visus perspėja: nelieskite manęs, aš nevalgoma!

Čia boružėlė išskleidė kietą nugarą – elytrą, išskleidė po ja pasislėpusius du plonus juostinius sparnus ir nuskrido. Rigid elytra nedalyvauja skrydyje, o tik padeda klaidai planuoti.

Boružėlė, nepaisant nekenksmingos išvaizdos, yra plėšrūnas. Ji minta neaktyviais amarais – augalų kenkėjais. Per dieną šis trupinys sunaikina beveik šimtą amarų arba tris šimtus jų lervų. Viena boružėlė per savo gyvenimą padeda apie keturis šimtus sėklidžių. Kiekvienas iš jų išsirita po lervą, kuri minta ir amarais. Užauga ir lėliukė greičiau nei per mėnesį. Lėliukė priklijuota prie lapų ir kabo aukštyn kojomis. Netrukus iš jo išnyra suaugusi boružėlė.

Taigi, mūsų boružėlė apvaliai raudona, turi pilvuką, sparnus, kojas. Dabar pažaiskime.

Fizika "Ladybugs"

Mes esame boružėlės (šokinėjame) -

Greitas ir judrus (bėgdamas vietoje)!

Šliaužiame ant sultingos žolės (banginiai rankų judesiai),

O tada einam pasivaikščioti į mišką (einame ratu).

Miške mėlynės (ištiesiame) ir grybai (tupiame) ...

Pėdos pavargo nuo vaikščiojimo (lenkimo)!

O valgyti norime ilgai (glostome pilvuką)...

Greičiau skrisime namo ("užskraidinkime" savo vietas)!

Darbo etapų paaiškinimas.

O dabar bandysime iš popieriaus pasidaryti boružėlę. Pirma, paimkite didelį juodą apskritimą ir priklijuokite jį ant mūsų kliringo. Kur sėdės mūsų boružėlė. Dabar paimkite mažą juodą apskritimą ir priklijuokite boružėlės galvą. Dabar turime padaryti sparnus. Mūsų boružėlė nori skristi, todėl išskleidžia sparnus. Klijuojame du puslankius. Bet jūs turite vieną raudoną apskritimą ant stalo. Kaip iš apskritimo padaryti puslankį? Turite perlenkti apskritimą per pusę, o tada žirklėmis perpjauti į dvi dalis išilgai lenkimo linijos. Tada ant sparnų klijuojame taškelius, ant galvos – akis. Taigi mes gavome boružėlę. Belieka piešti ant kojų flomasteriu.

Apibendrinant.

Mokytojas skelbia visus vaikų darbus.

Kokias nuostabias ladybugs turime. Visai kaip tikros, taip yra todėl, kad jūs labai stengėtės, manau, kad jūsų boružėlės tikrai susidraugaus su mūsų viešnia ir jai nebebus liūdna. O kas atsimena eilėraštį, kurį skaitome jai, kai pasodiname ją ant piršto?

Ladybug skrenda į dangų

atnešk mums duonos

juoda ir balta,

tik nesudegė.

Amatai iš popieriniai akordeonai populiarus ir įdomus. Jie kuria įvairiausius juokingus personažus: mažus žmogeliukus su kilnojamomis rankomis ir kojomis, gyvūnus ir vabzdžius. Štai vienas iš jų tipų, kuriuos atliksime šiandien.

Amatų medžiagos:

  • Spalvotas popierius juodos, geltonos, raudonos spalvos;
  • Judančios akys;
  • Klijų lazdelė, žirklės, pieštukas.

Jei judančios akies nėra, galite ją padaryti iš popieriaus. Iškirpkite baltus ir juodus apskritimus arba ovalus skirtingų dydžių ir klijai. Tokiu atveju juodi vyzdžiai nebūtinai turi būti centre, jei juos pastatysite įstrižai arba susiliedami į vidų, vabzdys atrodys dar smagiau.

Vabzdžiai iš popierinių akordeonų žingsnis po žingsnio

Iškirpkite dvi 2 cm pločio juodo popieriaus juosteles. Ilgis gali atitikti plačiąją popieriaus pusę. Jei jūsų popierius trumpas, galite iškirpti 4 juosteles ir suklijuoti jas į dvi dalis, kad jos būtų ilgesnės.

Vienos juostelės galą patepkite klijais, o kitos galą priklijuokite prie jos stačiu kampu.

Tada sudėkite juos pakaitomis vieną ant kito, kol pasieksite pabaigą.

Paskutinę klostę reikia klijuoti. Jei turite perteklinio popieriaus, nupjaukite jį. Jūs gausite tokį popierinį akordeoną.

Suteikite vabzdžiui veidą. Klijuotos akys, raudono popieriaus iškirpta šypsena, plonos ūseliai. Antenos gali būti sulenktos į priekį, atgal ir net į šonus.

Klijuokite gautą galvutę prie akordeono.

Iškirpkite dvi geltonas juosteles ir apvalinkite vieną pusę. Tai bus sparnai.

Priklijuokite sparnus prie pakaušio ir prispauskite juos prie nugaros.

Tai mūsų mieli ir juokingi vabzdžiai iš popierinių akordeonų. Pamačiau jas kažkokiame nuskenuotame žurnale, iš karto nusprendžiau, kad tai sparnuotos skruzdėlės ir tereikia jas pasidaryti. Tačiau mano namiškiai, matydami vabzdžius, pripažino juos bet kuo, išskyrus skruzdėles. Mane šiek tiek nuliūdino skruzdėlių paminėjimas šio straipsnio pavadinime. Bet aš turėjau tai pavadinti tiesiog vabzdžiais. Kokia buvo mano nuostaba, kai sužinojau, kas iš tikrųjų yra tie veikėjai, kaip sumanė idėjos autorius. Niekada nebūčiau atspėjęs. Bet aš vis tiek nesutinku su autoriumi, todėl šio amato pavadinimas liks toks pat. Kas, jūsų nuomone, yra šie vabzdžiai?

Įkeliama...Įkeliama...